Islam diniyle ilgili soru soracagim?

Diyelim ki ben cennete gittim oglum cehenneme gitti ben cennete gittigimde orasi ne derece bir cennet olacak benim icin? Eger ki ogluma benzeyen birini bana verdiler bu seferde bir din kandirmaca olmaz mi?
Mantikli konusacak insanlarin goruslerini bekliyorum😊

0|2
9|21

En İyi Erkek Görüşü

• Orada insanlara acı yoktur
    Eğer siz oğlunuzunda cennete gitmesini istiyorsanız oğlunuzu ona göre yetiştirirsiniz
    Olduki oğlunuz yinede ipe sapa gelmez bir hal aldı ve siz cennete oğlunuz cehenneme gitti
    Her koyun kendi bacağından asılır
    Sizin oğlunuza olan merhametiniz kum zerresiyse allahım oğlunuza olan merhameti uhud dağı kadardır (sınırlayamayız tabi ki )
    Eğer rabbimiz öyle layık görmüşse siz bile bir anne olarak tatmin olacaksınız
    Düşünün ki bir gün abdulhamid han askerlerine falanca eve gidip ordaki erkeğin başını kesin demiş askerler gitmişler evde bir adam yatıyor ve bir kadın ağlıyor
    Dediği gibi başını kesmişler ve kadın elhamdülillah demiş askerler nedenini öğrenmel için hanımefendiye sormuşlar
    Kadının verdiği cevap şu; dün gece oğlum eve içkili geldi ve öyleki gözü dönmüş bir şekilde annesinden yani benden faydalanmaya çalıştı o sırada rabbime eabbim bana kurtarıcı gönder oğlumun bu yaptığı affedilir birşey değildir ve sonrasında siz geldiniz kadın tekrar elhamdülillah dedi
    Yani oğlunuzun sizin bile affetmeyeceği bir günahı varsa rabbim onu affeder
    Ama eğer rabbim bile affetmiyorsa siz kemdi öz oğlunuza hak etti diyeceksiniz kalbinizi mutmain tutun
    Unutmayalım ki efendimiz iki kainatın serverinin iki amcası bile cehenneme gidecek çıkışı olmadan hemde 👍🏻

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Onu iyi yetiştirmen gerekiyor bunun için... islam dinini hafife almayın madam. Ve oğlun ettiği günahı kadar yanar. Daha sonra şelaleden yıkanıp cennete alınır

0|0
    0|0
    • O zaman benim icin orasi ne kadar iyi bir cennet olabilir

Erkekler Ne Diyor 20

• Oğlum umrunda olmayacak ya da iyi olmuş diyeceksin İslam'a göre.. Hatta bazılarına göre Cennet'te olanlar Cehennem'de olanlara gülecekmiş. Geçende bir kişi sitede dillendiriyordu bunu.

1|1
    0|0
    • Evet bunu biliyorum ama sonucta crnnete gitmisse merhametli biri olacak biri orda olur

• Merhamet dünyada kalacak İslam'a göre. İslam'a inanıyorsan mantık arayamazsın. Hatta Kuran mantığınızı kullanın dese bile mantık arayamazsın.

• Sizin dininiz nedir

• sen o zamanda cehennemi görünce oğlunu itekliyceksin bunu yakın beni yakmayın diye. farklı bir alem nasıl olcek bende bilmiyorum bizim peder kesin beni attırır kazanlardan birine :D

0|0
    0|0
  • Oğlunu da adam gibi dindar egitseydinde cennete gideydi :)

1|1
    0|0
    • saçma. irade meselesi ne olacak? çocuklarımızın bizim kopyamız olacağına dair bir garantimiz mi var?

• Sana demedim soran diğer kiza dedim

• Ahiret gununde herkes kendi hesabini cekecek. Herkes herkeste kacacak. Evlat anne babada kacacak ve hesabi kendi verecek. Orda dunya gibi acimasi veya evladim cehennenlik okdu diye aglamasi yok. Herkes kendi hesabi cekilecek. Eger oglunu cennetlik olmasini istiyorsa dunyadayken kurtaracaksin ahiretdeyken kurtaramazsin.

0|0
    0|0
  • Tovbe Allahim ya sunu bil obur dunyada uzuntu aci yok cennette annelik duygusu hissiyati yok cennet=odul demek bu dunyayla karistirma dinimiz cok sukur kandirmaca değil bakisacinda mantik bulamadim

1|0
    0|0
    • Uzuntu aci yok derken insanlar mukafatlandirilacak manasinda baska biri cehenneme gittiginde uzulursun aci yok derken bu manada sanmiyorum

• Dinde sorgulama vardır

• ama sen herşeyde mantık ararsan neden namaz kılıyoruz Allahın ihtiyacı mı var kurban kesmek de ne oruç neden diye diye dinden uzaklaşırsın Allah ne derse doğrudur bil büyük alimlerin görüşlerine bak lütfen herşeyde mantık arama

• Cübbeliye aynı soruyu soruyorlar aç dinle

0|0
    0|0
  • evet kandırmaca olur.

