Semt yeri pazarında, kız arkadaşıyla birlikte gezen gence tokat attım. Acaba gururu ve onuru incinmiş midir?

Bugün annem ile semt pazarına çıktık. Erzak alıp alışveriş yapmak maksatıyla, evin eksik gider malzemelerini tamamlamak için... Bu arada onun doğum günüydü bugün, bende zaten iki haftadır çalıştığım otelden ayrıldım, çalışmıyorum. O yüzden boş günüm çok, birazda onunla ilgileneyim dedim. Bizde ayrı gayrı yoktur. Aile arasında mütevazi bir şekilde, doğum günü kutlanır falan... Bizim en büyük ganimetimiz ve hediyemiz, birbirimize karşı sunduğumuz sevgimizdir. Hal böyle olunca pastaneye geçer, pazarlık işimizi bir koşu halleder pasta beğenip alır, akşama kutlarız diye sözleşmiştik. Neyse annem limon tezgahındaydı sanırım, limon bakıp alırken; okuldan çıkış yapan iki liseli genç sanırım sevgililer, erkek olanı anneme dirseğiyle çarpmış. Ve annemde siz nasıl okul okuyorsunuz, en azından özür dilesene bir pardon de be oğlum demiş. Çocukta hakaret etmiş, buna karşılık... Bende o sıra, yan tezgahtan alışveriş yapıyordum. Baktım tartışıyorlar, sana mı kaldı falan diyor; benden habersiz tabi çocuk benim efendiliğim veya okul okuyup, okumam. Bende o hışımla, biraz soğuk duş etkisi yaptırdım çocuğa... Bir iki tokat salladım. Sonra ayırdılar, ortamda bulunanlar; bir de karşılık vermeye çalıştı ama veremedi. Olay dağıldı, falan ama yine de delikanlı biri olarak durdum düşündüm. Sonuçta kız arkadaşıyla birlikteydi, acaba onuru kırılmış mıdır diye...

0|0
1|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Kız arkadaşının yanında öyle saygısızlaşabiliyorsa bırakta kırılsın. Onurları gururları kırılmadığı için yeni nesil böyle. Biraz abartı da olsa doğru olduğunu düşünüyorum.

0|1
    0|0
    • Takdire şayan bir görüş çok doğru katılıyorum size. :) Keşke böylesi bir konunun noktasında kimliğinizi açık yapsaydınız ki iyice utansınlar edep dışı olarak görsünler kalkıştıkları hareketi gerçi okuyacak bile değil ama neyse...

• Aynı yaştayız ve katılıyorum. Ergenlik çağında dediğin gibi insanları kırmama yolunu incelerdim ama şimdikiler bu kadar düşünceli değil. Heleki yanında kız arkadaşın veya erkek arkadaşın varsa insan utanıp sıkılır özür diler yoluna bakar. O yüzden değişik bir nesil var bizden sonrakiler çok tuhaf geliyor bana🙄

• Biraz aksilik birazda da dengesizlik almış başını gidiyor. Ama bizdede vardı o hanımefendi oryantasyon süreci çevre uyumuna ayak uydurma işlemi ama bunların ki Ataya saygısızlık kendinden yaşça büyük bir insana hürmetsizlik ediyor. Ben olmasaydım hakkı olmayan sebeplerden ötürü bile olsa hem yaşlı hem de savunmasız bir bayana sözlü hakaretler sonrasında el kaldıracaktı bende öyle patozlama dalmadım zaten sadece tozunu alayım istedim yüzü kızarsın diye yüz kızartıcı bir iki tokat atmak istemiştim bizim oralarda bir dil yarası iki kalp ağrısı üç ise tokat acısı kolay kolay geçmez bir yerlerde mutlaka izi kalır derler. :)

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...