İnsanların düşüncelerine ve tercihlerine saygı duymayı ne zaman öğreneceksiniz?

İnsanların düşüncelerine ve tercihlerine saygı duymayı ne zaman öğreneceksiniz? Başkalarını yargılamak bizim ne haddimize insanların hayatlarına burnumuzu sokmaktan toplumca ne zaman vazgeçicez kaç yüz yıl sonra?

Güncellemeler:
Güncel

0|0
10|23

En İyi Erkek Görüşü

• "Başkası ne yaparsa yapsın" diyorsunuz da o başkaları ile aynı toplumda yaşıyoruz. Herkes herkesi gayet de ilgilendirir aslında.

Özgürlük her istediğini yapmak değil, saygı da başkasının her şeyine okey demek değil. Saygı, ortak yaşamın kurallarına uymaktır.

Bir toplumda herkes aynı olmak zorunda değildir, ama ortak yaşamanın bilincinde olmalıdır. Sonuçta bu ortak yaşamı bozucu nitelikte her türlü "düşünce" ve "tercih" saygıyı hak etmez. Bu uluorta yerde sevişmek "tercih"i de olabilir, başkasının sırf dili, dini yüzünden öldürülmesini isteyen "düşünce" de olabilir... Her şeye saygı duyan birisi, insan olamaz bence.

2|0
    0|0
    • Benim ozgurlugumu kisitlamadigi sürece sıkıntı yok olması gereken de bu

• Olması gereken oysa, benim dediğime geliyorsun, yani her görüşe ve tercihe saygı duyamayız. Her görüş ve tercih, başkasının özgürlük alanına dikkat etmiyor sonuçta...

• Bak şöyle aslında eğer o kişiyle bu görüşü benimseseydi dininden dolayı oldurmezdi hiç kimseyi ama onlar başkalarının fikirlerini önemsemiyor bunun ortadan kalkması lazm

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 22

• herkes istediginü düşünür istedigini yaşar
    ama benim düşüncelerime saygı duymayıp yaşadıgım tarzı eleştirenlerede saygı duymam

1|0
    0|0
  • İnsanların düşüncelerine saygım var düşünceleri toplumu etkilemediği sürece. Birisi bence Allah var derse saygı duyarım ama ülkeye şeriat gelsin derse şeriatını dikerim diye açık açık söverim. Çünkü onun düşüncesi benim hayatımı ve ülkemi etkiliyor.

1|0
    0|0
    • Bende o kisiye şeriatla yönetilen ülkelere git derim bu kadar çok istiyorsa bence bu cevap daha uygun olurdu :) neyse benim ozgurlugumu kisitlamadigi sürece herkesin düşüncesine ve tercihlerine saygı duyarım şeriat da bunu engelleyeceği için sıkıntı olurdu :)

• Aynı şeylerden bahsediyoruz aslında haklısın😃

• 3 aşama var;
    Pre-conventional: Kendi değer yargıların yoktur, başkalarına göre yaşarsın
    Conventional: Kendine ait değer yargıları vardır, ama bunlar toplumun genel yargılarıdır.
    Post-conventional: Toplumdan veya başkalarından bağımsız kendine özgü, senin süzgecinden geçmiş değer yargıların vardır.

Sorunun cevabı; 3. aşamadaki kişilerin sayısı çoğaldıkça

1|0
    0|0
  • Herkese saygım var bazı konular hariç

1|0
    0|0
  • Hayatın merkezine kendini koyduktan sonra bu tür gelişmeler boy gösterir kendini sev kendine saygı duy gibi öncelik kendinde olduğunda

1|0
    0|0
    • Haklısın kendine saygısı olmayanin çevreye saygı duymasını beklemek ne kadar doğru olabilir

• Kesinlikle katılıyorum

• saygılıyımdır knkk

1|0
    0|0
  • Öğreneli çok oldu

1|0
    0|0
  • Türkiye de mi? Amerika da mı?

