Birine inanmak ve birine güvenmek arasindaki fark nedir?

Soru belli. Insanlara guvenmedigimi dusunuyorum ama her dediklerine inaniyorum. Ayni seymi diye merak ediyorum.

Güncellemeler:
Mesela, biri der ki, "arkadaslarimi çok severim, sevecen biriyimdir" inanirim.
Ama kimileri "seni çok severim, iyi anlasiyoruz" dese hiç gerçekci gelmez hatta yalaka bulurum. Guvensizliktir bana gore.

0|1
8|20

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Aynı şey değil güven çok ayrı. Benim güvendiğim çok yakın bir arkadaşım var. dediklerine inandığım insanlar da var ama güven beslemiyorum. Güven ona herşeyini anlatabilmektir, inanmak yardımcı olabileceğini düşünmektir bana yalan söylemez diyebilmektir.

0|0
    0|0
    • çok dogru bir tespit, "Güven ona herşeyini anlatabilmektir", inanmak ise dediklerine dogru olduguna emin olmaktir.

Erkekler Ne Diyor 19

• Bir insan ne kadar iyi ve dürüst görünsede aslında bir yerlerde sakladığı bir şeyler olabilir. İnsanlara güvenmeden ve inanmadan önce iki kere düşünmekte fayda var.

1|0
    0|0
    • Tabiki, en iyisi bile yalan soylemistir illaki. kimse gelip "ben hiç yalan soylemedim" diyemez. Hele ki yasadigimiz su dunyada.
      Ama bu saydigimiz belkie en fazla yuzde 30u

• Tamamen ayrı inanmak senin saf oldugunu gösterir.
    Birine güvenmek konusunda bilemiyoruz. Yanıldığımız çok oluyor.

1|0
    0|0
    • Saflikta bir taht kurdum. Bencede guvenmek baska yani.

• :D Hiç kimseye inanmamam gerekir cunku seçici davranamiyorum. Kimin yalan kimin ogru konustugunu seçemiyorum.
      Diger yandan hiç kimseye guvenmiyorum, annem babam ve kuzenim hariç. deneyimlerim sag olsun.
      Tuhaf

• Doğru yoldasın arkadaşım İNAN bana

• İnanıyor, Güveniyorsun sonra hayal kırıklığı oluyor :D

1|0
    0|0
  • Kolay inanırsın zor guvenirsin :)

1|0
    0|0
  • birine inanırsın, sana yalanlar söylediğini anlarsın üzülürsün, birine güvenirsin, senin güvenini kötüye kullanır seni tam sırtından vurur... insanlar yalan ve üç kağıda çok meyilli. ne yazık ki bu zamanda çok az kaldı dürüst insan...

1|0
    0|0
  • Birine inanirsan guvenirsin olay budur.

1|0
    0|0
  • Sadece kelime oyunu ikisi de aynı kapıya çıkar. Türkçemizi düzgün ögrenip düzgün kullanalım.

0|0
    0|0
    • dogru duzgun açikla madem laf atmaya çalisacagina. ya da kucumsemeye çalisip kendini yorma.

• valla edebiyatda birincilerdeydim. o yuzden bu soru, farkindaysan :) Neyse birbirimizi kirmayalim. Hiç kimseyi kirmayalim. Alayci olmaya gerek yok kardes

• Peki kırmayalım, hoşça ve dostça kalalım helalleşerek ayrılalım. Benden yannı hakkım helal olsun sen de helal eder misin? :)

• inanırsın bir yanlış olur bir daha inanmak istersin güvenirsin bir yanlış olur bir daha güvenmek istersin ama ikiside geri dönüşü olmaz

0|0
    0|0
  • Neden arasında fark olduğunu düşünüyor sun

0|0
    0|0
  • Birine körü körüne inanabilirsin. Körü körüne güven olmaz.

1|0
    0|0
  • Aynı

0|0
    0|0
  • aynı şey değil.. Güven farklı inanamak farklı güven kesin gözüyle bakmak .. ama inanmak olmasa bile arkasında durmak demek..

0|0
    0|0
  • Fark yok.

0|0
    0|0
  • Fark yok

0|0
    0|0
  • Fazla bişi yok aralarından güven verip yitirirsen çok yıkılırsın inanmaksa aa biri işi dedimi evet inandın ya da bir kıza oğlana yanlış çıktı umut güven vermemiş :D mesefae belli

0|0
    0|0
  • Şüphe olabilir

0|0
    0|0
  • biri kendiliğinden olur öbürü bir ihtiyaçtan doğar.

0|0
    0|0
  • Hiç bir fark yok aynı şeyler ;)

0|0
    0|0
  • Guvenirsen inanırsın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Bu senin çabuk kaldığını gösterir. Evet güvenmiyorum ama iki tatlı sozebî gukeryuze çabucak tav olduğunu ve kolay kaldırılacak bir profil olustuyorsun. Ňeyse daha kucuksun sen de bizler gibi kazık yiye yiye ogreneceksin

1|0
    0|0
    • Kaldırabilecek değil kandirilabilecek demek istedim ahh bu otomatik düzenleme seysi :-D

• :D duzeltme yok maalesef. Ama anladim ben seni :) Yazdiklarin bana eskiden biseyleri hatirlatti, simdi detaya inmeyelim yoksa dertlesecem senlen kurtulamazsin sonra :D. Kisaca rol yap diyosun. Deniyorum ama kendimi çok elestiren bir insanim, iki yuzlu davraninca aynaya bakip mutlumusun diye soruyorum kendime ama buda tatmin etmiyor. Tuhafim ya. neysem sagol brsnz

• Ya ben ne kadar anlatsam da tam olarak anlasilamayacak. Bana da boyle derlerdi tamam derdim ama yine inanirdim. Birde insan kendi nasilsa karsisindakini de oyle saniyor. Sen cok iyisin insanlari hep kendin gibi saniyorsun. Zaten bu bir surec: once eziliyorsun sonra kendini ezdirmemeye basliyorsub en sonunda da en ezmeye basliyorsun. ben ne desem sen kotu insan olmadan dediklerim havaya ucack. Neyse. burda birakalim dedigin gibi hoscakal.😘

• Güvenmiyorsun ama saf olduğun için yinede inanıyorsun. Saf derken kötü anlamda söylemedim yanlış anlama.

1|0
    0|0
  • Guvenmek zaman gerektirir inanmak sans vermektr

0|0
    0|0
  • Inanmak icin guvenmek gerek zaten

0|0
    0|0
  • sen sadece inanmis gibi yapiyorsun ama icten ice inanmiyorsun

0|0
    0|0
  • Aynı şey

0|0
    0|0
  • Güvenmek - inanmak = sevgi :)
    Insan herkese inanabilir ama sevdigine guvenmek ister ;)

1|0
    0|0
    • Degisik bir açidan soyledin :) hiç bu sekilde dusunmemistim.

• guvenmeye sevgiyle baslamakda aslinda tehlikeli olabilir. çok asik olursun, seversin bir adami mesela. ama aslinda guvenilmez hiyarin teki çikar. ask gozu kor eder derler ya :)

• Ayy canim ya hic gulecegim yoktu o tur guvenmelerde haklisin oyle bir tehlike var :D

Yükleniyor...