Kapat

Toplumun dayatmalarından ve bunlara göre yaşamaktan sıkıldınız mı?

Her ne kadar aksini iddia etse de insan görünen o ki ufacık şeyler bile olsa bunların örneğini görüyoruz, yaşıyoruz. O ne der? Bu ne der? Onun saçı neden sarı? Neden kısa giyiniyor? Erkek küpe takar mı? Kız erkekle gezer mi? Bu tabulardan sıkılmadınız mı siz de? Bence evet! Peki neden yok edemiyoruz? Neden karşı koyulmasını güçleştiriyoruz?

Güncellemeler:
Bunlara göre yaşamıyorum ki vs cevapları olan arkadaşlar hemen geri tuşuna basabilirler :)

0|2
3|23

En İyi Erkek Görüşü

• Hangi kızla evleneceksin? Gece eve 12'den sonra gelenle mi? Ailesine karşı gelmeyi marifet sayanla mı? Hangi kızla evleniceksin. Ortam için her boku yiyenle mi? Sanal alemde herkeze yazıp, geleceğini düşünenle mi? Hangi kızla evleneceksin arkadaşım? Gözüm senden başkasını görmüyo diyip, yoldan geçen erkeğe oha t*parım diyenle mi? Hangi kızla evleneceksin? Erkek gibi küfür edenlemi, yoksa şişenin dibine vurup ayyaş gibi gezenle mi? Hangi Annenin elini öpeceksin. ! Kızına oturup terbiye nedir öğretmeyenin mi? Yoksa kızının yaptıklarını zamane gençleri diyip geçiştirenle mi? Hangi Babadan kız isteyeceksin. ! Kızına namus nedir öğretmiyenden mi? Yoksa kızına rakı içirip, kadeh tokuşurandan mı? Soruyorum; Hangi babadan kız isteyeceksinn! !

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 22

• Eee ne yapalım ikinci bir celali isyanı mı çıkaralım kıztalebe :)
    “Hiç kimsenin ilgisine ihtiyaç duymadığın gün olgunlaşırsın.
    Hiç kimseden beklentiye girmediğin gün yara almazsın.
    Hiç kimseye bağımlı kalmazsan kazanırsın..”

Osho

1|0
    0|0
  • bunları engellemen için toplumun bilinç ve eğitim seviyesinin aynı olması gerekiyor.

1|0
    0|0
    • Bu çok zor

• çok zor değil eğitim sistemini düzenler isen bunun da düzelmesi iki nesil alır yalnızca

• Eğitim konusunda da tartılaşacak çok şey var aslında. Herşey yeni yetişenlerin aklındaki "Carpediem" saçmalığını silmek gerek bence. Okula adapte olamıyorlar en basit örneği ile.

• Çünkü seni yaratan seni senden iyi bilir

Saydığın şeyler toplumun degil seninde inandigin dinin gerekleri

Lakin iman etmiyorsan ozgursun buyur dilediğini yap onda da bana zararı dokunmasın

1|0
    0|0
  • karşı koymak istiyorsan. batı kültürüne karşı koy. Yani dayatma dediklerin aslında tam tersi. Erkek küpede takabilmeli, kız erkeklerle de gezebilmeli. Bu fikirler dayatma. Kendi özüne sahip çık. Erkeksen küpe takma, trendleri umursama, modayı salla gitsin. Kızsan erkeklere yüz verme, hanım ol, ağır ol.

1|0
    0|0
    • Bunlar sanırım tam da 35 yıl öncesinde kaşdı sanırım :)

• Çok nadir karşılaştığım bir durum bu. Onlara gerçekten helal olsun fakat bunlar çoğu zaman isteğin dışında (baskıyla) gelişen olaylar. O yüzden benim de çenem kapalı.

• bilinçli ve kendi sağlam iradesiyle popüler kültür dayatmasına karşı koyan gençler var. mesela hayatta sinemaya gitmez, kültür yozlaşması olduğunu bilir. küpe takmanın bir özgürlük olmadığını bilir erkek için. kendi ayakları üzerinde durmanın ve kendi öz inancına , külütürüne, geleneğine göre düşünce bağları kurar. hatta nike adidası zaten giymeyi bırak gaziantepten yemeni alıp, kot yerine şalvar giymekten utanmayan yiğit anadolu gençleri var. kızlar var. saçlarını annesiyle örüp, komşularıyla kışlık biner, salça yapan, el işi yapan bu arada nüktenin dibine vuran. hayatta dizi seyretmeyen bol bol kitap okuyan ve eline erkek eli değmemiş hayatının gerçek aşkını bekleyen kaliteli bacılar. uzar gider böylece ben tanıyorum

• Kimse umrumda değil apla 🙋

1|0
    0|0
  • bir şey dicem ama inanmıcaksın. 😊 Ben bu dayatmaları aştım. Ben kendi istediğimin peşinden gidiyorum. Gerçekten durum bu. Bu konuya değindiğin için seni tebrik ederim, sistemin insanları robotlaştırdığı şu gerçeklikte bunu farketmen çok iyi. 😊

1|0
    0|0
  • Yooo kimse bana bisey dayatamaz 😏

1|0
    0|0
  • Ben ilgilenmiyorum başkalarının düşündüklerini.

1|0
    0|0
  • Bizzat ben diyorum küpe takmasın erkekler olmuyor ama..😂😂

1|0
    0|0
  • dayatmalara göre yaşamıyorum ki.

1|0
    0|0
  • Dünyaya başkalarının ne düşündüğünğ umursamayamı geldin yoksan kendinin be düşündüğünümü

1|0
    0|0
  • sıkılmadım belki

1|0
    0|0
  • hislerime tercümansın

1|0
    0|0
  • ama bazıları aşırıya kaçıyor geçen bir kız gögüslerini açmış şehir merkezinde dolaşıyor bunuda acıklarmısın
    dediklerinede katılıyorum Herkes özgür istedigini yapar kimin ne dedigini boşvericeksen tabi senin hayatın senin kuralların

1|0
    0|0
  • Sıkılmak ne kelime bunaldım.

1|0
    0|0
  • Çok kısa ve net bir soru var kafamda bakalım neler yumurtlayacaksın. İstediğin yaşamı özetleyebilir miydin?

1|0
    0|0
  • Gerçekten bunaltıcı özgürlük kavramı ya bilinmiyor ya da çiğneniyor

1|0
    0|0
  • Toplumu kim ipler
    en asgarisi yapilir gerisi beni baglar

1|0
    0|0
  • Kanada yani gitsem aylardır aklimda

1|0
    0|0
  • Hemde nasıl hepsinin ta. ..

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 2

• Hepsini hiçe sayıp erkek arkadasimla yaşamaya başlayacağım 18 gün sonra.

1|0
    0|0
  • Toplumun dayatmalarından sikayetci olmakta bir dayatma degil midir :/

1|1
    0|0
    • Üzerinizde baskı oluşturduğumu düşünmediğim için üzgünüm ki şikayet etmek dayatma olmuyor sanırım. Sonuçta benimle alakalı olan bişeyin sizin de başınızda olup olmadığını dile getiriyorum

Yükleniyor...