Askerlik yapmamak vatan hainliğimidir?

Aslında tam amacım askerlik portalı açmak. Fikirlerimi sunmak doğru veya yalnış dışarıdan nasıl görülüyor düşüncelerim bunu öğrenmektir. Bana Zorla askerlik yapmak saçma geliyor. Neden mi? Sen fikrini söyle bende cevaplayayım.

1|0
4|6

En İyi Kız Görüşü

• Ya kimle mucadele ediyorlar ki birilerinin cikari ugruna kardes krdesi vuruyor iste torpili olanda izmirde yatarak askerlik yapiyor sozde bu durumda degil

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• değildir. böyle bir millete askerlik yapılmaz.

1|0
    0|0
    • Yoo askerlik yapılabilir. Ama makul şartlarda. Ben şu an insanlara ramboculuk ruhuyla yaklaşıp kullanıldığımızı dusunuyorum. Nasıl ki solcu ve milliyetçi görüş din üzerinden siyaset yapılıyor diyebiliyorsa bende diyorum ki insanların zaaflarını milli duygu adı altında eziyorlar

Kızlar Ne Diyor 3

• Bu vatanda Doyan herkes sırası gelince savunmayı bilecek. Bence bayanlar da gitmeli

0|2
    0|0
    • Gönüllü gidebilirsün alıyorlar askere?

• Herkes kendi hayatıyla mutlu benim amacım laf koymak değil. Senin gerekçelerin yalnızca yeterli olmadığı için bu moda geçtin. Naparsan yap iyi akşamlar

• bıdı bıdı bıdı bıdı

• Evet

0|0
    0|0
  • Evett

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Zenginin oğlu ölmesin fakir ölsün degil mi? vatan hainliğiyse bende gitmiyorum zengin parasını yatırsın gitmesin böyle fakirler gitsin ölsün Allah analarına sabır versin

1|0
    0|0
    • Ama 18 ya da 30 bin fakirin veremeyeceği bir paramıdır sence?

• Gerçekten vermeyenler var samimi söylüyorum

• Doğrudur illa kü vardır. Allah yardımcıları olsun. Ben bu konuyuda fusundum ama ne olur söylermisi, asgarü çalışsan 12 ayda kazanacağın paraya eşit değilmidir bu para? Şöyle düşün bu paraya ihtiyacı oolan bir ailenin askwrliği gelen üyesi askere zorla gittiğinde hem bu paradan mahrum kalcak heöde çocuğuna para gonderecek. Sana vatan borcudiyen devlet askerlik süresince orda olduğun süreyi borçlandıracak ve sgk ya borçlanmayacakmı bu insan. Ee hani nerde fakir ölsün. Fakiri askere alarqk öldürmüyormusun?

• Askerlik yapmak vatani borctur Eli ayagi tutan Her erkek mecbur gitmeye

1|0
    0|0
  • her türk asker doğar , kürtsen gitme

0|1
    0|0
    • Aynı mantıkla sakatlıüu bulunan vatandaşlar turk vatndaşlığından çıkarılmalı mı sence? Bunun Türklükle kürtlükle alakası yok ki japonda olsam ki onlarda mecburi değil yine aynı aoruyu sorardım orda mecbur olsaydı. Bu düzende askere gitmek beni düşündürüuor pek çok sebebi var sayabileceğim

• Yaptım ben düşünüyorum da senin zihniyettekiler orda bir boka yaratıyordu cogunlukla

0|0
    0|0
    • Sorulan orulara hep sizin zihniyetinde diye mi başlarsın. Bwni tanımıyoraun bile zihniyetimi nereden tanıdın bildin k

• Yazık size. Benim askere giden arkadaşlarım aklını kullanırsan hiç sıkıntı yaşamazsın diyorlardı sen çok sıkıntı yaşamışsın. Birde şu zihniyeti atın artık kafanızdan askerde bize hopladılar size de hoplasınlar zihniyeti. Ben bunu yaşadım oda yaşamalı falan cidden çok boş laflar. Siz o soğukta yardırmışsınız aç kalmışsınız sevdiklerinizden açık kalmışsınız ama bir bka yaramamış. Sınırdan bir kişiyi almiyim derken 6 7 milyonu resmi belki10 milyon suriyeli fink atıyor şu an sokaklarda. Vatanı korumak sizce 12 ay ise ben kesin gitmiyorum askere.

• Sıktır et gitme

• 15 yaşındaki şehitler, 25 indeki bedelliler

0|0
    0|0
Yükleniyor...