Toplanın, anlatıyorum: Neden sadece Özgecan?

Bundan yaklaşık 1,5 yıl önce elim bir olaya kurban giden genç kızımız, Özgecan Aslan.
Ölümü ben de dahil olmak üzere milyonlarca kişiyi sarstı. Ama sonra gerçekten kabak tadı vermeye başladı, nasıl mı?
Dünya'daki bütün kötülükler, işkenceler sadece Özgecan'a yapılmış gibi lanse edildi. Bunda kamuoyunun etkisi oldukça fazla. E bizim halk da koyun sürüsü mübarek, kim ne yaparsa hemen peşinden gider.
Özgecan'dan sonra binlerce kadın öldü ama çoğu kişi onların adını bilmez.
Özgecan ''masum'' olarak kodlandı, tanımadığı bir kişi tarafından, tecavüze direndiği için öldürüldü. Bu korkunç bir şey elbette amma velakin bizim Türk erkekleri konuyu ''bizim de anamız, bacımız var'' meselesine kadar getirdiler. Acaba, dolmuşta değil de, tıpkı Münevver Karabulut gibi sevgilisinin evinde de öldürülseydi yine böyle tepki verir miydiniz sayın insancıklar?
Özgecan güzeldi, evet, oldukça güzel bir kızdı. Hatta adına açılan sayfalara baktım, yorumların %90'ı şu şekilde:
''Böyle güzel kıza nasıl kıydınız?''
''Şu güzelliğe bakar mısınız?''
''Allah'ım nasıl da güzelmiş!'' gibi...
Daha sonra Özgecan kadar güzel olmayan bir kadının adını arattım, hiçbir sayfa bulamadım!
Güzel bir kız öldüğünde, toplum olarak empati yeteneğimiz artıyor nedense...
Sembol oldu evet, ona hiçbir lafım yok, ama sadece Özgecan lafı geçince dünyayı ayağa kaldıranlar başkaları için neden susuyor anlamıyorum...

NOT: Özgecan cinayeti beni de çok derinden yaraladı, ama artık bu kızcağız üzerinden prim yapılmasına dayanamıyorum, sonuçta onun da ailesi ve sevenleri vardı. Her dakika, her yerde sürekli onun adını görmek zorunda değiller!

Buyrun siz de düşüncelerinizi ekleyin?

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• o bir sembol oldu, artık öldürülen bütün kızlarımızın adı özgecan oldu

1|0
    1|0
    • elbette ona bir şey demiyorum, yazdım zaten :) ama bu kız üzerinden reklam yapılması delirtiyor

• kimisi Atatürk, kimisi de din üzerinden prim yapıyor. Bu şekilde simgeleşmiş objelerin kullanılması alışagelmiş bir durum. kötü ama gerçekler böyle malesef

• Haklısın

Erkekler Ne Diyor 3

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...