Atatürk'ün hayallerini gerçekleştirebildik mi sizce?

Şüphesiz şu ana kadar bizim için, ülke için en iyiyi isteyen ve düşünen oydu.
Peki biz bir nebze dahi olsa onun istediği gibi bir millet olabildik mi? Şu anki Türkiye'yi beğenir miydi yaşasaydı?

0|0
15|35

En İyi Erkek Görüşü

• Bence hayır. Çevreme bakıyorumda sürekli bir karalama kampanyası sürekli birileriyle kıyaslama çabası. Sözde müslümanların Ata'm hakkında ileri geri konuşması ve sözde müslümanların şeriat istemesi ve sadece gösteriş için din yapıp. Hiç bir baltaya sap olamayıp kalkıp insanlara din dersi vermeye çalışması üzülüyorum gerçekten. Tarih tekrarlanacak fakat bu sefer elden bütün herşey gidicek o zamanda ne yapıcaklar merak ediyorum. İnsanlara Din ve Ahlak dersi değilde. Din ve Vatan dersi verilmeli. Bir şapka kanunu yüzünden. Yok rize'yi bombaladı sanki zevk için yaptılar. Herşey dört dörtlüktede Atatürk ilahtıda hiç hata yapamazdı sanki madem siz hatasızsızın niye hayattayız niye insan diyoruz. Tarihimize sahip çıkmak yerine karalamaya devam osmanlı torunuyuz diyorlar fakat osmanlı bir aile nasıl oluyor anlamış degilim Olmasaydı olmazdık diyoruz olaylar çarpıtılıp Anneni atatürk mü şey yaptı, atatürk allahlaştırmayın, Putlaştırmayın duymudagımız laf kalmadı. Sözde vatana bağlı millet yazık gerçekten üzülüyorum. Sırf bu olaylar yüzünden bütün elime geçen kitapları okuyorum.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• şu anki chp'lilerin çoğunu beğenmeyeceği kesin

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 34

• Atatürk: Türk Birliği’nin bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. TÜRK Birliği’ne inanıyorum. Onu görüyorum. Yarının tarihi yeni fasıllarını TÜRK Birliği ile açacak. Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır. TÜRK'lüğün varlığı bu köhne áleme yeni ufuklar açacak. Güneş ne demek, ufuk ne demek o zaman görülecek. Hayatta yegane varlığım ve servetim TÜRK olarak doğmamdır

İnşAllah yaparız

0|0
    0|0
  • onun istegi tabiki çok farklı olurdu ama olabilecek kadar iyi oldugumuzu düşünüyorum ben yinede nerden geldigimizide unutmayalım öyle kıyaslama yapalım :)

1|0
    0|0
  • Neden ataturk yasasa icimizdeki tembelliğe hazira konmaya cozum mu olacakti ben birisi istedi diye değil kendi ulkem ve kendim icin yapiyorum buna endekslemek yanlis

3|0
    0|0
  • Atamın istediği gibi bir millet olamadık ve olamayız zaten..
    Şu anda şartlar çok daha çetin..
    Milli mücadele yıllarında halkın tamamı tek yürek olup düşmana karşı mücadele vermiş..
    Şimdi ise halkın yarısı düşmanı destekliyor.. Kimisi bilerek (çıkar için) kimi ise saIaklıktan..
    Ama sonuçta eski birlik beraberlik yok..

0|0
    0|0
  • Siyasiler koltuk sevdasında, millette "Bana dokunmayan yılan bin yaşasın" sevdasında. Şuanki ülkenin hali içler acısı. Yokuş aşşağı frenleri patlamış kamyon misali gidiyoruz... Umarım sonumuz hayrolur.

0|0
    0|0
  • Beğenmez tabiki. zamanında tarumar, peşkeş çektiği önünde ceket iliklettiği ettiği ülkelerin köpeği olmuşuz. Ülkemize hergün roketler atılırken koftiden obüslerimizin bombalamasına sevinir olmuşuz, Teğmen kubilay şehit edildiğinde yakın oraları derken hergün şehit vermeye alışır olmuşuz.

