Sosyal fobi mi her ne haltsaa?

merhaba arkadaşlar aslında bende aşırı derece bişeyler yok herşey tamam sadece muhabbet kısmını yapamıyorum hemşireyim ve hastanede herkes rahat rahat muhabbet ediyor samimi oluyorlar stajyerler bile ama ben sus pus otruyorum samimi olamıyorum kimseyle konuşsamda arada bir soru filan öyle herkes sen niye hiç konuşmuyorsun diyorlar gerçekten çok bıktım bazen nasıl oluyorsa samimi olduğum kankalarım varr ama oda nadiren her zaman olmuyor ilkokuldada böyleydim ortaokuldada ve lisede tamamen yalnız kaldım bu muhabbet edememe salaklığım yüzünden gerçekten bıktım ya
lisede başta umudum vardı ama lise sonda tamamen yalnız kaldım bu sus pusluğum yüzünden
artık böyle olmasını istemiyorum ne yyapmalıyım bilmiyorum uffffffff

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• Hastanede herkes rahat rahat sohbet ediyor ha
    Sanki hastane değil çay bahçesi ben koptum birazcık

0|0
    0|0
    • çay bahçesi değil iş arkadaşları birllikte çalıştığımız kişilerle konuşmayacak mıyız

• Şu yorumu bir okusana sende güleceksin

• hiç gülmedim her şeyi okudum ve gülecek birşey bulamadım kendi sorunumdan bahsediyorum

En İyi Kız Görüşü

• Sana direk bir tavsiyw ama sallamadan dneyeceksin. Hani konuşmak istediğinde bir korku seni engelliyo ya işte hata yapmaktan korkma konuya dahil ol bırak salak desinler ne diyo la bu desinler ama sen konuştukça açılcaksın bir yerden başlaman gerekiyo hata yapa yapa alışacaksın ilk adım hata yapmaktan korkunu yenmek

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Gerçekten bu biraz sıkıntılı bir durum, bende aynıyım dinlerim sadece,
    sadece aklıma birşey gelirse bir konuda az çok birşey biliyorsam konuşurum.

Öncelikle karakter meselesi.

Kendini zorla, başka türlü olmaz, her zorluk insanın kendisini zorlamasıyla aşılıyor

0|0
    0|0
  • Belki etrafındakiler kafa dengi değildir muhabbet etmek içinden gelmiyordur seni Mutlu eden insanlar bulmalısın aslında

0|0
    0|0
    • mutlu eden insanları bulmak için toplu orrtamlarda adım atamıyorum sorunum bu

• Yok sadece hep geri plandayim :) ve bu can sıkıcı bilerek yaptığım bisey değil konuşmaya çekiniyorum hiç yokmussun gibi kendi yasitlarinin herkesin muhabbet ettiği bir ortamda hiç konuşma anlarsinnbelki

• Bir kaç ektik verebilirim belki konuşulan konular halkında örneğin bilgi sahibi misin kendi fikirlerini anlatmakla başlayabilirsin veya kızlar arasına malum dedikodu olur malzeme bulup olaya direk dalabilirsin

• Psikolog desteği alabilirsin. Yüksek ihtimal sosyalleşmen için bazı kulüplere katılmanı önerir. Spor salonu olsun, dans dersleri falan olsun. Farklı kişilerle tanışıp, konuşabileceğin bir çok şey.

0|0
    0|0
    • hastane ortamı sosyalleşmek için iyi bir ortam ben muhabbet edemiyorum en iyisi psikoloğa gitmek tabi gittim sosyal fobi tanısı kondu 40 dk konuştuk 1 ayı geçkin süre sonra randevu gitmedim bana acil çözüm gerekiyo özel hastaneye mi gitsem bilmiyorm kendi çalıştığım hastaneyede gidemem

• Hastane iş ortamı rahat olamayabilirsin. Ama dans dersi falan eğlenmek için gittiğin bir yer, kafanda rahat olur. Eşleşme falanda olacağı için, sosyalleşmen de kolay olur.

• Konuşmayan kızmı olur evlenelim hemen

0|0
    0|0
  • kendine neşeli bir sevgili bul.. kısa zamanda çözülür

0|0
    0|0
    • sevgilim var zaten benle konuşmaya istekli olan kişilerle rahat konuşabiliyorum zaten toplu ortamda olmuyo muhabbetlere katılamıyorum pek bana bişey söylenmedikçe

• o zaman zamanında çok çuvallamıssın korkuyorsun bence ya da espirilerine gülünmüyor çekiniyorsun mesela.. pot kırarım dye korkuyorsundur.. ama kızlarda sakinlik sessizlikte güzeldir yaa sevilir erkekler tarafından mesela

Kızlar Ne Diyor 1

• bende de var psikolojik destek görüyorum devletin psikologları var ve işlerini iyi yapıyorlar tavsiye ederim

0|0
    0|0
Yükleniyor...