Çocuk ve bebek fotoğraflarını kullanıp sömürü yapanların davranışlarını nasıl buluyorsunuz?

Aynı resimin bir gün Filistinliler, bir gün Suriyeliler için kullanıldığını görüyorum. Afganların savaşında yıllar önce gördüğümüz kareler bile bakın insanlar bugün bu halde diye önümüze sunuluyor hazır savaş var yutarlar diye. Neden sürekli bebek ve çocuklar üstüne sömürü politikası başladı? Dünyadan haberi olmayan o masumları lütfen resimleriyle ideolojilere alet etmeyin.

1|1
1|20

En İyi Erkek Görüşü

• Ne ideolojisi?

1|0
    0|0
    • Detay yeterince açık

• Klavye başından kalkmayan insan muhabbeti detaya ekleyecektim ama artık bıktım. Ezbere muhabbeti sevmiyorum.

• Ahaha bende söylerdim bir şeyler ama sırf yaşından dolayı söylemiyorum.

Erkekler Ne Diyor 19

• Vicdanı ve dini duyguları sömürmek özellikle bizim milletin çok sevdiği bir olgudur.
    Ölüye saygı duyulmadan ölünün üstünden prim kazanmaya, kirli hesaplar yapmaya pek hevesli bir milletiz. Facebook veya whatsapp aracılığı ile saçma sapan paylaşma mesajlarının dönüp durduğu bu karaler ile birilerinin bir şekilde hakları olmayan maddi kazanç sağladığına inanıyorum.

1|0
    0|0
    • Aynı şekilde yardım vs ayağına bundan rant sağlayan 2. Bir grup türedi diye düşünüyorum. Anne babasının hastalığında yanında olmayan onlarca insanın ansızın sadece bir ülkeye karşı duyarlılık kazanması ilginç.

• Aslında daha önce bunun örneklerini gördük. 1999'da yaşanan büyük depremin ardından pek çok görselin yer aldığı kareler her yerde yayınlandı durdu. Milletçe yaşadığımız acının etkisiyle yardım etmek istedik, yardım ettik de zaten. Ama toplanan paraların, eşyaların ve gıdaların neredeyse büyük bir çoğunluğu hak sahiplerinin eline hiç geçmemişti. Birileri bir şekilde bu acıdan rant sağlayarak köşeyi döndü. Hesap aynı hesap...

• İşte onu diyorum, artık temennilerle yaşar olduk.
      Dilerim kimsenin yardıma muhtaç olmayacağı bir dünyada yaşamak. Şu an yaşanılan dünya düzeninde insanlar, benim durumum iyi olsun da ben başkasına yardım ederim. Hepimiz iyi olalım kimse yardıma muhtaç olmasın seçeneği de var oysa.

• Duygu sempatizanlığı ne bekliyorsun

1|0
    0|0
  • Bir resim ve yanına bir yazı. Ne kolay insanları kandırmak. Araştırmadan inanmamak lazım.

1|0
    0|0
  • https://www.youtube.com/watch?v=ewHFVodCxa0

Genel Olarak bölücü terör örgütü Sempatizanlarının İcra Ettikleri Acındırma Biçimidir.

İlgili Videoda G*t Korkusunu Direkt Yaşayan İtler Örnek Olarak Gösterebilirler.

TTK!

0|1
    0|0
  • Katılıyorum. O çocuklarla kendi çocukların arasında ilişki kur ki çok para ver. Nitelikli dolandırıcılığın, demagojiyle taçlandırılmış legal hali.

1|0
    0|0
  • masumiyet bu tür insanların silahıdır..
    ama aslında çıkarları geregi bunu yaparlar
    evet savaşlar oluyor insanlar ölüyor.. dünyanın döngüsü içinde bunlar var..
    zamanında.. sert savaş sözleri söyleyenler birşeyler olunca masumları kullanma yoluyla kendilerine çıkar saglıyorlar..

Bu davranışları tasvip etmedigim gibi bu insanlarıda sevmiyorum

0|0
    0|0
  • trajedilerden nemalanmak aşağılık bir durum olsa gerek gerçekler neyse onu yansıtmak gerekir

1|0
    0|0
  • Insanlari sömürmek icin.

Merhamet cok buyuk birseydir.

1|0
    0|0
  • Onu bunu bilmem de bu tür narin meseleleri sırf klavye duygusallığı vermek için paylaşanlara ayarım 35 yaş+ sorunsalı oldu artık ne görseler paylaşıyorlar amareelde tık yok anlamış değilim.

1|0
    0|0
  • ve işin komik yanı suriyede öldürülen bir bebeğin fotoğrafını sosyal medyaya koyup doğuda polisler operasyon sırasında bebeği öldürdü diye paylasıyorlar gelde gülme. d

1|0
    0|0
  • Sorudaki ayrıntıyı anlamadım, fakat çocuklarla duygu sömürüsüne bende karşıyım.

1|0
    0|0
  • İnternet, bilgi kaynağı ve çöplüğünün olduğu yerdir. Sorgulamadan araştırmadan inanan çook zavallı var. Ve bu dediklerin bilinçli yapılan bir çalışma maalesef.

0|0
    0|0
  • burda suçlu aranıyorsa savaşı başlatanlardır... çocuklar elbette masum... lakin çocuklara üzülenlerde böyle paylaşıyor ha bende bunu onaylamıyorum ama buna sömürü gözüylede bakamıyorum... saçmalayanları asla desteklemem...

0|0
    0|0
  • türk halkı bir resim görsün anında damga vurur hele birde akpley alakalı ise tamamdır

0|0
    0|0
  • Kısa bir kelime ile anlatayım
    "Dayaklık." nasıl güzel mi?

0|0
    0|0
  • Pkk nın da sık başvurduğu bir yöntem

0|0
    0|0
  • internette önüne her konan kaptan yemek yemeyin olsun bitsin

0|0
    0|0
  • sömürgen buluyorun

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 1

• Pişirip pişirip önümüze sunuyorlar.

1|0
    0|0
Yükleniyor...