Hayat tecrübeleriniz nelerdir hayat size neyi öğretti hayat?

Hayat insana bir çok ders verir hayat size neyi nasıl öğretti sizce hayat nedir?

0|0
3|27

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Bu hayatta en çok sevdiklerine güvenmeyeceksin onu öğretti, kimseye bağlanmayacaksın, gerektiğinde anı yaşayacaksın ve sinirlendiğinde susup içine atmayacaksın yoksa daha da kötü bir şekilde patlıyorsun ve iş işten geçmiş oluyor , bunları öğretti hayat bana :)

1|0
    0|0
    • Şu bir gerçek dost dediğin düşman düşman dediğin dost oluverir öldüm dersin durup gene yaşarsın imkansız dersin dünyan değişir bu hayatta şöyle bir şey var kısas bir gün peygamberimize bir adam gelmiş çok derdim var demiş peygamberimiz soru sormuş bu dert dünyaya geldiğinde seninle miydi Hayır peki öldüğün de seninle mi Hayır o zaman dünya derti sadece gelip geçici imtihan içine atmicaksin Allah dan ümit kesilmez öfke şeytandandır

• Tabi ki öyle, evet haklısın ama insan kırıldıkça değişiyor. Kendini sağlama almak için, bir daha kırılmamak için kendine sert , kırılmaz bir kabuk yaratıyor. Önceden çocukluktan gelen kocaman saf bir yüreği varken insanlar onu sırtından vurdukça, sevdikleri gittikçe, yanlız kaldıkça kırılıyor ve kalpleri katılaşıyor yavaş yavaş. Ama insanı insan yapan vicdanıdır bence. İnsanda vicdan olduğu sürece ne kadar değişirse değişsin, ne hatalar yaparsa yapsın kalbinde bir şeyler hala acıyabiliyorsa o zaman "hatanın neresinden dönülürse kârdır"diyip özür dileyebiliyorsa o insan hala saf demektir :)

• saf demiyorum ben buna iyi insanlar her kötülüğün farkında olup iyi olmayı tercih eden insanlardır hayat evet bir şeyler öğretiyor ve bunun sonunda ders alıyoruz neyi yapıp ne yapmamız gerektiğini insanlarla bir duvar örüyoruz aramıza mesafe bırakıyoruz

Erkekler Ne Diyor 26

• Para ile mutluluk gelmez.

1|0
    0|0
  • Çok kadın hiç kadındır
    Yaşadık tespit edildi

1|0
    0|0
  • Herkesi kendin gibi sanmamayı öğretti. Gereğinden fazla merhamet etmemeyi öğretti

1|0
    0|0
  • Şu an 25 yaşındayım özellikle son 1 yıldır yaşadıklarım abartmıyorum beni az 15 yıl olgunlaştırdı

1|0
    0|0
  • Haatın bana öğrettiği en büyük ve en önemli tecrübe:
    Bir insan çok fazla "Allah" "Kitap" diyorsa o sana bir kazık atacaktır ve güvenini kazanmaya çalışıyordur.. Ondan hemen uzaklaş..

1|0
    0|0
    • bilemezsin kimin ne niyetle yaklaştığını anlatdıkları doğru mu ona bak hak kitabında yani kuranda ne yazıyorsa o doğrudur normal hayatta herkes kendi doğrusunu öğretmeye çalışır

• Valla ben anlattıklarına değil yaptıklarına bakıyorum artık..
      İnsanların hepsi politikacılara benziyorlar.. Güzel ve doğru şeyler söyleyip çirkin ve yanlış şeyler yapıyorlar..

• her şeyi öğretti ama matematiği öğretemedi.

1|0
    0|0
  • hangi birisini sayayımki sanaaa

0|0
    0|0
  • yüzyüze konuşmanın önemini, çoğu insanın bencil ve egoist olduğunu, iyiliğin sömürmülmesini ve maneviyatın gerileridiğini öğretti

0|0
    0|0
  • Herseye ragmen hayat devam ediyor

0|0
    0|0
    • dünyanın sonu değil sonuçta

• Dunyanin sonunun geldigini hissettiriyorsa bile birsey degismiyor ne demisler "oluyor gibi olmak hicbirseyi degistirmez, yalnizca olmek herseyi degistirir"

• Kadınların değersiz olduklarını öğretti

0|0
    0|0
  • bu hayatta kimseye guvenmemeyi
    guveniyormus gibi yapmayi
    tavsiye ederim en azindan benim sirrimi paylasacakmi dusunceniz yok ya da acaba o da beni arkamdan vururu mu kaygisi

0|0
    0|0
    • Maske takmak diyoruz buna seviyormuş güveniyormuş değer veriyormuş gibi ama menfaat için kullanmak diyoruz

• diyorsun
      demiyoruz bu sadece bir savunma mekanizmasi oyle ya da boyle bunu yapmami yargilayamazsin
      ayrica ben kimseyi kullanmam

• Adaletsizlik

0|0
    0|0
  • hayat bana yaşa dedi başka bişi değil :)

0|0
    0|0
  • S*kersen sevilirsin, değer verince kaybedersin!
    Nerede s*ken var onları seviyorsunuz zaten kızlar.

0|0
    0|0
  • kendi işini kendin görcen acını kimseyle paylaşmıcan

0|0
    0|0
  • insanoğlunun 2 şansının olduğunu

0|0
    0|0
  • hic bsy hayat bomboş benim icin sacma

0|0
    0|0
  • kantırda tek mermilere iki kişiyi vurmuslugum var buda tecrübeden sayiliyormu

0|0
    0|0
  • Öküzün sadece 4 ayaklı olmadığını...
    2 ayaklı da öküz olabileceğini...

0|0
    0|0
  • cennette cehennemde içimde bunu ögrendim kısa öz oldu ama

0|0
    0|0
  • Ks den uzak dur dghdjşdj

0|0
    0|0
  • kimseyi çok sevmemek gerektiğini ve çok iyi olmamam gerektiğini oğrendim

0|0
    0|0
  • Gitmek istiyorum diyen kim olursa olsun ''DUR'' demeyeceksin

0|0
    0|0
  • paran kadar adamsın, paran yoksa öl kurtul

0|0
    0|0
  • Kimseye güvenmemelisin.
    Erkek arkadaşlarınla arana kız girmemeli araya kız sokan olursa arkadaşlık bitirilmeli. Kimseye sır verilmemeli tek kişiliktir sır.
    Kimse için yapmak istediğinden vazgeçmemelisin fikrini başkalarına göre şekillendirme. Son olarak annene gereken değeri ver ihmal etme bunları öğrendim

1|0
    0|0
  • İnsanlara güvenmemek ve arabamın olması gerektiği ve evlenmemem gerektiği

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...