Kapat

SİZİN TÜRK GÖRÜŞÜNÜZ ATATÜRK GÖRÜŞÜNÜZ?

bir arkadaşım bana bir olaydan bahsetti yaşanmış askerliginde... birisi Allaha küfür etmiş arkadaşıda onu hırpalamış baya... Sonra askeri mahkemeye cıkmıslar.. Orda Yazıcıda tanıdıkmış ASkeriye sonuçta Dayak yedigi için şikayetci olmuş... YAzıcı arkadaş dmişki Kardeşim Allah'a küfretti dövdüm dersen Ceza alırsın ama Atatürk'e sövdü dövdüm de demiş İşlem tersine dönmüş Resmi kayıtlı bir işlem bu ben cok arastırdım inanmamıstım ama böyle...
evet arkadaşlar merake ettigim konuları sıralayacagım kimseyle tartısmak istemiyorum saygı duyar geçerim
1. si Nasıl göreve geldi
2. si neden Şuanda israilde Heykeli var Ve neden Atatürk Yazıyor heykelde türkiye geçmiyor cümlede
3. neden Ordudan islamı kaldırdı?
4. bir ailesi olmalı dedesi Amcası amcaoglu ne biliyim bir akrabası nerde ve kimler
5. Neden İslamı silmek için mücadele etti
6. Neden Gantep'e Yardım etmedi

şimdi diyeceksiniz olmasaydı olmazdık vsvsvs ama şunu bilin
Ben Sivaslıyım Gantepde yaşıyorum ve Burada 2. destan yazıldı çanakkale gibi
Atatürk' Yunanlılar ve fransızlar Gantepi bastıgında Asker cıkartmamıs orduda asker oldugu halde Ve Canlı cıkamamıs soysuzlar burda demek istedigim Bir türk 100 Kafire bedel Bence Uyanmamız gerek sorularımın devamı var simdilik bunları ögrensem yeter
Ve kimse bana şunu yaptı bunu yaptı demesin 1 asır geçmiş Ona bakarsanız 600sene hükmetmişiz dr geçerim yani iyi geceler :)

Okul actı Demir yolu yaptı vsvs gibi cümleler saçma Hepsi resmi kayıtlı Osmanlı döneminde yapıldı bunlar
seçme secilme geldi diceksiniz 35 yıl boyunca tek partili devlet
Ve Yurtdışına uyuşturucu satışı gerçekleştirildi bu dönemde
Ve israilden cok sayıda Bilim adamını İstanbul a elit semtlere yerleitirdi
katledilen bilim ilim din insanlarımızı sayamıyorum hepsinin mekanı cennet olsun

Güncellemeler:

biz elhamdürillah Osmanlı torunuyuz Gurur duyuyorum
harf inklabı geldi osmanlıya ait ne ilim bilim adamı Nede Arapça kaldı
Okuma yazma oranı arttı çokçok iyi oldu bunun için borclu hissediyorum ama bide şu var ;
İnklap gerçekleşti ve Arapça ögretmenleri hocalar ilmi bilim adamları katledildi
ve Yazılı kaynaklarımızı okuyamaz olduk 600 yıllıkimparatorluk bir anda uctu gitti Şöyle olamazmıydı Ek olarak Yani almak isteyen seçmeli ders ne biliyim bir şekilde osmanlıca ögretilebilirdi. İSTEMEDİLER

0|0
3|9

En İyi Kız Görüşü

• uff bıktım valla Atatürk vs Osmanlı her ikiside bizler için çok şeyler yapmışlar saygı duyup geçin ya ayrıca türk tarihi sadece osmanlıdan ve atatürkten ibaret değilki !! osmanlı tekrar kurulsun gibi hayalleride bırakın fatihler süleymanlar geçmişte kaldı yahu onlar gibisi yok artık ve bize en yakın örnekte atatürk Türkiye cumhuriyeti tarihi için önemli bir lider lütfen sevmiyorsanız bile saygı duyun. Vee artık önümüze bakalım onlar bizim için gurur duyacağımız bir tarih, ülke bıraktılar peki biz aynısını yapabilecek miyiz onu tartışalım bence.

