Bakarsanız iyi olur?

Merhaba. Şimdi saçımızı kapatıyoruz ya, kaşlar ve kirpikler de kıl sonuçta, hiçbir önemi kalmıyor. Ayrıca Kur'andaki kapanma emri yalnızca namaz esnasında açık bir yeriniz kalmasın şeklinde söylenmiş anladığım kadarıyla. Bu konuda neler düşünüyorsunuz? Kapanıp kapanmamak konusunda kararsızım bu nedenle.

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• Kuranda kadinlarin vucut hatlari belli olmayacak ve vucudunun hicbir yeri gozukmeyecek sekikde giyinmeleri emroluyor sadece elleri ve yuzu gozukmeli islamda olan o

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Oooooo. Baya bir yanlış anlaşılmalarrr. Bak tatlım, mevzu kıllarını örtmek değil, seni çekici gösteren yerlerini örtmek. Saç, bir kadının en büyük süsüdür ve dişi gösterir. Ama tesettürlü bir kadın tutup da kaşlarını seksi bir şekle sokamaz. Ama saçın çekiciliği ile kaşın çekiciliği farklı boyutlardadır. Ayrıca o anladığın kadarını da yanlış anlamışsın, mahremlerin hariç tüm erkeklerin yanında kadınlar belirtilen yerlerini örtmelidir. Aksini savunmayın, dinden çıkarsınız. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
    Ve son bir şey. Gerçekten örtünmenin edebine uyamayacaksan hiç kapanma. Günümüzdeki sözde kapalılar daha fazla dikkat çekiyor. Neyse, gerisi sende zaten.

0|1
    0|0
    • Evet kapalılar adam akıllı kapanamıyor. Dün birini daha gördüm tayt giymişti. Her neyse. Cevap için teşekkür ederim.

• Eig için eyvallah 😊

• Rica ederim. 😉

Erkekler Ne Diyor 5

• http://m.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=1046

Burayı bir okursan faydası olur :)

1|0
    0|0
  • nihat hatipoğlu cübbeli ahmet hoca kapanmaz farz diyosa eski alimler farz diyosa ben buna inanırım arkadaş meali hikaye kitabı gibi okumak yanlış tefsirlere bakmak gerek

0|0
    0|0
  • Sen kapanmazsan günahı banamı?
    Hayır
    ozaman
    umrumdamı?
    Hayır
    Ozaman
    İyi geceler

1|0
    0|0
    • Doğru yola girecekse eğer, birine akıl vermek sevaptır. İlgilenmemek de günah. Günahı bana değil diyerek işin içinden sıyrılamazsın.

• Allahın senin kapanmana ne ihtiyacı varda namaz için söylenmiş diyorsun örtünme bilakis baban kardeşin eşin den başka mahrem olanlardan korunman için emredilmiştir

0|0
    0|0
    • Mahrem olanlar gözlerine veya başka yerlerine sahip çıkamıyor mu?

• Sen benim üslubumu değerlendirecek kapasiteye sahip değilsin. Doğruyu söylemek kimsenin hoşuna gitmiyor. Şaşırmadım.

• Kapanmak konusu aslinda sadece namazda degil kapanmak erkekler bakmamasi icin kapanmak gerekir

0|0
    0|0
    • Erkekler gözlerine hakim olamıyor mu? Bir de şu var, erkeklerin saçı da bayanlara çekici geliyor, o zaman onlar da kafalarını kapatsın.

• Zaten kapanmakta amaci bakmamak

Kızlar Ne Diyor 2

• Kaş ve kirpik saç ile ayni değildir. Ona kalsa elde ten memede ten. Düzgünce kapanabilirsiniz

3|0
    0|0
  • Kapanmak olayı çok sacma

0|0
    0|0
    • Yorum yarim gitti de öyle bir şey olduğunu düşünmüyorum bana göre isteyen istediğini yapsın

Yükleniyor...