Sevgi Evlerindeki Eksiklik?

Evet, biliyorum. Başlık ilgi çekici değil. Ama zaten söyleyeceğim şeyler de başlığın güzelliğiyle ilgili değil. Size sadece eksik gördüğüm bir şeyi paylaşmak istedim.

Birkaç gün önce üniversiteyle birlikte sevgi evlerine gittim. Ordaki çocuklarla güzel vakit geçirdim. Bize kaldıkları yerleri gösterdiler. Gayet iyi imkanlari vardi. Yani maddi açıdan bir sıkınti yok gibi görünüyordu en azından benim dışardan bakabildiğim kadarıyla. Tek bir ihtiyaçları var gibiydi:

SEVGİ

Onların esas ihtiyacı olan şeyin sevgi ilgi şefkat olduğunu gayet net gördüm. Sizin de tahmin edebileceğiniz gibi. Yani normalde belki sokakta birisi o cocuklarin yaptigi davranislari yapsa kizabilir bagirabilirsinz. Ama orda boyle bir durum elbette ki soz konusu degil. Çünkü bunun nedenini biliyorsunuz.

Orda özellikle dikkatimi çeken şey ise çocuklarin gelen abilerine karşı daha bir ilgili olduğuydu. Belki de bulamadıkları baba figürünü onlarda arıyorlardi. Ama onlarin öyle bir sarılışları vardı ki grup başkanimiza neye ihtiyacları olduklarıni cok net görebiliyordunurz. Bir babadan alınan güven duygusunu, otorite ihtiyacını karşılamaya çalışıyorlardı.

Yani demem o ki boş vakitleriniz şu bu kafede oturayim diye duşunerek gecirmek yerine en azindan iki haftada bir o evleri ziyaret edin özellikle erkeklere söylüyorum. Onlara yalniz olmadıklarını hissettirmek bile büyük bir şey. Sonradan o çocuklar 18 yasini doldurduktan sonra bos bos sokaklarda dolasirken onlardan sikayet etmeyin. Simdiden onlar icin bir sey yapın ve hatta kendiniz için. Belki ailenizin değerini daha iyi anlar hayatta dert edindiğiniz şeylerin ne kadar saçma olduğunu bir kez daha hatırlarsınız.

Vaktinizi çalıp, başınızı ağrittim sanirim; kusura bakmayın !

1|0
0|2

Erkekler Ne Diyor 2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...