0|2
    0|0
    • bence biz beklenenleriz Kuranı kerimde olan bu Ve düşünüyorumda Bu zaten bizim hakkımız
      israile baksana 20 milyon nüfusla geçmişte Hz süleymanın oldugu gibi hükmetmeye calısıyorlar Geçmişini bilmeyen Gelecege yön veremez Atatürkün yaptıgı en büyük kötülük harf inklabı Şu an icin iyi oldu diyoruz cnki herkes okuyabiliyor ama 90 yıllık bir geçmişi daha ötesi yok neyseki Kuranı kerim de hepsi var
      keşke inklap yapıldıgında osmanlıda seçmeli olarak verilseymiş. Atalarımızın mezarlarına gider dua ederdik şükrederdik neyse olan olmuş dedigin gibi önümüze bakalım ama Atatürkçü arkadaşlarımda artık uyansınlar Atatürk yok Ve Genclik kafaya koymuş dünyayı alacak.. bırakılsın batı hayranlıgı Şu an onlar bizi örnek alıyor Uyansınlar ARTIK

En İyi Erkek Görüşü

• 1. Baktı hükümet teslim oluyor savaşmayı seçti.
    2. Atatürk'ün pek çok ülkede heykeli var. yurtdışından bakıldığında emparyalizmin ilerlemesini durdurabilen tek kişi olarak görülüyor. o yüzden pek çok yerde Atatürk'ün heykeline rastlayabilirsin. O tür heykellerde ülke ismi yazmaz şahsi isim yazar genelde. Mısır da da vardı bizim Osmanlı'nın bir kaç heykeli. onlarda da isim yazıyordu ama kimin hatırlayamadım şimdi. genel olarak öyle yani. altında bir açıklama metni yoksa ülke ismi geçmez genelde.
    3. ordudan islamı kaldırmadı. devleti laik bir düzene getirdi. askerde devletin bir organı olduğu için laik olmak zorundaydı. kaldı ki askerin dinine karışmadı yalnızca askerlik yaparken dininizi göstermeyin dedi. bu da devletin tarafsızlığını gösterir çünkü. kılık kıyafet konusunda diyorsan zaten modernleşmesi gerekiyordu. mecbursun yoksa geri kalıyorsun.
    4. savaş zamanından sonra zaten ortalık karışıktı. akrabası varsa bile belki selanikte katledilmiştir belki de savaşarak ölmüştür ya da göç etmek zorunda kalmışlardır. yunanistanda isen ben atatürk'ün akrabasıyım demek pek akıllıca olmaz. ya da en başta osmanlı politikası ile akrabalarından temelli ayrılmış olabilirler. tam bilgim yok o konuda.
    5. islamı silmek istese zaten silerdi. mücadele ettiği islam değil islamı kullananlardı. çok eski değil ben bile hatırlıyorum haberlerde hoca olarak gözükenlerin insanların parasını çaldığını vs vs. bu zamanki eğitim ile bu seviye de ise o zamanı sen düşün. üfürükçülerin, çakma hocaların vs gerçek islamı öğrettiğini ve kullandığını düşünüyorsan ayrı. eğer onu engellemeseydi bugün işid nasıl yabancıların kuklasıysa ve ülkeyi yok etme derecesine getiriyorsa bizde de aynısı olurdu.
    6. g. antep zaten kendi kendine kurtuldu. düzenli ordu zaten savaş zamanı yoktu. var olana düzenli ordu demek zor. ulaşım sorunları, askerin yorgunluğu, halkın durumu eklenince hemen bir müdahele neredeyse imkansız zaten. antep kendini kurtardı zaten o yüzden gazi ünvanı aldı.

