Mümin tayfa niye her diyalogda 'Saygı' diye yırtınarak konuyu dağıtıp engelleme peşinde?

Burda din falan tartışıyorlar güya, ama her köşeye sıkıştıklarında ya ileri geri hakaretler savurup küfür falan ederek 'Ben seviyeyi düşürebildiğim kadar düşüreyim, haklı görünürüm' taktiğine, ya da 'Siz saygısızsınız, siz şöylesiniz, önce edep öğren, önce ahlak' gibi konuyla alakasız ve zorlama gerekçelerle bir yığın boş laf söyleyip engelleyerek 'Bak nasıl da susturdum' imajı kesiyorlar.

Hayır yani hakaret falan da yok, 'Bence senin inandığın şey saçma' demek hakaret değildir beyler, bu işler öyle değil.

Bu bitmeyen ağlaklığınız, hiçbir meseleyi cidden enine boyuna tartışamayan, sürekli çarpıtan yapınız varken daha çok sorarsınız 'Niye İslam karşıtlığı artıyor' diye, çünkü insanları irrite ediyorsunuz. Kimse sizi etrafında istemiyor.

2|1
1|4

En İyi Kız Görüşü

• Peki neden ateistler sadece İslam karşıtlığı yapıyor? Hristiyanlık, Yahudilik vb. bir sürü din var. Bunlarda Tanrıya inanıyor. Fakat tek derdiniz Müslümanlara artistlik yapmak. Çünkü sizin amacınız ateist olmak değil İslam karşıtlığı yapmak

0|0
    0|0
    • Ben hristiyanlarla da tartışıyorum da, burda hristiyan bolluğu mu var? Böyle salakça bir soru olabilir mi?

Müslüman ülkedeyiz, müslümanlarla muhattap oluyoruz, haliyle İslam üzerinden gidiyoruz.

İstersen sabah akşam şintoizmin ne saçma bişey olduğunu da belirtelim burda, sitede doğma büyüme japon olmadıktan sonra ne fayda?

Biraz düşünün laf etmeden önce 'Ulan ben ne diyorum' diye.

• Bunu bana değil hristiyana sor.
      Bu arada sen müslümanların konuşurken küfür edip haklı çıkacaklarını düşündüklerini söylemişsin. Şu an aynı şeyi sen de bana uyguluyorsun fakat kör olduğun için Allah'ı göremediğin gibi bunu da göremiyorsun.

• Ben sana sorduğun sorunun dangalakça olduğunu söylüyorum, bundan da hakaret çıkarmak aşırı alınganlık.

Bak gelmiş 'Onu da hristiyana sor' diyorsun, işte bu yüzden bir tek İslam ile uğraşıyoruz zaten. Hristiyan ülkesinde değiliz.

Yani 'Niye hristiyanlarla uğraşmıyoruz' diyorsun ya, işte sebebi çoğu dindarın senin gibi 'Onu niye bağa soruyon' diyecek olması.

Bak mesela sen de başladın 'İşte bak hakaret ediyorsun da bilmem ne' edebiyatına. Gerekçe? Dangalak demiş olmam ki direkt şahsına dahi söylemedim bunu.

Nasıl Allah gibi olmayan bişeyi gördüğünü sanıyorsan, olmayan yerde de hakaret görüyorsun işte.

En İyi Erkek Görüşü

• İslamiyetin en önemli kuralından biride zorlamamaktır ama türkiyede bu çok fazla çiğneniyor. Cumaya gitmezsin laf yersin ortamda dışlanırsın, açık giyinirsin laflara maruz kalırsın, alkol alırsın dinsiz olarak anılırsın.
    Türkler müslüman değil daha doğrusu gerçek müslüman nüfusu %20-30 civarı seyrediyor artık. Hepsi göstermelik veya zorunluluktan inanıyor sadece kendileri farkında değil.
    Bunun en basit örneğide başkalarının hayatına karışmaktır. Bilinç altında yaşanmamışlar ve yaşanmak isteyenler olan birey bu davranışı sergiler. Açık giyinmek istiyordur giyinenleri kıskanır onları kötüler böylece kendi hevesini baskılayarak rahatlar. İsteklerini yapamadıkça dahada hırçınlaşır hayatı o bireylere zindan eder düşman kesilir. Türkiyede bu tip birey bol islamiyetin en nefret ettiğim tarafı bu.
    Bunun gibi tonla örnek var ülkede islamiyet düşmanlığı bu yüzden artıyor iyi müslüman sayısıda az. İslamiyette camiden kalitesiz hoparlörlerle ezan okunması yazmaz. Caminin yanında oturan bir bireydim bina inliyordu resmen ezan sesinden ötürü. Bunun araştırmasıda yapıldı bu kadar yüksek ses zararlı bulundu ama bunu eleştiremezsin. Artık internet devrindeyiz insanlar çok rahat alarm kurup gidebilir.
    Dinler bana artık telefon hatlarından farksız geliyor. Als, crps ve kanser gibi hastalıklar varken dinlere inanmak gerçekten çok zor. Bu hastalıkları bir tanrı yaratmış olamaz hiçbir canlı bu kadar acımasız olamaz. İslamiyette sınanmak olayınada inanmıyordum bunları gördükten sonra temelli uzaklaştım. Özellikle crps beni feci yaraladı bildiğin dünyada cehennemi çekmekten farksız sürekli bedenin kendini yakıyor.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 3

• Bu aslında bize sonradan, giderek araplaşmamızın etkisiyle, geçmiş bir hassasiyet durumudur. Dünyadaki en mutsuz toplum kim diye araştır bak göreceksin ki araplardır. Çünkü bütün dünya -onlara göre- onlara karşıdır, kimse onların hassasiyetlerine -onlara göre- önem göstermez, onları el üstünde tutmaz ve kimse onları oldukları gibi kabullenmez. Bunun nedeni de dünyanın geri kalanıdır, asla araplar değil. Tahammülsüzlük, hoşgörüsüzlük, saldırganlık had safhadadır. Ve baktığında bu mutsuzluğun sadece dışarının etkisiyle değil, kendi içlerinde de had safhada olduğunu görürsün.

Ve tembelliğe alışmışlardır. Herhangi bir rasyonel tartışmada akıl yürütmek, irdelemek, öğrenmek ve tartışmak onlara göre değildir. Baş edemediklerinde zaten senin de söylediğin gibi "sen benim kutsalıma saldırıyorsun" havası yaratmak işlerine gelir. Her köşeye sıkıştıklarında topu Allah'a atmak kolaylarına gider. Allah öyle yarattı, allah görür, allah bilir, allah şahidimdir, bir hatası varsa bile allah hesabını sorar. Dikkat edersen, hak aramak, haksızlığın karşısında durmak, akıl yürütmek, gerçeği görmeye çalışmak yok. İdeal kul aslında, kula kulluk da oradan çıkıyor.

0|0
    0|0
  • SAhip olmadıkları şeye sığınıp, cevaplayamadıkları düşünceleri bertaraf etme eğiliminde olduklarından dolayı.

0|1
    0|0
  • Duzgun arguman uretme kapasitesine sahip degil cogu.

0|1
    0|0
Yükleniyor...