1|0
    0|0
  • Katılıyorum saygı denen birşey kalmamış. Kimse kimsenin tuttuğu takıma, partiye vb. saygı göstermiyor. Böyle zihniyet toplum olarak gerilememize neden oluyor malesef

1|0
    0|0
  • tamam sevgilin oldugunda başka bir kadınla birlikte olmak isterse düşüncelerine saygı duy
    yani anlatmaya çalıstıgım sey suki her zaman her düşünce ve davranısa saygı duyulmaz

1|0
    0|0
    • Öyle bir durumda senin kararın derim olsun karsi cikmam ama eski sevgilim olur buda benim kararım

• O dedigin sey başıma geldi çocuk sapasağlam hayatına bakıyor :)

• olmadı söyle anlayıslı bir kız arkadasımız yanarımda ona yanarım ):

• Bireysel cevap verecek olursam. herkesin hayatına kimse garisamaz şo bayan şo şekhil geyunur. şo bayan şo şekhil. ayrıca herkesin tuttuğu kendine

1|0
    0|0
    • Şaka bir yana. gerçek mutluluk sadece kendi hayatına ilgilenmekten geçiyor. kız kardeşin olsa cinsel hayatına karışmazdı diyince insanlar bana güzel kardeşim gözüyle bakıyor. ama bence asıl karışmak hastalıklı bir durum. ya neyse çok uzun konular bunlar eğlenmeye devam :)

• siz kızlar ne zaman önyargılı olmaktan vazgeçince bir erkeğe giyimi tipine göe yargılamak psikopat serseri damgası vurmaktan vazgeçince

1|0
    0|0
  • kusur görenindir onu bilir onu söylerim

1|0
    0|0
  • insanoğlu war olduu sürece bu hep böyle olacak

1|0
    0|0
  • yaşayarak öğreniyoruz kanka

1|0
    0|0
  • Her düşünceye ve tercihe saygı duyulmaz. Her düşünceye ve tercihe saygı duyuyorum diyen birisi de yalancıdır zaten.

0|0
    0|0
  • cok saygisizim keske olsem

1|0
    0|0
  • Her türlüsüne saygım var

1|0
    0|0
  • Kendinden başlayabilirsin mesela

1|0
    0|0
    • Ben o aşamayı halettim arkadasm

• Bu soruyu sorarken dediğinizi düşündüm ve yanlış anlaşılmasın die kendimi de içine katarak genel sordum detay da

• İyi senin dedigin gibi olsun

• türkiye de mi?

1|0
    0|0
    • Bir umut azda olsa sayımız böyle insanlar var

• Aynen yol bu atasözünü bugün iki defa kullandım :)

• ikimizi de alkışlıyo ve sessizce uzaklaşıyorum

• İnsanların düşüncelerine ve tercihlerine saygı duyulmaz. Saygı başkalarını rahatsız etmekten çekinme duygusuna denir.

Herkesin fikrine ve doğrusuna karşı bir ılımlılık gösterecek isek, benlik duygunu al da çöpe at derim. İnsanın samimiyetsiz yüzünü gösteren yahut gerçekliğini engelleyen sorunlardan biri de başkalarına yaltaklık etmektir.

0|0
    0|0
  • Eminim yediğin bir halt eleştirilmiş tur

0|1
    0|0
    • Hayır elestrilmedim sadece insanların hayatlarına ve tercihlerine saygı duyuyorum bazen bu eleştiriliyor olması gereken bu.

• Herkes kendinden sorumludur her koyun kendi bacağından asılır.

• Küçük dusunenlerin bilip bilmeden her duruma kullandığı bir sözdür
      Her kalıba her duruma uymaz

Zina günah
      Ama her koyun kendi bacağından bize ne dimi?
      Sokak ortasında opuseni sevişe ni gören bir çocuk ileride travesti lezbiyen vb. Türevleri oluyor

Ama hani kendi bacağından di?

Kızlar Ne Diyor 9

Yükleniyor...