Başkalarına yaşattığınız şeyleri yaşadığınız oldu mu hiç?

Başkalarına yaşattığınız şeyleri yaşadığınız oldu mu hiç?
Herkes er ya da geç hak ettiğini bulur mu?

1|6
115|116

En İyi Erkek Görüşü

• Kimse ettiğini görmeden gitmez bu dünyadan.. Ama hesaplı ama hesapsız..

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Evet yaşadım... ve gün gelir, onlarda başka bir yerden yer o gamı diye düşünürdüm... Ama biraz mantıksal bir düşünceye sahip olduğum için, pek inandırıci gelmiyordu. Denedim ama kendimi kadıramadım işte. Üzüldüm. Olan bana oluyordu yani... Önceden!! Önceden değerimi bilmiyordumda ondan. Özgüvenim baya bir eksilerdeydi yani. Ama artık yok öyle bir şey, çok şükür. Değerimi biliyorum artık, ve herkesten fazla kendime saygı, değer veriyorum. Bir başkası bana nasıl değer vermesini istiyorsam, işte kendime o ilgiyi duyuyorum, o özeni gösteriyorum. İnsanlardan fazla bir beklentim yokki. Sadece saygı, terbiye. Bana karşı eğer bu kriterlerden birinin dışına çıkıyorsa bir insan, artık söylüyorum. Kızmıyorum, bağırmıyorum. Sevmem sert ve tepkili konuşmaları. Sakin, tatlı dille anlatıyorum, "bak arkadaşım, burda bana karşı saygısızlık yaptığını düşünüyorum", diye. Bugüne kadar hiç bir karşılık görmedimde. Demek bende bir yanlış yok. Ve o aynı kişinin bir daha saygısızlık yaptığını görürsem, anlaşılabilecek şekilde mesafemi açarım. Sonra nedense peşimden koşarlar... Gözlerime bakarlar... Bakışlarımı üzerinde arar gibi... Ama yok. Karşında her hangi kimse yok canım. Yanlış'ı bir kez yaparsın... Bilemedin... İki kez yaparsın... Ama üçüncüde yapsanda, benimle yapamazsın... Yapamazsın. Ben ona, istesemde, izin veremem.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 115

• ALLAH (C. C.) Adil ve Hakimdir.

Her Kim Zerre Kadar Bir İyilik İşlemişse Onun Mükafatını Görecek ve Zerre Kadar Şer İşlemişse Onun Cezasını Çekecektir.

Göklerde de Yeryüzünde de Hükümranlık ALLAH (C. C.)'a, Aittir! Zira ALLAH (C. C.) Her Şeyi Yapmaya Kadirdir! (Ali İmran-189)

3|5
    0|0
  • belkide herkes en sonunda ne yaptıysa onu görür..
    belki bu kendisine haksızlık yapılanların bir avuntusudur
    bilemem

1|0
    0|0
  • Herşey olur Cosmos da insanoğlunun ölmesi bile ilahi adaletin göstergesi tezidir. O zaman aslanlar da avladıkları her hayvan için öldüğü gün yaptıklarının bedelini çekmiş oluyor mu oluyor traş bu işler.

2|0
    0|0
  • Olmadı.
    Ama şunu bilirimki kötülük yaparsan dünyanın en talihli insanı dahi olsan karşılığını bulursun.
    İlahi Adalet şaşmaz.

1|0
    0|0
  • Etme bulma dünyasında yaşadığımızı düşünüyorum o yüzden yaptıklarımın ama iyi ama kötü karşılıklarını hep bulurum ;-) O yüzden insanlara kötü şeyler yapmamak için çabalayarak yaşıyorum

1|0
    0|0
  • Olmadı :)

1|0
    0|0
  • evet kesinlikle.

1|0
    0|0
  • Başkalarına kötü şeyler yaşatmadım hiç. Yani öyle düşünüyorum. Ve yaşamadım da bu soruya cevap olarak.

1|0
    0|0
  • Allah'a şükür olmadı. Ama keşke olsaydı. Yaşattığım sevginin aşkın karşılığını alırdım en azından : )

1|0
    0|0
  • Allaha şükür kimseye birşey yaşatmadım. Kötü birisi değilim. Kalbini kırdıklarım elbet oldu ama özür dilemesini bildik.

Herkes özür dileyebilir egoya gerek yok. Özür dilemek bir erdemliktir.

1|0
    0|0
  • Hayır olmadı. Kimseye bir şey yaşatmadım. :D

1|0
    0|0
  • Oooo hemde nasil hunharca yasiyorum , yasattiklarimi..

1|0
    0|0
  • hayır çünkü ben yaşatmam dikkat ederim

1|0
    0|0
  • Herkes yaşattığını yaşıyor olsaydı bu sitedeki çoğu insan böyle olmazdı..

1|0
    0|0
  • Illaki yaptigin hatalarin cezasini ceker insan

ALLAH katinda torpil de yok uzdugun kadar uzuleceksin

:)

1|0
    0|0
  • Buluyo galiba ama keşke yaşattığımız kötülükler bizi er geç bulucağı gibi yaşattığımız iyiliklerde bizi er geç bulsa.

1|0
    0|0
  • Hayir

1|0
    0|0
  • Hayir kimseye bise yasarmadim

1|0
    0|0
  • olma mı knk ama genelde bana yasattılar ve Şu an cezasını cekiyolar şükür

1|0
    0|0
  • defalarca... şimdi daha dikkatliyim.

