Dilenciler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bazen haberlerde rastlıyoruz dilenci olmalarına rağmen servet sahibi olan kişiler var. Onun haricinde Eli ayağı tutmasına rağmen dilenen insanlar var.

Bir tarafta da yaşlı başlı olmalarına rağmen dilenmeyip alnının teriyle mendil satan boyacılık yapan insanlar görüyoruz.

Bunları göz önünde bulundurduğunuz zaman dilenciler hakkındaki düşünceleriniz neler?

1|0
13|8

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Dilenciler, toplumun üzerine yapışmış keneden farklı değildir. Fakat onları bu hale getiren de yine toplumun ta kendisidir. Eskiden insanlar muhtaç olanlara yardım için belli yerlere para bırakırdı. Sağ elin verdiğini sol el görmezdi. Günümüzde bu anlayış yok olduğu için türedi sahtekarlar.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• insanların iyi niyetini suistimal eder sömüren aciz insan topluluğu bence. hiçbirine yardım etmiyorum.

0|1
    0|0
  • Kimin ne derdi var bilmiyorum tabi.. Ama artik dilenciligi meslek haline getirmis insanlar var ya.. Hazircilar insanlari kandirip. Vicdan yapmalarini sagliyorlar.. Sahtekarlar... Ne diyeyim Allahindan bulsunlar...

0|1
    0|0
  • İşte bu yuzdn gerçekten ihtiyaci olanlara da maalesef para vermiyorum.

0|1
    0|0
  • Bazıları insanların iyi niyetini köreltiyor.

0|1
    0|0
  • Gerçekten ihtiyaç sahibi olan ve özrü olanlara yardım ediyorum.

0|1
    0|0
  • Geçen gün Burger kinge gittim bseyler yiyecektim kapıda 2 tane genç kız vardı üzüldüm ve bir miktar para verdim içeri girdim oturdum yemeğimi yerken kızlar karsımda yemek yiyordu ve cıkarmış para sayıyorlardı sallasak bizden cok para çıkacak üzerlerinden. O günden sonra onlara inanmıyorum. Kendimi çok kullanılmış hissetmiştim :D

0|1
    0|0
  • ben görmemezliğe veriyorum açıkçası bir insanın eli ayağı tutuyorsa dilenmesi kadar basit bir hareket yok bence

0|1
    0|0
  • arkadaşlarım sırf bu yüzden salak muamelesi yapıyor ama ben bana biri el açınca geri çeviremem.

0|1
    0|0
  • Sadece yaslı olanlrına para veriyorum.

0|1
    0|0
  • samimiyetlerine inanmıyorum masum insanların vicdanları üzerinden geçiniyorlar.

0|1
    0|0
  • yanımada bozuk para varsa veririm

0|1
    0|0
  • Seviyorum Onları

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Toplu şekilde zehirlenerek öldürülmeliler.

0|1
    0|0
  • cingene ve dolandırıcılar yüzünden zor durumd aolan insanalrı ayıramıyoruzz.. bir örnek verıyım

durumu kötü olan bir insna asla cocugunu kucagına alıp tüm gün dısarda beklemez.. vede onu yapan çingenedır çocugu hapla uyusturuyorlar.. vede öz çocuğu bilen değil.. sizde o vicdansıza para veriyorsunuz..

0|1
    0|0
  • bazılarına yardım ediyorum

0|1
    0|0
  • İnsanlara güvenilmez ya

0|1
    0|0
  • bence insanın içinden geçen niyet önemli sen yardım etme amacıyla para veriyorsan allah senin içini biliyor zaten haksız yere dilenenlerin allah bir gün mutlaka cezasını verir hiç kimse bu dünyada yaptığıyla kalmaz...

0|1
    0|0
  • Eli kolu sağlam olan insan halen dileniyorsa alçaktır şerefsizdir !!!

0|1
    0|0
  • artık düşünüyorum

0|1
    0|0
Yükleniyor...