Anneye edilen beddua kabul olur mu?

Çok fazla sinirli bir annem var. Hakaret dilinden düşmüyor ve 3 - 4 yaşlarındayken şiddete başladı. Hem 4 yaşında ki kardeşime, hemde çocukken ve hala daha bana. Neyse çok detaya girmeyeyim, ben de artık her gün beddua etmeye başladım daha çok ölmesi yönünde. Anneye karşı ettiğim beddualar tutar mı?

0|0
3|16

En İyi Erkek Görüşü

• Allah buyurur ki , eğer edilen bedduaların hepsini kabul etseydim, dünya üzerinde yaşayan hiç kimse kalmazdı.. Anne baba nın , çocukları üzerinde olduğu kadar, çocuklarının da anne baba üzerinde hakları vardır.. iyi muamele bunlardan biridir.. Günümüzde pek çok evde, çocuklarla ebeveynler sıkça çatışıp birbirine bağırsa da, kötü muamele apayrı bir şey.. işkencevari şeyler ya da psikolojik baskı gibi şeyler yapmaya hiç kimsenin hakkı yoktur.. ne ebeveyn, ne de evlat.. Ailenin görevi, evladının yaşamsal ihtiyaçlarını karşılayıp büyütmek , eğitimini sağlamak.. dini ve ilmi tabi.. gücü yettiğince evlendirmek, malı mülkü varsa mirasını bırakmak ve iyi muamele etmektir.. Aile için evlat-ebeveyn gibi durumlarda, Allah ın özellikle , beddua eden ve edilenin - eğer ki ortada çok ciddi bir işkence vs yoksa , kabul etmediğini bilmekteyiz.. Tabi neyi kabul edip etmeyeceğini en doğru Allah bilir.. Yalnız şu var ki... Zulmeden her kim olursa olsun, zulmedilence yani mağdur edilen kişi tarafından hesabının sorulacağını da bilmekteyiz.. Mahşerde.. Hiç kimse, hakkını almadan kalmayacaktır.. Bu bir.. İkincisi.. Allah pek çok bedduayı özellikle erteler.. Çünkü , beddua edilen kişinin, son nefesine kadar yine de tövbe etme kapısı açıktır veyahut, zulmettiği kişiden helallik isteme hakkı da ona keza.. Şu var ki , çevremizde gördüğümüz şey, pek çok zulmeden ebeveynin, yaşlandığında ya da çocukları evlenip vs gittikten sonra, yalnız kalınca, eyvah ben ne yaptım diye kendine geldiği ve çok utanıp pişman olduğu çokça kez görülmektedir.. Yalnız çok ince bir konu da var ki... Eğer ki , sen bir evlat olarak , bu zulme rağmen , annen yaşlandığında ve sana muhtaç hale geldiğinde, her şeye rağmen yine de ona iyi muamele edip, ona iyi davranır ve ortada bırakmazsan, Allah ın, mahşerde , seni sırf bu amelinden dolayı bile , dünya kadar günahın olsa bile, bağışlayacağı umulur.. Bunu asla atlama... Bu süslü dünya ve kaderimiz , sadece sınav içerikli bir senaryolar zinciridir..

0|0
    0|0
    • ve son olarak eklemek istiyorum ki , annenin, ciddi psikolojik ya da psikiyatrik rahatsızlıkları olabilir ve bu davranışlarını bu rahatsızlıklarının etkisinde yapıyor olabilir.. yani tamamen suçlu ya da kötü ruhlu olmayabilir.. Allah anne baba hakkı konusunda çok hassas.. Benim sana bir insan olarak önerim şudur ki , Allah beddua edenleri sevmez.. Affediciliği sever.. Sabretmendir.. Bu yaşa kadar bir şekilde dayanmışsın.. Yarın bir gün evlenip gittiğinde... veyahut annen öldüğünde... keşke yaşasa da yine bağırıp çağırsa ama kokusunu duyabiliyor olsam diye toprağını öpmek de var işin ucunda.. öfke sende de var şu an.. bir gün sakinleşip öfken geçtiğinde ,, ahhh da deme riskini göze alma derim.. Mümkün olduğunca sabredip, bir an önce mesleki, eğitimsel ya da evlilik vasıtasyla annenden uzaklaşman daha doğru olur.. Sonrasında her şey değişebilir.. Bu ihtimali asla atlama.. istiyorsan kardeşini de yanına alırsın.. Ama öfkeyle karar verme.. Beddua dan uzak durman en doğrusudur..

En İyi Kız Görüşü

• Allah bilir de bir de annen neden sinirli bunu incelemek lazım.

