Kazık yedim değil mi?

Sokak kedisi buldum yavru çok ağirdı durumu. Yakın olan ilk veteriner klinigine daldık haliyle aldı hayvanı iki üç kere mıncirdi orasini burasini yogun ic parazit dedi 2 enjeksiyon bastı 100TL para aldı. Kedi burada kalsın dedi sonraki gün aradık öldü dedi. Hiç mi vicdan yok parasınıda gectim can cekisen hayvanin ustunden yedigi o para helal midir? Elinden geleni yapsaydı 100TL helal olsun derdim ama bastan savdi birde 2 igne vurdu 100TL aldi kedide öldü hak mı bu? Halada klinigi açık bu kadar hak yiyen insanlar, kötü insanlarin isleri hep tikirinda neden?

0|1
3|18

En İyi Erkek Görüşü

• Welcome the 21th century

2|0
    0|0
    • Dinleri imanları para olmuş. Yavrucağin bir gram hali yoktu zor miyavliyordu. Ben kötü oldum orada adam para pesine dusmus minicik hayvanin ustunden yazik yemin ederim.

• Bari can üstünden ticaret yapmasalar yahu hadi ötekileri gectim yaziktir minnacik bisey. Cok ilginc nasil rahat rahat uyuyorsa..

• İnsanları anladığımızı düşünürüz, içlerinde bizde olduğu gibi bir ışık ararız çoğu zaman fakat böylelerinin içi çok farklı malesef

En İyi Kız Görüşü

• 1. si evet kazık yemişsin yavru kedilerde yoğun iç parazit oluşursa zaten yaşamazlar aşıları boşuna vurmuş aşılar pahallıdır zaten

0|0
    0|0
    • Veteriner fiyat listelerine baktim en pahalilar karma asilar. Ameliyatlar filan degisik operasyonlar 200 lira ve ustu 2 igne nasil 100TL olabilir onuda gectim iyilesmeyecekse bunu yapmanin mantigi nedir olcek deseydi eve gotururdum yatak yapardim bari orda ölürdü kimbilir nereye atti. Hala salak gibiyim bu kadar pislik olabileceklerine inanamiyorum.

• veteriner klinikleri soyguncudur bacım. ben de kedi sahiplenmiştim bir aşısı 60 tl idi. Mesela sahiplendiğim bir kedi parazit kapmış o kadar kan tahlilleri yaptılar serumlar taktılar vitaminler verdiler kedi gene de sürekli kustu ve sonunda öldü bu sana tecrübe olur parazitli yavru kediler iyileşmiyor

• Tecrube ettim evet kendi kedimide veterinere klinigine goturdum butun asilari icin 500TL cikarttilar :)) en iyisi hayvan hastaneleri ve fakulteler iyi arastirip oralara gitmek lazım.

Erkekler Ne Diyor 17

• islamın önemi burada devreye giriyor ama millet anlamıyor işte.
    din deyince millet kuduruyor. uyduruk yasalarla olmaz güzel kardeşler bu işler.
    dürüst nesil şeriat ile mümkün. insan ticarette dürüst olmadıktan sonra yasalar istediği kadar ceza versin. ahlak din ile mümkündür. başka çaresi yok. bunun gibi nice üçkağıt olayları yaşanıyor bu ülkede. bu senden 100 lira alan veteriner yapacağı aşının kurtarmayacağını bile bile senden ücret talep etmiş. başta sana ben aşı yaparım ama yine de ölme riski yüksek diyeydi sorun yoktu.

2|1
    0|0
  • Evet kazik

1|0
    0|0
  • Yavas ol.! Ic paarazit ya da buna bagli kanli ishal olmussa tedavisi cok zor ya da baya bir para bayilman gerek o da hastaligin ilk asamalarinda. 100tl normal bir fiyat muhtemelen genclik asisi falanda yapmistir. Soyle bir gercek var dogadahayvanlar sagliksiz gucsuz yavrularini atarlar. Ozellikle kediler bunu cok yapar. Uzulme sen elinden geleni yaptin hekim arkadasta muhtemelen elinden geleni yapmistir. Sinirden soyluyosun bunlari farkindayim ama hici veteriner hayvanin sagligi uzerinden hakkini yemez.

1|0
    0|0
    • Iyide ümit vermeseydi o zaman kedi yarim kilo bile degildi. Kurtulup kurtulamayacagini bilmiyormuydu. Neden sinirliyim cunku hicbir tahlil bisey yapmadi karnini sıktı iki kere bide agzina bakti basti igneyi. Duzgun baktigini gorseydim kizmazdim. Ertesi gun aradigimda ise hatirlamadi bile " haa o mu ya öldü deyip teli kapattı. " Paradan kacsam alıp klinige sokmazdim pahali oldugunu bende biliyorum benimde kedim var butun asilari 500TL tuttu ama o vet o 100TL yi haketmedi.

