Evlilik bu kadar mı korkutucu geliyor size?

Evlilik bu kadar mı  korkutucu geliyor size? Bu abi dertliymis baksaniza?

2|4

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 29

• Evlilik İki kişinin ortak yaşama eylemini kurumsallaştırma fiili olduğu sürece evet korkuyorum. Hayatımda asla toplumun bana bir kadınla özgürce aynı evde yaşayabilmem için ruhsat vermesi adına evlenmeyi düşünmedim. Korkutan evlilik değil aslında korkutan özgür bir hayata birilerini ortak edip sonrada bu ortaklığın neticesinde özgürlüğün yok edilmesi. Korkunç olan bu. Özgürlükten kastım gezmek dolaşmak çapkınlık değil tabikide. Vakıa türk kültüründe evlilik eşlerin aelaleri, yakınlarının herşeye burunlarını sokmaları, otu boku her şeyi sormaları, 3 sahısların gizli ve aleni fiiller ile sizin yaşamınıza etki etmeleri, eşlerin birbirleri üzerinde otorite, kıskarnclık, sorgulama yargılama hakları kazanmaları şeklinde bir mimariye sahip. Böyle bir hayatı kim isterki. Aksi durum söz konusumudur evlilikte. Evet bir cok farklı kültürlerde evliliği gercekten kutsal ve güzel kılacak bu mimari var. Ama gelin görünki o mimariyi de türkiyeye taşırsanız Gazetelere manşet ederler sizi.

1|0
    0|0
  • aslında evlilik korkutmuyor insanı
    bir insanla beraber yaşama fikri korkutuyor
    ondan sorumlusun hayatında tek degilsin iki kişisin
    ve hayatındaki kişi anlayışı eksik saygı özürlü dedigim dedik birisi ise
    hayat zindan oluyor
    kimse mutsuz olmak için evlenmiyor ama evlenenlerin yüzde doksanı mutsuz

1|0
    0|0
  • Aslinda evlilik degildir korkulan sey... Hayatini birlestirdigin kisiye bagli bu
    Birbirinin zitti bir yapiya sahiplerse ciftler , gercekten iskence olabilir evlilik.

1|1
    0|0
  • Hayır evlilik değil, bu devrin kadınları korkutucu..
    Yoksa iyi birini bulabilirsem evlilik dünyanın en güzel şeyi.. :)

1|0
    0|0
  • Evlilik çok korkutucu ve ürkütücü geliyor bana o yüzden bundan önceki dönemde bu dönemde asla diyorum gelecek ne gösterir bilemem

1|0
    0|0
  • Eşi çok çektirmiş

1|0
    0|0
  • Kadınlar evliliğe çok sıcak bakar. Çünkü evlenince bekarlığındaki halinden çok daha özgür olur. Erkekler ise soğuk bakar. Çünkü evlenince eskiye nazaran özgürlüğü daha az, kısıtlanmış olur.

1|0
    0|0
  • Evlilik değil evliliği bu hale getircek biriyle evlenmekten korkuyorum

1|1
    0|0
  • canım evlilik kötü mü iyi mi bişey demiyeceğim ama adamın karısı artık neler yaptıysa adam bu denli dolmuş..:)

1|0
    0|0
  • karısı burnundan getirmiş demekki :D

1|0
    0|0
  • Cok guzel 😂😂

1|0
    0|0
  • herkesmi öylee

1|0
    0|0
  • biz dert seviyoruz acıyı seviyoruz :)

1|0
    0|0
  • 34 yıl fosil olmuş :)

1|0
    0|0
  • Cok güzel bu ya :D
    ahahah

1|0
    0|0
  • Aslında korkmuyorum. Tam tersi heyecan verici geliyo. Ama istediğim kişiyle olmalı, evlenmek için evlenemem ben.

1|0
    0|0
  • Karisindsn cok sklmis...

1|0
    0|0
  • super :))

1|0
    0|0
  • O kadarda değil

1|0
    0|0
  • Adam hakli

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    9

Kızlar Ne Diyor 10

• Valla eskiden olsa farkli derdim smdi sunu soleyeblirim evlilik mantiksizlik

1|0
    0|0
  • güldüm ya :D :D :D

1|1
    0|0
  • Ahahahahaha koptum yaaa 😂😂😂😂

1|0
    0|0
  • 😂😂😄 iyimis

1|0
    0|0
  • Evlilikten soguttular ya

2|0
    0|0
  • Hhahahahhaha çok iyi.

1|0
    0|0
  • Bir bayan olarak korktuğumu değil de gereksiz bulduğumu söylemeliyim.

1|0
    0|0
  • İnsan elindekinin kıymetini, Allah'ın ona emanetinin kıymetini bilmeyince böyle oluyor demekki. :/

1|1
    0|0
  • 😀😀😀😀

1|0
    0|0
  • Allahım ya 😂😂😂

1|0
    0|0
Yükleniyor...