0|1
    0|0
    • kardeşim Antep kendini kurtardı Evet olay bu zaten 4 devletle savaş icindeyiz ve 2sini antep püskürttü tek başına hani denirya bir türk 100 düşmana bedel aynen öyle işte bu bariz örnegi
      O düşmanlar Atatürk olmasada giremezlerdi Birden bire dipten zirveye getirildi atatürkün yerini aldıgı isim idam edildi... Şu an Batılılar Yahudiler hepsi korku içinde titriyorlar Çnki Ruh uyandı Atatürkün iyiligi diyorsunuz saygı duyuorum fikrinize yenilikler falan siz öyle bilin ama Bu devletin 100 yıl sonrası hesaplandı ve 2 nesil harcandı bunun acısı büyük olacak...
      Atatürk Geldi bizi kurtardı diyosun savaşmadık diyosun 250 bin şehit binlerce şehit Çanakkale destanı gaziantep destanı her bölgede Destanlarımız var Atatürk Bizi kurtarmasada biz kurtulurduk cünki kuranı kerimde yazıyor türkler dünyaya hakim olacak diye. Atatürk madem okadar zeki ve iyiydi neden Antep de göstermiş oldugumuz 2 devlete karşı başarıya ragmen neden sürekli imzalar attı bogazlar falan gitti yeraltı gitti herşeyimizden oldk

• Savaşmadık demedim ki ben hiç bir yerde. Atatürk çıkıp hadi savaşı bırakalım anlaşalım demedi. savaşa önderlik etti. o günleri hayal et. para yok halk fakir, yemek dersen o da yeteri kadar yok, ulaşım çok zor yürüyorsun işte tüm askerlerde at yok, haberleşme desen o da sınırlı olarak var. cephedeki askerden yollasan zaten ya varamazlar ya da vardıklarında çok geç olur. yeni bir cephe açmak mantık kurallarına uygun değil. var olan cepheyi kazanman ve o toprağı güvenceye alman gerekiyor önce ki yeni bir cephe açabilesin. strateji oyunu oyuyorsan mesela az çok dediğim olayı anlarsın zaten. ordunu bölmek her zaman kazandırmaz. halk kazandı. cephede de halk ile kazanıldı. atatürk önderlik etti. atatürk tek başına tüm cephelerde savaştı diyen yok zaten. ama şöyle bir şey var. bir cephe kazanıldığı için insanlar cesaretlendi. yoksa ne olurdu saldırırdık ve ölürdük bu bizim ezelden beridir taktiğimiz zaten. Osmanlı da o savaşı kazanacak güce sahipti yani kazanmasına olanak vardı ama savaşmadı

• Dil konusunda sıkıntılar vardı zaten. İstanbul türkçesi konuşan birini halk anlamıyordu. zamanın şartlarına göre düşünmüyorsun. ülke bitik bir halde. artık savaşmaya gücün yok. asker yok, para yok, yiyecek yok vs vs bir sürü sıkıntı var. bir sürü de sorun var. atatürkün seçme şansı yok. tüm sorunları kökünden çözmek zorundasın. hani parmak kangren olunca kesersin eli kurtarmak için mantık o. bugünde petrol çıkarıyoruz, yıllardır kömür çıkarıyoruz yeraltı kaynaklarını kullanıyoruz zaten. ama hepsini araştırmıyoruz. bu da bugüne kadar gelen iktidarların hatası. zaten avrupa ve amerika şu anda fosil yakıtları bırakma planları yapıyor. yani bu saatten sonra fosil yakıt bulsakda çok işimize yaramaz. bugün bile yabancılara imtiyaz veriyruz. mesela suriye de şehir kurmak için amerikanın onayı bekleniyor yoksa bir şey yapılamıyor. atatürk neden imtiyaz verdi mantık gereği güçlenene kadar oyalamak zorundasın. atatürkün siyaseti genelde kurnazlık ve kandırmaca üzerine kurulu. nedeni asker olması

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 2

• Yav bir ölün artik be yok olun suyunuz kurusun. Vatan topragini kurtarmis neneni ingilizlerin altina yatirmamis diye mi bu kadar kilsiniz Ataturk e igrencsiniz ve sizden igreniyorum

