Nasıl olmalıyım insanlara karşı?

Herkes beni kullanıyor. Kimi işi için kimi vakit için kimi ders için... Artık değer verdiğim insanların gerçek yüzünü işleri bitince anlamaktan sıkıldım. 18 yasindayim. Bundan sonraki yasamimda insanlarin beni kullanmalarına izin vermek istemiyorum. Degerlerimi bilecek insanlara hayatımda yer vermek istiyorum. Degerimi bilmeyenlere de degerimi nasıl bildirebilirim. Bana her konuda yardımcı olur musunuz? Nasıl olmalıyım ki kiymetim bilinsin

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• Hayır demeyi bilmelisin. Sesinin gür çıkmasından korkma.''Hayır dedim yardım edemem sıkıntıya sokma beni uğraşamam'' falan demeyi bilmelisin. AMa önceliğin HAYIR diyebilmek olsun. Bİraz bireysel hobilerin olsun. Ne bilim spor yap koşu falan . Ya da enstürman öğren ya da dil bir kursa başla. Ki başladığın her neyse sonuçlandığında bir değeri olsun. Emin ol kişiliğini seven insanlar yine yannda olacak ama seni kullananlar hemen uzaklaşacak bunları ayırt etmeye başlarsın. Şu an kendini arkadaşlarına yardımcı olmak bir iyilik yapmak demektir düşüncesinden çıkarmanın tam zamanı. Biraz daha geç kalırsan psikolojik büyük problemlerin olabilir. Uzaklaş ortamdan acilen. Zaten daha önce tamam yaparım dediklerine hayır dediğinde ilk başta işler senin için kötü gidecektir. Onlar senin evet demene alışmışlar biraz zor sinderecekler ama dene. Hatta yalvarıyorum dediklerimi yap. Sen bunalıma girdiğinde etrafında o yardımcı olduğun arkadaşların ol ma ya cak

1|0
    0|0
    • Şimdi boynumda ciddi bir rahatsızlık var. Kuzenim hoşlandığı çocukla takılıyor. Çocuk beni istemiyor diye başından saviyor. Çocuk beni çoğu zaman azarliyor bile. Kuzenimin hoşlandığı diye ses cikarmiyoum. Kuzenim de umursamıyor. Boynum ciddi şekilde rahatsız ama destek olarak beni ciddiye alan arkadaşlarım yok

• Haklısın. Üç günlük çocuk benden daha degerliyse demek ki ben kullaniliyordum ve bir degerim yoktu. Çok iyi geldi gerçekten dediklerini aynen uyguliycem. Mesafeyi aci cam. Birlikte gitmiycem. Onunla çok az takilicam. O da denk gelince merhaba merhaba. Çok çok tesekkür ederim guzel kalpli insan artik uzulmiycem

• Beyefendiye aynen katiliyorum onceligin sen ol kuzeninin yaptigi buyuk yanlista senin yaptigin daha sacma ne diye hala yanindasin sevgilisi olabilir ama senin hic bir eyin kim oluyor seni bozuyor az sesin ciksin

En İyi Kız Görüşü

• Kimseye yüz verme. Merhamet etme tek yanlışlarinda çıkar hayatından yalnız kalırsın ama az derdin olur. İnsanlara kıymet bildirmeye çalışma bilmezler. Ya köle olacaksin kendini sevdirmek uğruna ya da artık yorulup etrafını boşaltacaksin.

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim ama onlardan birisi de kuzenim. Peki onun için nasıl olmalıyım. Öyle bir kullanıyor ki.. yeni anladım. O benim ikizim gibiydi herşeyi birlikte yapardil

• Güzelce konuş bana karşı bu şekilde olduğunu düşünüyorum de anlasamazsaniz devam ederse arana mesafe koy

Erkekler Ne Diyor 3

• İnsanlara çok fazla değer vermeyeceksin onlara çok iyilik yapmayacaksın ara sıra iyilik yapacaksın o zaman kıymeti oluyor

0|0
    0|0
  • Herkese değer vermeyeceksin biraz acımasız olacaksın

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...