Nasıl bir dünya bu? öyle bir dünya/sistem ki insanı zorla ırkçı ayrımcı milliyetçi.. yapyor?

insanları birbrine düşman edecek her türlü karaktere bürünmeye zorluyor. şimdi ben insanlık tarihin de medeniyetlerin tarihlernin de bilinmesinden yanayım. dolayısyla türklerin (türkiye topraklarındaki türklerden bahsetmiyorum bu arada, genel olarak türklerden bahsediyorum) yani kendi atalarımın medeniyetine de diger medeniyetlere de saygım var ama.. kendi medeniyetinin kalbindeki yeri birazcık daha farklı olacaktır, hele hele gurur duyulacak bir medeniyetse. bu da yanlış değil.. -NOT:islam öncesi tarihimizden bahsediyorum asl olarak. dolayısı ile türk tarihini osmanlıdan ibaret zannedenler gurur duyulacak medeniyet derken bahsettiğim medeniyeti yanlış anlayabilirler..- ama bu geçmişe saplanıp bugün de ayrımcılığın dibini yaşatmaya neden olmamalı milletler arasında.. başlığı yazma nedenim: sanaldır carttır curttur insanlar sallıyor diye bakarsınız belki ama sanalın insanlar üzerinde farklı bir etkisi vardır,, kimse bilmez görmez diye içlerinden geleni yansıtırlar insanlar. bana da az önce oldugu gibi bugüne kadar yabancı sanal ortamlarda ismimi filan görüp, e yazdığım bişeyler de hoşuna gitmiyorsa,, direk ''Türk şöyledir böyledir'' diye tarih üzerinden de dahil saldıran bir çok yabancı oldu ki genelde yunan ve rustur bunlar. e sen de tam bu noktada haksız ve kirli bilgi oluşturacak şekilde yapılan saldırya karşı sert bir tutumla karşılık verme durumunda kalıyorsun. -- ve ne oluyorsun? aslında savunmadığın bişey.

0|0
1|2

Erkekler Ne Diyor 2

• Yav bacım Türkçü olmak farklı birşey, ırkçı olmak farklı birşey.

Irkçı olmak Dünya'da yapıp yapabileceğin en büyük zulümler den bir tanesidir.
    Bugün Osmanlı Osmanlı diye nara atıpta, başka ırktan olanı yermeye yeltenirler;halbuki Osmanlı askerinin devşirme, Saray ahalisinin (vezir vs.) devşirme olduğunu, 1. Dünya savaşında hep beraber bu yükü omuzladıklarını bilmezler.
    Bazı dönem padişahlarının halk tarafından sevilmediğini, zinanın , erkekçiliğin en az Avrupada ki olduğuna inanmazlar. Tarih doğru bilgiyle öğrenilip, gerçekler anlatılırsa ırkçı olunup zulüm etmeye gerek kalmaz.
    Bizimkiler yüceltmeye çalışıyor yanlış yollarla.
    Halbuki hiç gerek yok. Çünkü tarih sahnesinin her köşesinde varız. Hiçbir ırkın, devletin tarihi Türk olmadan yazılamaz.

1|0
    0|0
    • Dışardaki insanların tavrına gelelim. Onlar bunu yapmakta normal. Çünkü sen Türksün.
      yıllarca zorla insanların dinlerini değiştirtmiş, neredeyse Dünya'ya hükmetmiş bir ırksın. Sevilme gibi bir imkanın olamaz. Buna ırkçılık yaparak karşılık verirsen yanlış yola girersin.
      Bunun yerine Asimile etmek zorundasın.

• evet haklısın. biz göçebe bir milletiz, dolayısı ile işgalci ve savaşcı bir millet olmuş atalarımız. türkler yabancılardan daha çok birbiri ile savaşmış zaten. benim kökenlerim kıpçak türklerine ve oğuz türklerine dayanıyor ve bunlar birbri ile yıllarca savaşmışlar. tüm bu karakteristik yapıları ve derin kökleri olan kültürleri de koskacaman bir medeniyet inşa etmelerini sağlamış. islamla tanışana kadar türkler şahane bir medeniyete sahipti. ama artık başkalarının yönetimi altında parçalanmış bir şekilde, çoğu türk oldugundan bile habersiz.. çoğu araplaşmış. başkaları tarihinden kültüründen mitolojisinden beslenirken,, biz o derece zengilikteki kültürümüzüden yararlanamıyor ve kullanamıyoruz. onu bunu taklitle dünyada yer edinemeyiz. çünkü islam sağolsun, türk kültüründen kopmuş durumdayız. ee bizim başkalarına verecek cevabımız tabi ki olmaz bu durumda.. her şey ayarında olması gerekiyor. geçmişi elinin tersi ile itenler de salak, geçmişini abartıp başkalarıyla arasında ayrım yaratanlarda

• haklısın

• insanlari zorla irkci yaptigi falan yok , mesela ben ermenileri nasil seve bilirim? yasina cinsine bakmayarak her ermeniye karsi kin besliyorum , niyede beslememeliyim? yani dunyanin insanlari irkciliga zorladigi yok , insanlar kendi aralarinda irkciligi yayiyorlar

0|0
    0|0
    • ben ermenilere kin filan beslemiyorum. tarihdeki bir sürü olayın bugün hala ısıtılıp ısıtılıp önümüze getirilmesi biz sıradan ve suçsuz insanları ermeni ya da başka bişey olsun birbrmize düşman ettiriyor. neden? çünkü birileri politika yapar ki para kazansın.

• bana salak diyen senmisin acaba? senin IQ seviyen daha iyiyle kotuyu ayirmaya yetmiyo bide bana salak diyorsun

• bana göre de iyiyle kötüyü ayıramıyorsun o nolacak. söylesene ben ermeni olsaydım nolurdu? katil mi olurdum durup dururken. altı üstü ermeni olarak doğdum diye. yazık o beyinlerinze. daha fazla saçmalayacagın kesin o yüzden benden buraya kadar. size laf anlatılmaz. uyturulmuşsunuz.

Kızlar Ne Diyor 1

• Hayir oyle degil

0|0
    0|0
    • nasıl peki

• Pkk sempatizani olan birine nasil sevgi duyuyayim ya da bir kulture? Benim milletime zarar veriyor. Sevgi mi besleyeyim hergun sehit haberleri gelirken irkciligin baslangici bu duygulardir

• pkk zaten bir terör örgütü hedefi amacı belli. destekleyecek kadar salak olanlar sıradan insanlar bile olsalar anlayışla karşılanacak tarafı yok. o konuda sonuna kadar haklısın.

Yükleniyor...