0|0
    0|0
  • yazık adamın her emeğine nasıl ihanet ediyoruz.
    yazık...
    yetmedi şimdi düşmanları çoğaldı.
    adama kurtardığı topraklarda kurtardığı halkın torunları küfür ediyo
    yazık

0|0
    0|0
  • şu an yaşasaydı kalpten giderdi. Zaten eminim mezarında ters taklalar üçlü saltolar falan atıyo şu an. Bir ülke 100 yılda ne kadar batırılabilir. İşte bu kadar.

0|0
    0|0
  • Hayır batırdık.

0|0
    0|0
  • Begenmezdi

0|0
    0|0
  • Atatürk demiştirki Türk milleti akıllıdır liderini seçmeyi iyi bilir

0|0
    0|0
  • hayırrrr basit değil onlr öyleee

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum ve şu an şunu iyi biliyorum ki;
    Bir an önce darbe yapılmalı, mevcuttaki hükümet haddini aşıyor...

0|0
    0|0
  • Atam yaşasaydı 2. ci şapka kanununda getiricekti ömrü yetmedi işte. Bu seferki güzel şapkalarmış ama

0|0
    0|0
  • ÖLüm herkeze Haktir!

1|0
    0|0
  • Olmaya çalışıyoruz Kemalistler izin verirse

0|0
    0|0
  • M. Kemal zaten uçurumdaki bir milleti onlarca devlete bölmekten kurtararak hayalini gerçekleştirdi.

0|0
    0|0
  • Atatürk yaşıyor olsaydı yüzümüze tükürmezdi.

0|0
    0|0
  • Bu Türkiye yi begenmezdi ama o gelse sizde Onu begenmezdiniz buna adımdan daha çok eminim

0|0
    0|0
  • İsmet gerçekleştiremedi biz kimiz ki (tabi İsmet kim ki )

0|0
    0|0
  • neyini begenecek suanki türkiyenin? ülkenin elden gittiyinimi?

0|0
    0|0
  • Oğuz kağan yaşasaydı ne yapardın.

0|0
    0|0
  • Atatürk böyle bir Türkiye hayal etmiyordu bence şu an ki Türkiyeyi beğenmezdi

0|0
    0|0
  • butun ulke hep beraber bir raki sofrasi yapamadiysak hayal falan kalmamistir adamda

0|0
    0|0
  • Hayır.

0|0
    0|0
  • Bırak hayallerini maalesef kabusları gerçek oldu

0|0
    0|0
  • Nerdeeeee

0|0
    0|0
  • Maalesef :(

0|0
    0|0
  • Atatürk yaşasa bugünkü halimize görse kafasına sıkardı

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 14

• Hayır

0|0
    0|0
  • Gerçekleştiremedik :(

0|0
    0|0
  • Hayır gerçekleştiremedik

0|0
    0|0
  • Hayır kocaman bir hayıııır

0|0
    0|0
  • Malesef yüzümüze tükürürdü ATAm

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Ağlardı görse emeklerine acırdı bence

0|0
    0|0
  • Yaşasaydı bu kadar şehit vermezdik.. Şu hayatta en büyük acım şehitlerimizdir

0|0
    0|0
  • Su zamanki gencligi gorse kahrindan olurdu butun genclerde ataturk dovmesi sorsan asiklar ona Ama dunyadan haberleri yok isleri gucleri zuppelik

0|0
    0|0
  • Beğenmezdi

0|0
    0|0
  • Hayır edemedik ederiz inş

0|0
    0|0
  • Hayır, gerçekleştiremedik ne yazık ki...

0|0
    0|0
  • Malesef Hayır

0|0
    0|0
  • En çokta kendini kullanan partisinin fos oluşu onu üzerdi sadece adını kullandılar ondan sonra elle tutulur bişe yok

1|0
    0|0
Yükleniyor...