Günümüz kapalı hanımları?

Bugün sokağa çıksan bir sürü kapalı bayan var ama bunlardan kaç tanesi Kurana göre kapalı? Kaç tanesi edep için kapanıyor kaç tanesi türbanını Ayete uygun takıyor bir çoğu türbanı kendine yakıştırmaya çalışıyo hiç ben türbana yakışayım diyen yok? 😤😤😤

3|1
12|8

En İyi Kız Görüşü

• Hiç deme. Birçok dikkat eden arkadaşım var. O dediğin gibiler olacak, evet. Çünkü farkındaysan kıyamet yaklaşıyor iyice. Peygamberimiz o zamanda bile iki parmağı kadar yakın olduğunu söylemişse şimdi düşün. Çevreye bak. Malesef ki var. Ama bilincinde değiller ki. Ailenin suçu. Çoğu aile anlatmıyor. Başı örtünce kapandım sanıyor onlar da. Allah doğruyu gösterir inşallah. Önemli husus başörtü meselesi. Allahın ayetini taşıyorsun sonuçta başında. Örtünle cihad ediyorsun, sözlere de dikkat edilmeli. Davranışlar olsun.. Her şeye. Çok önemli çok..

0|0
    0|0
    • Evet çok haklısım katılıyorm

En İyi Erkek Görüşü

• Haklılık payın yüksek gerçekten uygun kapanan çok çok az diğerlerinide çok eleştirmek istemiyorum aslında şimdilik nefisleri ona yetmiş ilerde inş daha doğru şekilde kapanacaklar diyorum iyi dileklerimle.

1|1
    0|0
    • Bende nefsme sahip çıkamıyorum karı kız konusunda ama bu şekilde olmalarıda hiç normal değil

• Dediğim gibi onada şükür inş daha iyi kapanacaklar.

• İnşallah

Kızlar Ne Diyor 11

• Kimi deve hörgücü gibi yapıyor, kimi boynuna sarıyor göğüsleri meydanda oluyor, kimi kapanıyor ama 1 kilo makyajla dikkat çekiyor, kimi kapalı ama dizde etek giyiyor. Adap bilerek kapanan o kadar az ki.

3|3
    0|0
    • Ahh ahh onlar diyo Cennetin kokusunu bile alamazlar

• Yüzde 3ü. Allah geri kalanını ıslah etsin amin

1|4
    0|0
    • Amin inşallah. Ama gerçekten takmasalar daha hayırlı belkide

• Ben de öyle düşünmeye başladım. Tesettür kavramını bozuyorlar çünkü

• Ya çarşıda gördüm geçen kapalı kız çocuğun önüne sokmuş elini flan harbi ayıp kafandakine saygın olsun

• herzaman çürük elma var malesef ama hakkını verende çok var... kısaca her koyun kendi bacagından...

3|1
    0|0
    • Ya tamam herkez kendi bacağından ama yolda yürüyen işine gücüne bakan erkekleri ve kadınlarıda hem gıybete düşürüyolar hem kendilerine baktırıyolar zaten günahımz bize yeter onlarla mı uğraşcaz :)

• eee sana bir ona iki günahh onuda kendisi düşğnecek artık.

• Ya öyle ama düşünmüyo başında türban var ağzında milletin şeyi öyle iş olur mu

• evet aynen öyle

1|1
    0|0
    • Onlar Cennet kokusunu alamaz diyo kuran da

• ben nasılım pekii?

0|1
    0|0
    • Üstün iyi ama altını göremediğim için bişe diyemiyorum inş uygundur

• Ben senin kıyafetine yorum yapmadımki. Bileğinin gözüktüğünü söyledim.

• Doğru söze ne denir

0|1
    0|0
  • Ben de cok karsiyim bide goz zevkimi bozuyolar guzel kapananlar var cok nadirde olsa lafim onlara degil

0|0
    0|0
  • Benim için %99 tesettürlü değil ama başörtüsü takıyorlar:) Sözde müslüman işte.

1|0
    0|0
  • Malesef kapanmış olmak için kapanıyorlar sırg

0|0
    0|0
    • Ben kapalıyım namusluyum diye mi

• İnternette neler görüyorum karısını arkadaşıyla paylaşanlar falan lan ben o sebepten cinsyrt işlerim a q bide bunlar kapalı olanlar

• aile baskısıyla kapnıolar çogu hayatlarnı mahvediyolar

0|0
    0|0
    • Baskı maskkı ama fantaziyedöküyolar işi

• Evt malesef

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Kapalilar modaya uyuyor şimdi. O yüzden kapali karla evlenmeyecem

1|1
    0|0
  • Çoğu türbanlıdan daha kapaliyim

1|2
    0|0
  • Alakası yok knk unumuzdekileein kuranla

1|1
    0|0
  • onlar kapalı degil iki zümre var tesettürlü bide türbanlı bu ikinci zümre açıklardan daha çok tahrik etyo beni (türban kullanıp tesettürlü olanları tenzih ederim)

2|1
    0|0
    • Onlar zaten Cennet kokusunu alamıcaklar diyo Kuran

• çünkü ayetlerle degil adetlerle yaşıyoruz

• O zaman o adetler onları kurtarabiliyosa kurtarır onları

• gönül herkes dört dörtlük olsun ister kardeşim ama kusur görenindir erkeğinde türbanı göz kapağıdır önce biz bunu yapalım

0|1
    0|0
    • Ya tamam ben bir baktığım kadına bidaha bakmamaya çalışıyorum zaten 1. De bişe yok 2. De sorgu 3. Azap var diyo ama kadınlar kızlar ve buna rıza gösteren aileler o kadar cahil ki

• ben sana bakıyorsun demedim diyemem de ben kitapta yazanı söyledim ötesi haddim değil

• Yok ben kendi yaptığımı söyledim ama ayıptır yani yazıktır

• boşa yoruyorlar kendilerini. açın kafayı gitsin yav. ruhen açmışlar kafayı zaten.

0|0
    0|0
  • uymayan çok ya dar gömlekler falan

1|1
    0|0
    • Göğüslerini açıyolar eşarba boşalttırıyolar a q hepsinin

• Allah herşeyin hakkını verendir

• aynen kardeşim

Yükleniyor...