Antisosyallikten nasıl Kurtulabilirim?

Merhabalar. Ben 18 yaşında bir erkeğim. Antisosyal birisiyim. Dışarı çıktığımda herkesin beni izlediğini düşünüyorum. Sanki çıplağım gibi geliyor. Sürekli kapşon takıyorum ve kendimi gizlediğimi düşünüyorum. Arkadaşlarım var ama onlarla da o kadar konuşmuyorum. Sürekli okulda (97 Kasım doğumluyum) sınıfta oturuyorum ve en fazla koridora çıkıyorum. Kızlarla iletişimim 0. Bir soru sorduklarında yüzlerine bakamıyorum ve sanki onlara asılıyorum gibi geliyor. Yabancı insanlarla hiç iletişime geçemiyorum. Bana soru sorduklarında sadece evet veya hayır der gibi ses çıkarıyorum. Agresifim ve kural istemeyen birisiyim. Kızlara birkaç kere açılmaya denedim ama hiçbir zaman olumlu sonuç alamadım. Arkadaşlarım ve ailem dışında herkesten nefret ediyorum. Alışveriş merkezlerine, kafelere v. b yerlere gidenlerden nefret ediyorum. Sosyal medya whatsapp dışında kullanmıyorum. Sürekli olumsuz düşünüyorum. Derste tahtaya çıkamıyorum veya ödev olduğunda konu anlatamıyorum ve sürekli eksi alıyorum. Kendimden her şekilde nefret ediyorum. Arkadaşlarım sürekli yakışıklı çocuksun ama kullanamıyorsun diyorlar. Yalnız yürürken sürekli etrafıma bakarak yürüyorum. Biriyle konuşurken sürekli heyecandan terliyorum. Bundan nasıl kurtulabilirim?

0|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• Seninkisi kadar olmasada bendede çekingenlik ve içine kapanıklık vardı. kendimden nefret ediyodum insanları samimiyetsiz buluyodum kimseyle konuşmak istemiyordur. sürekli başka şeyler düşünüyodum. o kadar kopmuştumki sanki başka bir dünyada yaşıyodum. Ben destek almadım ama öğrendiğim bir şey varsa insanın ölüm hariç tüm problemlerinin çözümü kendisinden başlar. Kendini seviceksin va artık kabuğunu kırıcaksın çünkü kendini soyutlayıp korumaya çalışırken asıl zararı kendine sen verebilirsin. Ben verdim :) Yükseklik korkun varmış gibi düşün. Her seferinde daha yüksekten atla. Mesela bir anda hiç tanımadığın birine selam ver. Sınırları zorla yani Kendine güven. hiç bişey senden daha önemli değil. Ben böyle aştım. Başlığı görünce paylaşmak istedim. Kesinlikle psikolojik destek işini çok kolaylaştırır. Daha az sancılı olur. Ne yazmişim be :)

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• acıl kızlarla yavas yavas konus aaaa bolelerıde mı vardı valla sasırıyorum nese konumuza gelırsek sunu dıyım korkuların uzerıne gıt once bır kafeye gıt sonra sınıftakı kızlarla konus olucak bu iş

0|0
    0|0
  • Bu kadar şey normal değil bir psikoloğa gidip derdini anlatabilirsin o sana daha yardımcı olur. Böyle bir arkadaşım var ve o psikoloğa gidiyor ve düzeldi de bence eskisine göre

0|0
    0|0
    • İşe yarıyor mu gerçekten

• Devlet hastanelerinde ücretsiz arkadaşım da devlette terapiye gidiyor zaten

• Tamam teşekkürler

• Bence ilk olarak kendini sev ve çekingenliğinin üzerine git. Ama büyük etken kemdini sevmemen büyük ihtimalle. Biraz kendini sev ve egoist ol hatta anca bu şekilde atarsın.

0|0
    0|0
    • Kendimi sevmeyi deniyorum fakat olmuyor. Kendini seven insanlardan da nedense nefret ediyorum. Sürekli her şeyden nefret ediyorum. Bir de Tip 1 diyabet hastalığım var. Kız arkadaş yapsam ona söylerken utanırım diye de korkuyorum.

• Ama hastalık bu senin yapabişeceğin bir şey yok ki bence utanılacak bir şey değil bende de olabilir bu hastalık veya kız aekadaşında da

Erkekler Ne Diyor 3

• Sen beni takiple, yarın akşam sana yardımcı olacağım kardeşim :)

0|0
    0|0
  • Anti sosyal den daha çok takıntı var bence.
    Psikiyatriye gitmeli, dersini anlatmalısın.
    Teşhisi koyar ilaç destekli tedavi eder.
    Uzun sürebilir..
    Ama gitmemezlik yapma.

0|0
    0|0
  • Kimse kimseden ustun degil bunu unutma sen utanicagina onlar utansin senden. Seni ezik biri olarak gormeleri hosuna gidiyormu? Kendini ezik hissettigin icin kaciyosun ama boyle yaparak aslinda seni ezik olarak goruyolar farkinda degilsin. Rahat ol sunu unutma aslinda kimse sana bakmiyo sen oyle hissediyosun korkma kacma kendini yen yoksa hayatin boyunca boyle cephelerde savasirsin.

0|0
    0|0
    • Okuldan çıkarken ve girerken böyle insanlar gülüyor sankş bana gülüyorlar gibi geliyor belki de öyletdir bilemiyorum.

• Boyle olursan gulurler tabiki kendine guvenin olsun yuruyusunden anlar insan boyle birisini kendini bu sekle sokup kendine bunu neden yapiyosun? Rahat ol kardesim kimse mukemmel degil unutma bunu.

Yükleniyor...