Erkek ev işi yapmalı mıdır?

Erkek ev işi yapmalı mıdır ?
Erkek adam ev işi yapmalı mıdır?

0|0
31|64

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 63

• Sevdiğim kadınla bir evlenebilsem, tüm ev işlerini yapmaya razıyım, yeter ki o beni sevsin.. :\

2|1
    0|0
  • Hz. Aişe'nin anlattığına göre, Peygamberimiz ev işlerinde hanımlarına yar*dımcı olurdu. Elbisesini yamar, ayakkabılarının söküklerini diker, ev süpürür; deveyi bağlar, yemler, koyun*ları sağar; alış verişi kendisi yapar, aldıklarını ken*disi taşırdı.
    Peygamberimiz'in örnek oluşu, inanan insana bir ölçü olduğu gibi, karı kocanın iş hayatında bulunduğu modern toplumlarda ev işlerinin bir paylaşım içinde yürümesi de artık vazgeçilmez bir zorunluluk haline gelmiştir.
    Erkekten yemek yapması, çamaşır yıkaması her zaman beklenmese bile, sofranın kurulmasında, evin tertip düzeninde, çocukların bakımında eşine destek olması pekâlâ mümkün...
    Erkeğin bu desteği aynı zamanda eşine olan sevgisini de ortaya koyar.
    Söylenmesi ne kadar uygundur bilemem ama aynı yastığa baş koyduklarında yorgun bir hanımdan nasıl bir ilgi ve yakınlık bekleyecektir?

1|0
    0|0
  • peygamber efendımız s. a. v. buyurur kı
    kadınlarımza yardım etmek kılıbıklık degıl sunnettır
    ben yapmaktan gurur duyuyorum anama seve seve yardım ederım her konuda camasır bulasık yemek utu temızlık

1|0
    0|0
  • Evde görev paylaşımı duruma göre yapılır..
    Eğer eşim de çalışıyorsa tüm işleri eşit paylaşırız.. Çamaşır da asarım, cam da silerim..
    Ama sadece ben çalışıyorsam o zaman ev işlerinin çoğu ona bakar.. Güç gerektiren ev işlerini yine ben yaparım o sorun değil..

1|0
    0|0
  • Yapmalı, hayat müşterek.

1|0
    0|0
  • Esim calisiyorsa yardim ederim ama butun gun evde oturup bana hadi kalk sunu bunu yapalim derse tepki gosteririm.

1|0
    0|0
  • Yapmalıdır. :)

1|0
    0|0
  • yaşadığımız hayatı duyguyu evladı aldığımız nefesi paylaşıyorsak bir Rahmet yaptığımız işleride paylaşalım.. Zahmet olmaz aşk olur onun adı. (:

1|0
    0|0
  • Evde yapabildiği işi yapabilir veya yardımcı olabilir ama bilmediği işe bulaştırmayın pişman olursunuz

1|0
    0|0
  • Yapmamalı

1|0
    0|0
  • İş yapması gereken erkektir zaten, ben evlenirsem çamaşırda yıkarım ütüde yaparım, ya zaten zor işleri erkeklerin yapması gerek, uyanık erkekler kızlara yıkmış bütün işleri, sizde sevildiğinizi sanıyorsunuz. Yemek yapmakta öyle aşçıların çoğu erkek, ee evde niye hiç biri yapmıyor çünkü kadına yıkıyorlar herşeyi. Ben eşimle iş paylaşımı yaparım eşitsizliği sevmiyorum

1|0
    0|0
    • İşe geldimi eşim çalışmasın ben çalışırım o ev hanımı olsun diyorlar evdeki bütün ağır işleri kadına yaptırıyorlar nerde mantık? :D :D

• Ev işi yapmak diye bakmayın konuya, sevdiğine yardımcı olmak diye bakın. İçinizden gelicek bu sefer ev işleri bana inanın

1|0
    0|0
  • İhtiyaç varsa yapmalı tabi, erkekte diye yayılacak değil hep evde :) tarafından

1|0
    0|0
  • yapmalı mı yapmamalı mı bilemem de
    ben yaparım aga.

1|0
    0|0
  • valaha ağam bizim adanada erkekler iş yapmaz asla
    bende öyle yetiştm alıştırdılar bizi
    bir bardak suyu bile kız kardeşim getiriyor ayağıma
    ama onlar hasta falan olsa evi çekip çevirmesini silip süpürmesinide iyi bilirim

1|0
    0|0
  • yapar neden yapmasın..

