İnsanlar neden ölmeyi istemezler?

Soru basit arkadaşlar. Neden ölmeyi kimse istemiyor. Oysa ki pazar günü öğleden sonra ne yapması gerektiğini bilmeyen kişileriz. Neden ölümsüzlük bize cazip geliyor?

0|0
8|3

En İyi Kız Görüşü

• Öldükten sonra olacaklardan korktukları için. İnanmayanlar da belirsizlikten korkar "ya varsa". İnançsızların içinde de hep bir kuşku vardır.

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Ben ölümü özledim, ölmek istiyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• İnsana yapamadığı yapamayacağı olamayacak şeyler cazip gelir. Bana göre özgürlükte insanın yapamadığı şeylerdir. Nasıl uçamadıkları için kuşlar gibi uçmak bazılarına özgürlük gibi geliyorsa yürüme engeli olan birinede yürümek özgürlüktür. Yani ölümlüyede ölümsüzlük özgürlük demektir.(Kimisine) buyüzden ölmek istemezler. Kimiside korkar. Bu inanca göre değişir yani. bir hesap vereceğini düşünene göre farklı , böyle bir düşünce içinde olmayana göre daha farklıdır istememe sebebi :-)

0|1
    0|0
  • Çünkü insanlara göre (yaşamasalarda) yaşayacak çok şeyleri var ve (yapmasalarda) bitmeyen bir sürü işleri var.

0|1
    0|0
  • Cünkü mezardan dönen yok yani hic bişey bilmiyoruz ahiret hakkında sadece kitaplarda yazanlar o kadar fazla bir bilgimiz olmadıgı icinde korkuyoruz belkide daha güzeldir ki kesin öyledir ölümden dönenler falan yani bitkisel hayattan ya da 3 dakikalık kalp atışı duruyor sonra tekrar atmaya başlıyor tarzı durumlarında hep bir beyaz ışık görüyolarmıs ve cok huzurlu hissediyolarmıs internette bununla alakalı yazılar vardı bir bak istiyosan

0|0
    0|0
  • Oranın nasıl zor olduğunu bildiği için

0|0
    0|0
  • Bayağı saçmalayan insanlar bana göre. Zaten bir çok kesim ölmek istiyor. Ölmek istemeyenler muhtemelen bilinmeyenden korkan rutine alışmış kişilerdir.

0|0
    0|0
  • Hazır olmadığımız için.

0|0
    0|0
  • bana gelmiyor cazip

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Genç yaşta kim ölmeyi isterki. Yaşlanıpta ölmek başka.

0|0
    0|0
  • İcgüdüsel.

0|0
    0|0
Yükleniyor...