0|1
    0|0
  • Efendiler biz tekke ve zaviyeleri islami yok etmek icin degil boylesine onemli bir dini politika ve siyasete alet edilmesini din ve vicdan ozgurlugunu aciga cokartmak icin kaldirdik.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Bak kardeşim Ben Tatih bölümü okuyan birisi olarak senin sorularını cevaplayacağım Öncelikle Atatürk ü kesinlikle putlastırmaya karşıyım her insan hata yapar doğru yapar insanız sonuçta Ama Atatürke saygı duymak zorundayız hepimiz çünkü ona vefa borcumuz var...
    Soruların gelince göreve nasıl geldi demişsin
    Atatürk Osmanlı bünyesinde asker iken tabanda çok meslektaşları arasında sevilen ve sayılan bir subaydı ve Bağımsızlık fikrini heryerde dile getirmiş aynı zamanda çoğu çevrelerce bu fikir benimsenmiştir. Osmanlı devleti yıkılacağını anlayınca yakın arkadaşlarınıda alarak en önemlisi Osmanlı aleyhine propagandalar yürüterek Halkın desteğini ve milli mücadeleyi ortaya atmıştır yani Milli mücadelenin Fikir babasıdır.. Kısacası halkın desteği ile gelmistir onun haricinde Atatürk sayesinde başta Çanakkale Harbi olmak üzere çok kritik savaşlar kazanılmıştır.
    Neden İsraildr heykeli var demişsin onada açıklık getireyim Atatürk dünya devletleri tarafından son derece sevilen ve sayılan bir lider olduğu için çoğu ülkede Heykeli ve kendi ağzından çıkan sözleri mevcut olmakla beraber cok saygı duyulup takdir edilen bir liderdir..
    Atatürkün Aynı zamanda islamı kaldırmadı daha cok islamı yaymaya çalıştı şòylede bir şey var o günün şartlarında islam ve şeriat ile yönetilen bir ülke olsaydık bugünlere gelemezdik ve Osmanlıdan bir farkımız kalmazdı onun için yeni kan lazımdı ve seriat kalktı batıya ayak uydurmaya çalıştık Hem bizim milletimizde sadece islama mensup olan kişiler yoktu cifte standart olmadın diye herkese eşit haklar verildi. Atatürk neden batılılaşmak istedi dersen Osmanlı neden yıkıldı derim cünkü Osmanlı batının hem siyasi hem manevi yönünden uzakta kaldığı için yıkıldı...
    Bir diğer sorunda Akrabaları yok demissin Atatürkün Akrabaları var yazmışsın ki amcası ya da amcağolu neden yok Atatürkün Babası Ali rıza efendinin Kardesi yoktu ki Atatürkün bir amcası ve amcağolu olsun Atatürkün annesi babası dayısı kızları eşi hepsi var tekrardan bir arastır buraya gel oldumu ;)

1|0
    0|0
    • yorumun icin cok teşkkr ederim vefa borcumuz derken evet haklı olabilirsin ama bide şöyle düşün kardeşim osmanlıyı begenmiyorsun ama torunusun
      atatürk bizi kurtardı diyorsun neden 100yıllık imzalar atıldı neden hala bogazlar kullanılamıyor yeraltı kaynakları kullanılamıyor Savaştanmı kurtardı evet haklı olabilirsin ama biz zaten cok bedel ödedik okuduysan dedimki antepe asker gönderilmedi ve 2 devlete karşı tek başına kahramanca Savaş verdi ve sokmadı onları içeriye yani demem o ki bizde kuran gücü var Kuranı kerimde herşey acıkca yazılı aslında. ailesi diyorsun Evet Atatürkün annesi babası var digerlerini bilmiyorum onlarıda Kafamzıa vura vura ögrettiler atatürk ilah olarak görülüyordu cok şükür rabbime bitti.. Atatürk geldi geçti ama Yaptıgı yenilikler hala başımızı agrıtıyor Ve emin ol Osmanlıdevleti yıkılmasaydı şu an cok farklıyd ve osmanlı yıkılırken 1 osmanlı TLsi diyim 4 amerikan dolarına Denkdi Bu yıkım halimiz... Geri kaldık derken Batıyı örnek oalrak sadece Sanayide