1|0
    0|0
  • Sadece eşine yardım ederken..

1|0
    0|0
  • Gerektiginde evet

1|0
    0|0
  • Ben yardım ederim eşime yerlerine göree hayat müşterek

1|0
    0|0
  • yapmalıdır tabi.

1|0
    0|0
  • Sevgilime yardim ederim yani

1|1
    0|0
  • Yakismiyor be :-))

1|0
    0|0
  • Kesinlikle

1|0
    0|0
  • 3 yıldır yalnız yaşıyorum çoğu kızdan daha temiz olduğuma gayet eminim valla hatta hamarat olduğma da evlenirsem de bu değişmez bence :D

1|0
    0|0
  • Herkes işini yapsınn

1|0
    0|0
  • Eşi de çalışıyorsa yapsın

1|0
    0|0
  • Valla ben Yapıyorum Sonucta Ev Benım Evım Evlenıncede Yaparım sonucta Hızmetcı almıyorum :)

1|0
    0|0
  • Anneme seve seve yardım ederim hatta babannem sırf yorulmasın diye camlarını silmişliğimde var neden olmasın :) başkalarının ne düşündüğü pek önemli değil ailem mutlu olsun yeter :) tabi evlendikten sonra eşimede yardım ederim elimden geldiğince :)

1|0
    0|0
  • aynı evi paylaşıyorsa, yapmak zorundadır.

1|0
    0|0
  • Tabikide evlendiginde esine yardimci olmalidir ogrenciyken zaten yapiyor yani

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    33

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 30

• Yapmamalı

1|0
    0|0
  • Evet ev işi kadının işi değil ki

1|0
    0|0
  • Yeri geldiğinde evet

1|1
    0|0
  • Ev işi derken mesela? Sadece sofra hazırlarken toplarken yardım etsin yeter bide sabah kahvaltılarını beraber hazırlasak fena olmaz 😀

1|0
    0|0
  • Yaparsa yerumm onu

1|0
    0|0
  • Evet yapsın yardım etsin

1|0
    0|0
  • Babam da kardesim de yapar. "Adam" olan esine, annesine her turlu yardim eder. Cinsiyetciliginiz yetti artik

1|0
    0|0
  • yapacak tabi :/

1|0
    0|0
  • Gerekirse yapmali her zamn degil😂

1|0
    0|0
  • eline yapışmaz ya bir zahmet tutsun ucundan

1|0
    0|0
  • Gerektiğinde yapabilir bence ki yapan birçok kişi var.

1|0
    0|0
  • Evet ev isinin cinsiyeti olmaz

1|0
    0|0
  • Bence yapmali

1|0
    0|0
  • Yapmalı tabi benim ki yapıyor en azından çok faydasını görüyorum bu durumun :D

1|0
    0|0
  • Yapsın tabi ki

1|0
    0|0
  • bızım evde herkes ıs yapar yapmayı bılır genelde ben yaparım ama yorgunluk anında bır aman dılesem kosarlar bence yapmalı en azından zor anlarda

1|0
    0|0
  • Yapmalı

1|0
    0|0
  • İnsan olsun yapsın bok içinde mi yaşayacak?

1|0
    0|0
  • hayat müştrektir yapmalı bence :)

1|0
    0|0
  • Kesinlikle

1|0
    0|0
  • Tabi ki her şeyi kadının yapması ne kadar doğru? Erkekte yapacak kadında.

1|0
    0|0
  • Hayat paylasinca guzel canim :)

1|1
    0|0
  • Arada yardım etmeli, hayat bu.

1|0
    0|0
  • yapmasında sakınca görmüyorum yardımlaşmak kadar güzel bir şey var mı :)

1|0
    0|0
  • yapmamalı

1|0
    0|0
  • Kadin da çalışıyorsa erkek tabii yardim etmeli

1|0
    0|0
  • Evde tek kadınlar mı yaşıyoda erkek tek kaldı mı illa ki yapıyo

1|0
    0|0
  • evet taabiki camları silsin perdeleri assın :)

1|0
    0|0
  • yapmali tabiki

1|0
    0|0
  • %50 %50

0|0
    0|0
Yükleniyor...