Bu yüzden sen boşver müslümanlığı Hristiyan ol

1|0
    0|0
  • dinde anla ahiret gunu anne oglundan bile imtina eder. Yani herkes kendine sorumlu olur. Anne ne kadar isterse istesin kendisine soruml

0|1
    0|0
  • şu an dünyalık his ve düşüncelerle yaptığın kıyastan ötesi o olay. Gitmeden bulamazsın bu sorunun cevabını...

0|0
    0|0
  • Herkes kendi derdinde olacak hanfendi. . .

0|0
    0|0
  • Oraya gidersen böyle düşüncelerden uzak olursun.
    Hele orayı hakedelim...

0|0
    0|0
  • Sorun mantıklı değil ki mantıklo cevap istiyon knk

0|0
    0|0
  • oğlunun yokluğunu hissetmeyeceksin bu dünya gibi düşünme

0|0
    0|0
  • O kadar ince seni düşündüğü için aklın almıyor tabi saygı duymak gerekir 😉

0|0
    0|0
  • Bu konuda bende aileye baya bir bağlıyım anneme sordugumda bu soruyu ben orda sizsiz napcam diye bana orda herkes kendi derdine düşecek dedi bilemiyorum beynim tıkanıyo bu konuda

0|0
    0|0
  • ahahha daha cennetten döneni görmedik. giderde orada karşılaşırsak sorunu sana hatırlatırım

0|0
    0|0
  • Cennete gidersen bunlari dusunmezsin, dert etme o yuzden...

0|0
    0|0
    • Illaki düşünen olur ama

• Dunyadayken dusunen cok olur, gidince kimse dusunmez... Once, cennete gidecek miyim diye dusun, daha mantikli... :)

• Okudum atist oldum

0|0
    0|0
  • ben gidip geldim cennete du sana anlatayım.. töbe töbe... cinsmisiniz? soru çok mu normal sence

0|0
    0|0
    • Sen ne diyorsun ya?

• Sen asagidaki goruslerden okuyup yazmadiysan bir sey bilmiyorum ben abi :D

• aşağıdakilerde ben öğrettim zaten.. :)

• duygusal ve fiziksel acı olmayacak.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• mantıklı konuşacak insan görüşleri istiyorsan öncelikle şunları duymaya hazır ol : cennet ve cehennem yok. dünyadaki insanları daha iyi bir hale getirmek için psikolojik bir uygulamadır. bu uygulamada insanlara hem cezalandırma hemde ödüllendirme yöntemi verilmektedir.

0|0
    0|0
    • Bunu bende düşünüyorum insanlari bastirmak amaciyla korkutuyorlar dihe

• Inandiklari halde boylelerse inanmasalar kim bilir neler olurdu

• aynen bende onu düşünüyorum. mesela ben deistim. allaha inanıyorum ama dinlere inanmıyorum. fakat çoğu müslümandan daha doğru yaşıyorum. hak yemeden. adaletli olarak. ve diyer bir çok şey konusunda. karakterin sağlamsa dine ihtiyacın yok zaten. bir de çoğu kişi dini olduğu için ahlaka ihtiyaçları olmadığını sanıyo. en üzücüsü bu

• Ama o günahını cekmezse Allah adaletli olur mu? Hem söyle bir durum var orda herkes aynı yaşta olacak anne baba kardes durumu olmayacak hatta anne oğlundan dolayı hesaba cekildiğinde inkar edecek mesela şu an sen oğlunu dine yöneltmiyorsun ya orda yakana yapısacak beni neden göndermedin yönlendirmedin diye

0|0
    0|0
  • Benim duyduğuma göre de , sen oğlunun cehenneme gittiğini bilmeyeceksin. O , senin yanında zaten olacak. Kopyala yapıştır yani bacım ^_^

0|0
    0|0
  • Senin yaptığın ibadetlere göre cennete yer verilir. Oğlun cehenneme gittiyse eger. Ve sen cennete oglunu gormek istediysen cehennemden cikarilip sana getiriliyor. Tabi bu senin yaptigin amellere bağlı

0|0
    0|0
    • Ama herkes yaptiginin mukafatini gormeyecek mi?

• Ama girdiği andan itibaren aci cektigini biliyorum o sırada nasil cennette huzur yasayayim

• Bunu Allah sana bildirmez

• niyet onemli orda sen zaten anlamayacaksin ki kim. cennete git kim cehenneme gitmis eger iyi biriysen sevdiklerin yninda olacak :)

0|0
    0|0
  • Sen cennette sevdiklerin cehennemde olunca cennet ne kadar tatlı olabilir? Benimde bu soru aklımı kurcalıyor

0|0
    0|0
    • öteki tarafın zaman kavramı farklı senin cennete geçirdigin bir saniye cehennemde ki bin yıla karşılık gelebilir yani sen sevdiklerine bir saniye sonrada kavuşabilirsin yani galiba benimde pek bilgim yok :)

• Saçma işte

0|0
    0|0
  • Orayı beşeri dünya gibi düşünme. Herkes kendini düşünecek.

0|0
    0|0
Yükleniyor...