• Abdulhamid Han 30 yıl seninn begenmedin dünyanın 3de1 i ni yönetmiştir toprak kaybetmeden.. Ve şu an sen araştır dünyada cok sayıda osmanlıyı bekliyen Vatandaşımız var mesela suriye bizim yüzümüzden savaşta Osmanlı orada olsaydı savaş yoktu zaten bizimdi atatürk imzaladı herşeyi İsrail diyosun Herdevletle karsılastırma Devlet olarak tanımayan ülkelerde var israili... Benim görüşüm bu Atatürk İsrail için cok çaba gösterdi Ve kurdu o devleti vaadeedilmiş Topraklara. ben inanıyorum tekrar dünyaya hakim kılınacagız senin gibi düsünen cok insan var yadırgamıyorum ne ekersen onu biçersin yeni nesil bizimle inşallah. . japonya mesela batıdan cok büyük darbe yedi şu an anaokulundan itibaren geçmişini ögreniyor böyle çalışmalar yapılmalı Ve biz istesekte istemesekde Dünyaya hakim olacagız Buna eminim KURANI KERİMDEN DAHA BÜYÜK KANIT YOKTUR... Mason diyorlar atatürke evet mason Tayyip Erdoganda mason Apdülhamitte Cnki bir sözleriyle cok insanı etkiliyorlar.

• Kardeşim gerçekten öğrenmek istiyorsan ve saçma sapan argümanlarla karşı cikmayacaksan anlatırım.
    Atatürkün bir çok memlekette bustu var bütün dünyanın saygı duyduğu bir asker ve devlet adamı çünkü. gantep e neden yardım etmedi diyorsun. belki kendi bölgesi olmadığı içindir belki gerçekten orayı gözden çıkarmıştır belki de gantep lilere guvenmistir o konuda pek bilgim yok yalan söylemiyim ama arastiricam. demir yolu yaptı okul yaptı gibi şeylerle Atatürkün ovulmesine karşıyım adam belediye başkanı değil sonucda.
    Ordudan İslami kaldırdı demek çok saçma bir argüman. ordu Osmanlıdan beri devam eden gelenekleri olan bir kurum. mesela Osmanlıda saray Sünni iken yeniçeriler bektasidir. o esasları yetiştirilir. İslami neden silmeye çalıştı demissin ben İslami silmeye çalıştığına inanmıyorum çünkü diyanet işlerini kendisi kurdu. kendi parasıyla kuran tefsiri ettirdi vs.
    Nasil göreve geldi demissin. Mustafa kemal Osmanlının yetiştirdiği bir asker zaten gökten zembille inmedi. seçme ve seçilme hakkı demissin. monarşi ile yönetilen bir toplumda çeşitli şeyleri oturmadan çok partili sisteme gecemessin kardeşim bu bir süreçtir ve süreci işletti.

1|0
    0|0
    • kardeş Bust heykel vsvsv yani firavun gibi bunedir ya? sen türk toplumunun gecen yüzyıl oldugu kadar rezil bir süreç yaşadıgına rastladınmı tarihte ya da duydunmu? aslında size göre gecen yüzyıl cok başarılı geçti ama bence degil
      100 yıl boyunca biz madenleri kullanıp işleseydik Şu an çok farklıydı Mustafa kemal diyosun Osmanlı yetiştirdi O yüzdenmi bilekleri kesilerek Öldürüldü Abdülhamid han
      Gaziantep diyorsun gözden cıkartmıştı Haklısın dünyanın büyük bir kısmını şu bahsi geçen 5 büyük güce bıraktı Ortadoguyu israile Halbuki hepsi bizim Çanakkalede bunu ispatladık Antepliler Tek başına 2 milleti devirerek ispatladı. Vatan icin türkden başka ölüm arzulayan toplum yok.. şimdi bunca anlatmama ragmen hala yazarsan anlarımki bişey bilmiyorsun ve cevab vermeye tenezzül etmem. lütfen biraz düşün 100 yıl önce Devletin en altından en üstüne cıkarılan bir asker Vatanı 5 büyük güce İmzalarla Satıyor satıyor derken giden toprak gitmiş anadoluyu alamıyorlar Yoksa atatürk mü dinlerlerdi

