Cehalet mazaret midir?

Cehalet mazaret midir? Bilmiyorum diyerek her şeyden sıyrılmak, işimize geldiği gibi davranmak ne kadar doğrudur?

0|1
2|27

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 26

• Bilmediği konuda atıp tutan cahil değil kötüdür. Kötüler hakettiği muameleyide alır

1|0
    0|0
  • Neye göre cehalet önce bunu bilmemiz lazım :S

Yoksa bazı durumlar vardır mazaret olur bazı durumlar vardır işimize gelir.

1|0
    0|0
    • Mesela dinini araştırıp öğrenmeyen bir insan..

• Şimdi cehaletin TDK da ki anlamı bilgisizlik. Bunu bir kenara koyalım.

+ Dinini araştırıp öğrenmeyen bir insan da kişiden kişiye değişebilir bence. Birisinin işine gelmiyordur birisinin de bilgisizliğini açığa çıkarmamak için mazeret üretiyordur. Bu mazeret üretmesi araştırmayı ve öğrenmeyi bilmemesinden kaynaklı.
      İnsan inandığı dini işine gelmiyor diye öğrenmemezlik yapabilir mi bu da ayrı bir konu gerçi :S

• Gerçekten cahilse mazarettir... Ama cehaletin ardına saklanıyorsa asla... En büyük cehalet öğrenmek zorunda olduğunu bilmemektir..

0|0
    0|0
  • http://i.hizliresim.com/21M7pv.png
    Cehalet mazeret değil ama mutluluk kaynağı kanımca.

0|0
    0|0
  • Cehaleti mazeret olarak kabul etmek , buyuk cesarettir.
    Enazindan kendini bilmesiyle bir nebzede olsa kapatir o eksigini

0|0
    0|0
  • Bence mazaret değildir

0|0
    0|0
  • Allah pisliği akıllarını kullanmayanların üzerine yağdırır.

0|0
    0|0
  • bazen bilmiyorum demek.. işime geliyor..
    çünkü herşeyi bilmek beni yoruyor..

0|0
    0|0
  • Değildir!

1|0
    0|0
  • kesinlikle değildir... bilmeyebilirsin ama öğrenebilirsin bence... asıl cehalet at gözlüğüyle bakan ve kendini sabit bir fikre adayıp buna inanan insanlardır asla değiştiremezsin

0|0
    0|0
  • Mazaret üretecek kadar aklı olduğuna göre değildir.

1|0
    0|0
  • Ben cehaleti anlarım ama yarı cehalet mazeret olamaz. Bu kadar put kafalı olur insan ya. Gerçek anlamda bilmiyorsa bilmiyorum demesi normal ama işine gelmiyorsa ve öyle diyorsa bu doğru değil ve kurtuluş olmamalı.

0|0
    0|0
  • Degildir

0|0
    0|0
  • bilmem ki

0|0
    0|0
  • Oyledir

0|0
    0|0
  • mazeret değildir.

0|0
    0|0
  • Bilmem.

0|0
    0|0
  • Mazeret değildir.

0|0
    0|0
  • Cehalet savunma değil eksikliktir. Bilmiyorsa bilmiyordur. Öğrenmek istemiyordur. Öğrenmez öğretemezler.
    Daha az karar vermektir cehalet.
    Cehalet mutluluktur bazen, görmemektir acıyı.

0|0
    0|0
  • Eğer bir konuda "bilmiyorum" diyerek o konuyu öğreniyorsan sıkıntı yok. Ama her şeyi "bilmiyorum" diyerek geçiştirirsen geleceğin olmaz.

0|0
    0|0
  • Cahil ve bilgisiz insanla tartısma her zaman suçlu çikan taraf sen 0lursun

0|0
    0|0
  • cehaletten kastın ne herkes her şeyi bilmez

0|0
    0|0
    • Detay olmadı tam şey edemedim

• bu konuyla ilgili cilt cilt tüm dünyada kitaplar yazılmış bilmemek erdemdir. en büyük cehalet ne bildiğini bilmemek ve bildiğinle yaşamamak bence

• ama kastın bildiği halde salağa yatan insanlar ise o başka konu. eşeğe de yük yüklenir paylaşılmayan bir işe yaramayan bilgide öyledir kişiyi eşeklikten öteye götürmez

• biliyormuş gibi yapmasındansa bilmediğini açıkça söylemesi işime gelir, öğretirim ;)

0|0
    0|0
  • insan işte işine geleni işine geldigi gibi

0|0
    0|0
  • tek başına bir adaya düştüysen ve uzun yıllar orada kaldıysan, evet.

0|0
    0|0
  • askerde işe yarıyo 15 ay herşeye bilmiyorum dedim rahat rahat yaptım geldim 😀😀

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• mazerettir

0|0
    0|0
  • Ben Allah'ın cahil insanları , zeki insanları sınasın diye yarattığına inanıyorum. Başka açıklaması yok. Şöyle uzaktan bakınca , Allah hata yapmaz yani... Üretim hatası da olamaz.

0|0
    0|0
Yükleniyor...