0|0
    0|0
    • Ben elimden gelenin en iyisini yaparak onun istediği gibi biri olmaya çalıştıkça, ben ne kadar haklı olsam bile bana hiç bir şekilde inanmayıp bağırıp çağırıyor. Sinirlenmesi aslında boş yere.

• sinir hastası mı peki? yani psikolojik bir rahatsızlıgı var mı?

Erkekler Ne Diyor 15

• Bir İnsana Kurşun Sıktığınız Zaman HZ. ALLAH İstemezse Adam Ölmez! Ecel ALLAH (C. C.)'ın Elindedir. Adamı Kurşun Değil, ALLAH (C. C.) Öldürür!

İnsanın Sevmediği Birisinin Ölmesini İstemesi Ya da Ölmesi İçin Dua Etmesi Onu Öldürmekle Eşdeğerdir.

Bir Kişinin Sevmediği Bir Kişi İçin Dua Etmesi Sonucu Ölüm Olursa Dua Eden Öldürme Suçu İşlemiş Olur.

Peygamber Efendimiz HZ. Muhammed (S. A. V.) ; ''Bir Kişinin Duasıyla Ölen, Onun Silahıyla Ölen Gibidir.'' Buyurmaktadır.

Duanın Tesiri Bilinmektedir Zira Yine Hadis-i Şeriflerde Sabittir. ALLAH (C. C.) Kullarının Duasını Kabul Edeceğini Vaat Etmektedir.

''Bana Dua Edince Duacının Duasını Kabul Ederim.'' (Bakara)

Peygamber Efendimiz HZ. Muhammed (S. A. V.) ;

''Kendinize Beddua Etmeyiniz, Çocuklarınıza Beddua Etmeyiniz; Mallarınıza da Beddua Etmeyiniz! DİLEKLERİN KABUL EDİLDİĞİ Zamana Denk Gelir de ALLAH (C. C.) Bedduanızı Kabul Ediverir.

Buyurmuştur.

Peygamber Efendimiz HZ. Muhammed (S. A. V.) Beddua Etmekten Kaçınırdı. Kendisinin Lanet Eden Değil, Aksine Rahmet Peygamberi Olduğunu Söylerdi.

Lanet Beddua Demektir! Kahrolsun! ALLAH (C. C.) Belanı Versin Gibi.. Bunun Neticesinde Kişiye Hastalık, Kaza-Bela Veya Ölüm Gelmektedir. Bu Lanet Öldürmek Gibidir. Beddua ve Ölmesini İstemek Öldürmekten Farksızdır.

Dolayısıyla Katil Olma, Onu Öldürme Suçu İşlemiş Olur ki Bundan Dolayı Birinin Ölmesini İstemeye Müsaade Yoktur.

Mesela Kişi Haksızsa Yapılan Beddua Tutmaz Diye Bir Genel Kanaat Var!

Lanet Müstehak İse O Adama Muhakkak Ulaşır! Nitekim Müstehak Değilse Sahibine Döner.

0|0
    0|0
  • Bende ayni şeyleri yaşadım. Bu senin seçimin değil. Artık büyüdüm şiddet gösterebiliyorsa göstersinde görim hadi? İntikamimi alacam ama. Rahat ol. Bana kim ne yaptiysa hepsinin intikamini alacam. Kralda 0lsa alacam. İntikam sirasi sanada gelecek. Sabret.

0|0
    0|0
  • Olmaz.

0|0
    0|0
  • annen naparsa yapsın beddua etme o beddu döner dolaşır seni bulur

0|0
    0|0
  • tutabilir

0|0
    0|0
  • anne Allah korusun ölse ayan çukurda kalır bida kimseden destek alaman tutunacak bir dal bulamanda işte... herşey yok olunca değeri anlar insan bide seni araştırmak lazım durduk yere yapıyo değildir heralde

0|0
    0|0
  • evladın ettiği beddah kabul olmaz ama o öldükten sonra ettiği her kötü söz onun hanesine yazılır

0|0
    0|0
  • Anneye besdua mı edilir Nasıl birşeysin sen ya

1|0
    0|0
  • Kabul olmaz

0|0
    0|0
  • araya tanıdıkları koyarız merak etme sen.

0|0
    0|0
  • tutar :D

0|0
    0|0
  • Töbe de

0|0
    0|0
  • eğer haklıysan tutar ama anne var anne var

0|0
    0|0
  • Olmaz

0|0
    0|0
  • Annendir nede olsa beddua etme, 25 -29 yaşındaki birini annesi nasıl dövebilirki?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Anne babasına beddua edene lanet ediyor peygamber efendimiz. Ne olursa olsun beddua etmemelisin. Tutarsa ve pişman olursan geri dönüşü yok bunu bilmelisin

0|0
    0|0
  • Allah bilir beddua etme canim islah olmasi icin dua et.

1|0
    0|0
Yükleniyor...