1|0
    0|0
  • Bence bulmaz. Yani en azından bu dünyada bulmuyor. Bazen bulduğunu sanirsin ama sadece bilinc altinda olan bişey bu

1|0
    0|0
  • Atasozlerine, deyimlere guven... Ona guvenmem diyorsan ilahi adalete guven...
    Yuzlerce var. En populer olani Yedigin hurmalar gun gelir tirmalar...

1|0
    0|0
  • Elbette. Mesela kardeşime hediye aldım oda bana aldı musmutlu duygular yaşadık.

1|0
    0|0
  • hep güzellik iyilik yaşattım harbi lafta değil hiç kötülüğüm olmadı kimseye lakin biz daha birşey göremedik ;)

1|0
    0|0
  • Oldu. Üzmüştüm üzüldüm. Yaşattıgım herşeyi yaşadım daha fazlasıyla.. Eden buluyor dikkat edin.

1|0
    0|0
  • Bence bulur yaşadım. Kesinlikle birinin ahını almışsanız başınız belada demektir.

1|0
    0|0
  • olmadi 😄

1|0
    0|0
  • Herkes yaşattığı şeyleri bir gün yaşayacak derler.

Hatırlamıyorum ama yaşatıp yaşamış olabilirim. :))

1|0
    0|0
  • Kimseye bisey yaşatmadım :)

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    85

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 114

• Hani derler ya kirdigin yerden kirilirsin, Ben cogu kez kirildigim yerden kirdim beni inciten insanlari...

1|0
    0|0
  • çocuğun biri vardı kan kusturuyordum deyim yerindeyse, kapımda kul köleydi resmen. arardı açmazdım mesaj atardı cevap vermezdim bulusmak icin gün verip ekerdim simdi ona yasattıklarımın neredeyse aynısını yaşıyorum:(

1|0
    0|0
  • oldu aşk mevzusunda yaşattığımı aynen yaşadım :D

3|1
    0|0
  • Bulur. 😀

1|0
    0|0
  • er gec herkes hakettigini bulur mu bilmyorum ama, yasattigimi yasadim evet.

1|0
    0|0
  • Kotu bisey yapmadim kii

1|0
    0|0
  • Oldu yinede yaptıklarımdan pişman olmadım. Herkes hakettiğini yaşamalı.

1|0
    0|0
  • Oldu :)

1|0
    0|0
  • Evet bir çocuğun ahını aldım çok rezil etmiştimve onun yaşadığı duygunun aynısını yaşadım çocugu bulup özür diledim tm önemli değil iki senelik olay nolcak dedi falan ama o gÜn bugündür yok işim rast gitmiyo ve ona yaptıgım şeyi en çok değer verdiğim insan bna yaptı eee etme bulma dünyası

1|0
    0|0
  • evet bir yerde gördüğüm sözü hep söylerim👉 herkes yaşattığıni yaşayacak bu benim içinde geçerli bende yaşattığım ne varsa yaşadım iyi ya da kötü

1|0
    0|0
  • Oldu

1|1
    0|0
  • hiç sekmedi karmam. daha beterini yaşıyorum ya :D

1|0
    0|0
  • Başıma geldi

1|0
    0|0
  • Kimseye kötü bişey yaşatmadım ki sadece çok küçükken yanlışlıkla bir kurbağanın bacağına basmıştım hala vicdan azabı çekiyorum aynısını yaşamam umarım 😕

1|0
    0|0
  • olmuştur elbet

1|0
    0|0
  • bana değil ama ablama yaşatılan ağır bir olay vardı. karşı taraf öyle birşey yaşadı ki hayrete düşmemek elde değil gerçekten... ilahi adalet... binlerce kez şükürler olsun herşeye...

1|0
    0|0
  • Kimseye kötü birsey yaşatmadım

1|0
    0|0
  • Hatirlamiyorum ama herkes yasattigini birgun yasar

1|0
    0|0
  • Kimseye bilerek birşey yapmadım ama karşı tarafın hıslerını bılemediğim için bilmiyorum yaşayıp yaşamadığımı.

1|0
    0|0
  • olmadı ama bana yaşatılanı yaşattım

1|0
    0|0
  • Kimseye bir şey yaşatma çabasında olmadım, binevi ah alma gibi bir şey söz konusuysa tabii.

1|0
    0|0
  • Olmuştur, emin değilim.

1|0
    0|0
  • Hayır

1|0
    0|0
  • Kimseye bise yasatmadim valla

1|0
    0|0
  • yaşattığım değilde kınadığım şeylerin benim başıma geldiği oldu

1|0
    0|0
  • Hakettigini bulunca bana kârı nedir
    Ulan pismanim sana ettiklerimden kıymetini bilememisim dön nolur diye köpek gibi yalvarmiyorsa bana yasattigini yasatmasinin bir anlamı yok.
    Bana kârı olması lazm

1|0
    0|0
  • Kimseye zarar vermedim. Yalnız büyük konuşmuştum bir konuda. Onu yaşadım.

1|0
    0|0
  • oldu beddua etmişti aynısını hatta daha kötüsünü yaşadığımda oldu

1|0
    0|0
  • nope

1|0
    0|0
  • yasadigimi yasattim tam tersi oldu

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam