Hayvan deneyleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hayvan deneyleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Özellikle bu konuda hasssasiyetiniz var mı ona göre bazı markalardan alışverişi kestiniz mi? Bugün tesadüfen lorealin reklamı çıktı karşıma youtube da biri yorum atmış hayvan deneyleri kullanıyor kesinlikle satın almayın falan diye girdim baktım neymiş diye 5 dakikada 50 gözyaşı akıttım diyebilirim benim gibi hassassanız duygusalsanız izlemeyin ve merak ettiğim birşey daha: ülkemizde yapılıyor mu?

Güncellemeler:
Guncelll
Kozmetik ürünlerin önce hayvanlar üzerinde dehşet yöntemlerle işkencelerle parçalayana dek test edilip o test sonucuna göre piyasa sunulmasından bahsediyorum belirteyim

1|0
3|17

En İyi Erkek Görüşü

• Yakaladiklari teroristleri kullansinlar onca hayvana yazik

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Evet ben de dikkat ediyorum. Alışverişi kestim o markalardan. Ülkemizde ve Avrupa'da yasak ama yasalar denetlenmiyor sanırım. Yapılabiliyormuş. O yüzden sertifika veren örgütler var. Peta gibi. Cruetly free international gibi. Yalnız Türkiye'de çok fazla marka yok. Gratiste bir iki marka var. Ezcanelerde üç tane kozmetik markası var. Buna dikkat ederek alışveriş yaparsan çok iyi olur 👍👍👍

1|0
    0|0
    • Mesela hangi markalar?

• Onlar hakkında pek bilgim yok malesef

• Teşekkürler

Erkekler Ne Diyor 16

• Ben bilim ve insan hastaliklari icin veya dunya'ya yarari oldugu surece hayvan deneylerine karsi cikmiyorum. Gecmisde muthis bir sekilde onumuzu acmistir bazi konularda.

Ama dedigin gibi insanlarin zevk ve ihtiyaci olmayan seyler yuzunde kullanilmasi uzucu. Kozmetik urunler kadinlarin zaten sadece vucuduna onem veren ve kadini ic guzelliginden tamamen uzaklastirip dis guzellegine odaklanmasindan dolayi pek sevmem.

Bilmedigimiz daha neler neler var tabi hayvan deneyleri daha bir cok konuda yapildigini dusunuyorum, insanlarda bile yapanlar var...

1|0
    0|0
    • Bahsettiklerim tamamen keyfi kozmetik parfüm makyaj için yapılan yüzlerce binlerce hayvana zehir verilip izlenilen canice deneyler ve hangi alanda olursa olsun desteklemiyorum bunları.

• Bende onu diyorum iste :) insan keyfi icin hayvanlara iskence etmesi hos degil? Peki hayvan derisi ile dusuncelerin ne? Sence boyle seyler uygun mu moda icin felan?

• Giymem hiçbir şekilde kürk ve gerçek deri. Suni deri giyerim onuda severim ama görüntüsü için giyilmesine çok karşıyım

• Eee bilim diye övdükleri şey tertemiz değil

1|0
    0|0
  • Bilim ve sağlık için yapılacak deneylere karşı değilim. Ama kıçı kırık hanımefendi sağını solunu boyayacak diye yapılan deneylere bu deneylere de sinir oluyorum.

1|0
    0|0
  • Keyfi durumlara karşıyım bir kadın yalanla güzel olacak diye bir canlı o hale getirilemez ayrıca hiç bir durumda hayvanlar kullanılmamalı lakin üst düzey durumlarda örneğin Kanserde için kullanılmasında sorun yok.

1|0
    0|0
  • O deneyler için masum hayvanları kullanmak yerine bence Vatan hainleri tecavüzcüler sapıklar kullanılmalı.

1|0
    0|0
  • Veganım karşıyım

1|0
    0|0
  • Ne üzerine hayvan deneyinden söz ediyorsunuz?

1|0
    0|0
    • Kozmetik ürünlerin hayvanlar üzerinde test edilip piyasa sunulması

• İnsan yapımı çeşitli şeyler çok detaylı bilgim yok değişik isimleri var

• Umarim dediğin vardır bende hayvanlar hakkında seninle hem fikirim tabi sadece deney olayı değil bu kürk olsun duvarlara asılan av hayvanları olsun hiç hoş şeyler değil bunlar birde işin aslı dünya üzerindeki en ama en vahşi yaratık biz insanlarız onlar sadece doymak için avlanirken biz süs derdine düşmüşüz

• İnsanlar kullanacaksa deney şart. 😐 Hiç kullanmayın o zaman. 😐

0|0
    0|0
  • markalarla nasıl bagdaslastırdın cözemedim. hayvan deneylerini tamam kınıyorum ama bilim için yapıyolar sanıyodum

0|0
    0|0
  • Kafamda kurbağa var

0|0
    0|0
  • karşı çıkmasına karşı çıkarız eyv canım ama düşünsene kozmetik durdu? herkes 0 makyaj kadınlar kabul eder mi? dünyayı yerinden oynatmazlar mı o kilolarca boya güzelleri

0|0
    0|0
  • 550 tane angut maaş alıp süper emekli olmayacak en basitinden :)

0|0
    0|0
  • hayvanlar üzerinde uyusturucu deniyolar insanlar varken bunu yapmaları çok ayıp

0|0
    0|0
  • Bende yanlış olduğunu düşünüyorum ama malesef dunyada bunun onune gecebilecegimizi sanmıyorum

0|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 2

• O hayvan deneylerini yapanların ellerini kırmak istiyorum

1|0
    0|0
  • İğrenç bir şey.

1|0
    0|0
Yükleniyor...