• Az zenginsen bile yeter. Sikinti yok rahat ol. Benimde kopegim oldugunde yikilmistim cok uzuldum. Soyle dusun artik aci cekmiyo.

• Evet en azından acı çekmiyor ama işte

• Kimsede vicdan kalmamış, para her şey olmuş.
    Her şey para ama, para her şey değil.
    Rahat uyuyabilecek mi o veteriner?
    Ben de bunu merak ediyorum.

Madem kediciğin kurtulma şansı yoksa, yok deseydi.
    Bazı insanların gözünü para hırsı ve fırsatçılık sarmış durumda günümüzde.

0|0
    0|0
    • yukardaki görüşümde bu toplumun neden bu halde olduğunu yazdım.

• Bu son damlaydı zaten bidaha klinige goturmucem. Iyi hayvan hastaneleri var oraya goturucem. Kendi kedimide oraya goturcem demek benim kediminde ciddi bir durumu soz konusu olsa bastan savma yapacaklar.

• Evde kedim yok ama, öyle yapman daha iyi olur herhalde. :)

• cenaze işlerinede şimdi birsürü para gitcek senden :D

0|0
    0|0
  • Birgün adamın birinin ineği hastalanmış ölecek gibi olmuş Allaha dua etmiş Allahım ineğim iyleyşin üç gün oruç tutacağım demiş adamın inegi iyleşmiş adam üç gün oruç tutmuş bir hafta sonra inek ansızın ölmüş adam kafayı kaldırmış yukarı Allahım oldumu böye şimdi ineği kurbandan sayarım orucuda ramazandan düşerim demiş vel hasıl kelam veterinerin elinde değil canını kurtarmak lakin aldığı para fazla seni hakı kılan ;)

0|0
    0|0
  • Serefsiz iste

1|0
    0|0
  • yaptığı ayıp tabi iğnelerin maliyeti ona 10-15 lira ayıp etmiş madem ölmüş sadece iğne maliyeti alsaydı

0|0
    0|0
  • İnsanların ruhunu kötülük ele geçirmiş ne kadar iyilik sever olsanda bazıları böyle kalmaya hatta bazıları bu düzene o kadar alışmışki herşeye tamah eder olmuş ;)

0|0
    0|0
  • Vay pijj hic kusura bakmasin senden para almamasi geekiyodu sinirlkendirdi gece gecve

0|0
    0|0
  • Adam napsın Takdiri ilahi :D

0|0
    0|0
    • Kurtulamicaksa umit vermesin ozaman olcek zaten bu deseydi alir eve gotururdum bari salak salak igne basip ustune para aldi kimbilir nereyede atmistir hayvani.

• Veteriner olmasaymis madem o bilmicek ben mi bilcem. Insan bir serum filan bisey baglardi onu bile yapmadi rezil.

• :D veteriner dediğin sihirbaz değil

• Trafik kazası geçirdik bayağı kötü durumumuz vardı ambulansı arayan olmamıştı ağaçta kedi kalsa millet seferber olur konuyla alakası yok ama buda benim bir anımdır

0|0
    0|0
  • ah yavrum ya..

0|0
    0|0
  • Hayvan muayne ücretleri öyle, 100 TL den ucuz hayvan ilacı yok

0|0
    0|0
    • Veteriner fiyat listelerinden haberim var ayrica kendi kedimde var.

• Kazık yemedigini , normal fiyat olduğunu biliyorsunuzdur , öleceğini anlamıştır zaten

• Anladiysa ne demeye kazıklıyor. Duzgunde bakmadı zaten umit verdi. Duzgun baksa gam yemicem. Kliniklerin pahali oldugunu biliyorum ama bastan savma tedavi, tavir ve halleri vardi haketmedi o parayi.

• Belediyeyi arayıp bakımevine götürseydin hem bedava hemde iyi bakılırsı

0|0
    0|0
    • Oralarada %100 guven yokki hicbiyere yok ne kadarda kötüler.

• Bende köpek yavrusu götürdüm gayet iyi baktılar

• Bende bundan sonra hayvan hastanesi, fakulte filan tercih etcem ama iyice arastircam. Sen ssnsliymisdin

• yanlış yapmış

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 2

• Kedi öldü yu öyle bir yazmışsın ki öldüğüne inanmadım yalan söylüyordur o

0|0
    0|0
    • Olmese napcakki onu sokak kedisi zaten kim alir baska onu. Adami aradim kediyi sordum ertesi gune hatirlamadi bile bana dedigi sey haa o mu ya öldü o.

• Isinin uzmani olsa ve isini duzgun yapsa parayi verdigime gam yemicem adam gibide bakmiyor ki.

• Ben konuyu çok yanlış anlamış tamam 100 lira gitmiş tamam kedi de ölmüş elin boş kalmış ne kadar boş bombosssss

• ben senin yerinde olsam kesin ağlardim

0|0
    0|0
Yükleniyor...