Bunların sıkıntısı nedir bilen varmı?

Alevilik adı altında Allah'ın şeriatını yeneceklerini söyleyen insanlar ne kadar müslüman çok merak ediyorum, AKP li değilim ama bu alevilerinde bu kadar İslam düşmanı olmasını anlamıyorum, ya da bunlar gerçek müslüman Alevileri karalamak isteyen insanlarmı? Allah aşkına bir anlayan var mı bunları?

1|0

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Alevilerin çoğu öyle

1|0
    0|0
    • Ee azı Nasıl o zaman işte?

Kızlar Ne Diyor 2

• Aleviler zaten Allah'a inanır. Müslümanlığıma kimse laf edemez benim, dil uzatamaz. Kaldı ki kim yanlışmış kim doğruymuş bunu Hak bilir kimse kati konuşamaz bu mesele hakkında bu 1.
    Bu gezegende Allah'ın şeriatı diye gezinenlerden korkacaksın arkadaş. Hepsi bunu kendi amaçları doğrultusunda kullanır ve sizin gibilerine yayar. İslam'ı İslam'ı görmek istedikleri gibi yorumlarla anlatır, yani size anlattıkları onlara göre İslamdır.
    Ha bu arada Alevilere neden bok attın hala anlayamadım.

0|0
    0|0
    • Şeriatı yenecez diyorlarda benim bildiğim şeriat Kuran dır. bok atmak değil anlamaya çalışmak, peki Aleviler Muhammed'e de inanıyormu Allah'ın son Peygamber'i ve en sevgili kulu olarak kabul ediyormu?

• Sen gel benim inancıma , ibadet tarzıma dil uzat, sonra da hakaret etme diye ahkam kes!
      Her şeyi de derim sana ben. Cahilsin çünkü.
      Aleviler; Allah'a da Muhammed'e de inanır ve onun ehlibeytine, sevgi duyar.

• şimdi baq sen hakareti hak ediyorsun. soruyu okumadan atlama cahil, Allah'ın kanununu yenmek isteyenler gerçek müslüman alevileri kötülemek isteyen insanlarmı diyorum. senin ne olduğun belli değil sizin gibi insanlar birşey sorulduğunda kitap ya da internet karıştırmaya başlayan insanlardır. git mezhebini öğren önce bana ehlibeyt dersi vereceğine

• Komşum var yıllardır bir gr anlamadım Türk bile değil garip insanlar

0|0
    0|0
    • Ya bir mekanda (Cem evi ) saz çalıp bayan erkek oynatmak Nasıl bir ibadet

Erkekler Ne Diyor 3

• şeriatçı mısın dostum

0|0
    0|0
    • Şeriatçı ile kastın ney anlarsam cevaplarım

• Sohbet için teşekkürler iyi geceler:)

• Ermeni onların çoğu

0|0
    0|0
    • Azı ne o Zaman?

• Abi garip hakıkaten ya cahillik desen çoğu okumuş Nasıl kendini müslüman bilmez

• @kaptanBARBOSA halacoğlu kum bununla ilgili kıranı varmı?

• bence aleviler ''ben müslümanım'' mı diyorlar,
    onları müslüman olmaya neden zorlarlar ki?
    genellikle onların köylerinde cami olmaz. olurda siyasi veya benzer sebeplerden cami yapmışlarsa bile kesinlikle namaz kılmazlar..
    yani onları müslüman yapmaya neden çalışıyoruz..
    onları anlamak için türklerin müslüman olduğu (ms 680) dönemlerden bu tarihe kadar olan tarihi incelemek gerekir..

0|0
    0|0
    • onlar türklüğü kabul ederler ama müslümanlığı kabul etmezler.. dolayısı ile bazı kaynaklarda onların henüz müslüman olmamış türkmenler olduğu yazılır..

• Okudum teşekkür ediyorum

• rica ederim..

Yükleniyor...