• Kocaman Cengizhan heykelini neremize sokalim kardeş. ayrıca Abdülhamit hastalıktan oldu bildiğin
      Bileklerinim kesildiğini nerden cikartiyorsun. benim okdugum lisenin binasını Abdülhamit yaptırmış abdulhamiti bilirim yani. sana uzun uzun anlatırım ama sen öğrenmeye değil saldırmaya gelmissin. dune kadar kısa şort giyen adam benim cahilligimi vs sorguluyor dikkate almayacakmis. soru neden sordun sayım mk. neyse çok cahilsiniz keşke olsen

• 28 Şubat süreci ve Atatürkü koruma kanunun çıkarılması ile birlikte ülkede iki kutuplu yapı oluştu. Atatürk'ü ilah muamelesinde sevenler ve Atatürkden nefret edenler... Bu ülkede Atatürk ve din hakkında fikir alışverişi yapmak kadar zor bir durum söz konusu mudur bilinmez. Hemen tepene üşüşürler. Bu da dinin veya Atatürkün ne derecede anladığını ortaya koyuyor. Bu ülkenin insanı şekle tapınmayı seviyor. Ülkede cumhuriyet var sanıyor. 1923 den beri Cumhuriyet adında kuvvetler ayrılığına bölünmüş meşruti temsili bir yönetim var ama dallama tip iş başında... Sene 2016 30ların kafasını yaşıyor. Diğer jenerasyonda yeni Türkiye neo osmanlı diye stand up yapıyor değişik ya

0|0
    0|0
    • :D ahahah Kardeş sen inancsız bişeysin sanırım Bişey :d
      2016da 30lara inmek büyük başarıdır evet dogrudur
      Kuranı kerimde Açıkca belirtiliyor türklerin dünyaya hakim kılınacagı BEnim için en dogru kaynak odur cnki dedigin gibi atatürk ün Kulları var 100 yıldır cok cektirdiler ve varolan bilgilerin hiçbirine inanmıyorum nedenmi harf inklabı geldi Ve Yazılı eserlerimizi okuyamaz olduk hadi tamam geldi okuma yazma oranı arttı iyi oldu ama Eserlerimizi topraklarımızı Halkımızı unuttuk.. Zaten olay bu İyi görüküp aslında darbeyi en saglam o vurdu hani diyorya kadir bey Tekerrür aynen öyle denge degişti :) bizim Atatürkcülerin savundugu Batı özendigi batı bizden korkusundan adım atamazdı şuanki hala bak bana onu savunuyorlar senle alakası yok neyse tşkkrler yorum icin Saygılar

• ''Kuranı kerimde Açıkca belirtiliyor türklerin dünyaya hakim kılınacagı'' demişsin
      Bu ayeti gösterebilir misin?
      ''harf inklabı geldi Ve Yazılı eserlerimizi okuyamaz olduk''
      hangi eserler onlar?

• Şu askere Atatürke dinsiz demeyi falan bir bırakın artık. milletin dinini sorgulaya sorgulaya bitiremediniz. Ben hem muslumanim hem ataturku seviyorum belki ne bu ayrıştırma çabası ya

0|1
    0|0
    • peki diger sorular nedir bende senin gibiyim kötülemek degil bu sadece farklı acılardan bakılması gerek düsüncem bu mesela 1 hafta önce izmirde hava kuvvetleri AStsubaylık sınavında Ben Atatürk'ün köpeginin ismini Atının ismini bilemedigim için elendim revamıdır bu? araştırabilirsin sorular bunlar ve benzerleri

• Sözlü mülakat bu kardeşim bilgi sınavı değil. adam verdiğin sorunun doğru olup olmadığına bakmıyor. heyecan yapıp moralini düşürüyor musun. dik duruş sergiliyor musun ona bakıyor. dediğin gibi Atatürkün atını sorsa köpeğini sorsa cevabina gore alsa o okula zor öğrenci girer

• valla kardeşim 6 ay boyunca idman yaptım Okulumu bıraktım diplomam yandı
      ve egitimde %50 %50 ayrılmıstı 30ar kisi gruptuk 4. oldum yüksek puanla Sorulardan bikaçını bildim Ama köpek ve atı bilemedigim icin olmadı ve inan içeriye girerken bana söylediler soruyorlar die inanmadım Ama durum bundan ibaret

• Kardeş onu bunu salla Ayasofya neden müze haline getirildi? Fatih'ten önce kilise idi acaba buranın cami olması Mustafa Kemal'in zorunami gitti? Kilise haline de getiremezdi. Çünkü Müslüman halk ayaklanırdı. En iyisi müze mi olsun dedi acaba? 😯

0|0
    0|0
    • Ayaklananların idam edildiğini biliyor musun?

• Tedbirini al taktiri Allah a bırak demişler. 😊

• aynen öyle kardeşim :) ama sabah habertürkde bir altyazıgördüm Bizim müttefiklerden pakistan ın Şehzadesi Kaçırılmış Pakistanve Abd ile kurtarıldı Kafamı karıstırdı Pakistan israil i tanımıyor İsrail Abd ile ortak bilmiyorum vardır bir hayır :) neyse tşkrler yorum için iyigünler

• Belli ki cevaplarını biliyorsun. Cevaplarını bildiğin soruları sorma. Malum 5816 var. Bizi konuşturma.

0|0
    0|0
    • hocam demek istedigim i anlamıyorsunuz hala Ezbere konusuluyor diyormki 100 yıl geriye git olmadımı osmanlıya dön yap birşeyler yaptıysan saygı duyarım
      İsrail hakkında düşüncen nedir? bizden sonra kuruldu ve şuanda Atatürk'ün heykelini başköşeye koydular nedenmi (BENCE) bizim sayemizde varoldular... ezbere konusmuyorum kendi fikirlerim bunlar

• şu an Filistin israili tanımıyor Pakistanda öyle Bu topraklar Hep bizim nekadar akrabamız var bilmiyoruz ama onlar bizi bekliyo
      evet Abdülhamid in idamı ve idamda bilekleri kesilerek öldürüyorlar ve çagın Dahisi bence.
      Kayıp sandıgı nı araştırdım Alman bilim adamlarını getirtip bölgenin haritasını cıkartmış nerde ne var zaten biliyor Ama suandada oldugu gibi kumpasa düşmüş mekanı cennet olsun BEnim ATAM ABDÜLHAMİD

• Yalnız Abdülhamit Han idam edilmedi. Hiçbir padişah idam edilmedi. Abdülaziz Han, bilekleri kesilerek şehit edildi ve intihar denildi. Abdülhamit Han zamanında kurulan mahkemede failler suçlarını itiraf ettiler ve bundan ötürü de sürgün edildiler. Sürgün edilenlerin başında Mithat Paşa geliyordu.

• Kafan iyi mi senin?

0|0
    0|0
    • hayır en iyi kafa sakin kafa die düsünüyorm :) ama merak cok arastırıyorum kardeşim ders cıkararak ilerliyorum ama buralarda takılıyorum onları sordum

• inandıgım tek gerçek o :) bizi ayakta tutan da o yoksa atatürk başarırdı Ve Bu millet tamamen yok olurdu

• Allah sana akıl fikir versin.

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...