Arkadaslar bu parakonularına cok uzuluyorum napmalıyım :( ?

üniversite zamanı kart satıcıları tarafından kandırlıp açtırdıgım kredi kartımın hala borcu btmedi, İstanbul'da oturuyorum calısıyorum ama gercekten kira faturalar derken param bitiyor :(
aileme bile gonderemiyor ve hala onlardan aylık 100-150 alıyorum ve bundan cok utanıyorum.
Ne bileyim insanlara bakıyorum hepsi zaradan, hm den cıkmıyorlar ama ben ayın sonunu zor getiriyorum. Artık dusunmekten kafayı yiyecegim, uzuntuden verem olucam , sigarayı bile biraktım ama gene yetmiyor, starbucksa bir kere gitmişliğim yoktur, özenmiyorum da ama yetmiyor, bu ev kirası beni bitirdi, biz bunun için mi okuduk? İşim geregi İstanbul beşiktaştayım, yol parası vermiyorum, kariyer yapiyim dedim ama cidden artık piskolojim bozuldu, herkese nasıl yetiyor, bu insanlar kira vermyor mu acaba?

0|0
4|15

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Ya ben de kredi alıyorum aylık 400 tl onun bile tamamıyla geçinmiyorum hep 100 200 aileme gidiyo anneme veriyom falan bir de geri ödeyeceğim. kendime bir şey almak istesem on kere düşünüyorum allahtan ailemin yanındayım ayrı bir eve çıkacak ekonomik güç yok zati 😄

0|0
    0|0
    • sen okuyorsun ozaman kanka ben çalişiyorum ay bir de her ay 200tl o geri odemeliyi oduyorum :(

• Ne kadar alıyosun ki 😕 evde tek kalacağına arkadaş bulsan kolay olur ya da ailenin yanına gitme şansın yok mu Beşiktaş kiraları fenadır

Erkekler Ne Diyor 14

• sokaktan 100 kişi çevir en az 90 kişinin bankalara borcu var.. maalesef resmen insanları bu çukura sürüklüyorlar...

1|0
    0|0
  • Bir ortak daha bul okredi kartıyla ne harcadinda ödemesi bitmiyor.. Starbucsta ne var bir kere gittim gitmz olaydim hava atma trolleri gereksiz kaşıntı millet hah bos..

1|0
    0|0
  • üniversite dönemlerinde kredi kartı borcuyla uğraşmayan bir tek arkadaşım yok tu bende aynı sorunlarla mücadele ettim en sonunda babama söyledim 10 liraverdi herşeyi hepsini kapattım kurtuldum ya

1|0
    0|0
  • Ne kadar kira veriyorsun?

0|1
    0|0
    • 1000

• İstanbul insanı kotu yola bile dusurur

• Zorda kaldığında ailenden destek almaya çalışmak mı utandırıcıdır?
      Birde baban seni barda çalışırken duyduğunu gördüğünü düşün...
      O mu daha çok utandırıcıdır. Barda çalışanları kötüleyip küçümsemiyorum yanlış anlaşılmasın.
      Neyse umarım sorunun çözülür deyip müsade istiyorum.

• çoğu kira vermiyor merak etme

1|0
    0|0
  • Takma kafana bak keyfine ailenden istemiceksin de kimden isticeksin utanılacak bir şey yok bunda askerliği İstanbul da yaptım pahalı bir yer her yeri para tekrardan dediğim gibi bak keyfine

1|0
    0|0
  • Ablamda İstanbul'da bankaciyken babamdan para aldi her ay yetmiyodu. Sonra parayi yetirmeyi ogrendi yapacak bisey yok guzelim. Ev ark. i bul kendine. Ayrica biz erkekler ne yapalim, senin su yasadigin duruma ek olarak kiz arkadas tripleri ve her gittigimiz mekanda hesaplarini oduyoruz.
    Neyse salla bunlar gelip gecici sikintilar. Kafaya takarsan bunalima girersin. Bende yillardir strabucksa gitmiyorum gerek yok. Bunlar kapitalizmin oyunlari 😝(ibnelerin kahveleri cok guzel). Yani gerek yok h&m vakko zakko gerenk yok. Sen isine odaklan. Parayi dusunme isinde en iyisi olmaya calis para seni bulur zaten ;)

0|0
    0|0
    • kanka ben de zaten bankada calısıyordum o kadar az veryorlardı ki neyse baska iş buldum, dogru soyluyorsun ama hiç bir eyere gitmediğim halde yetmiyor

• vakıfb

• Bankadan cikarak hata yapmissin

• dert erme herkese var o dert

1|0
    0|0
  • O kart satıcıları hala var özellikle güzel kızları gönderiyorlar ama ben düşmedim o tuzağa :D Geçmiş olsun

0|0
    0|0
  • Kart kullanmazsan yettirirsin ama kart kişiyi borca sokmaktan başka birşeye yaramıyor..

0|0
    0|0
  • Tek yaşıyorsan hayat koşulları zor tabiki

0|0
    0|0
  • burs al tanidiklardan

0|0
    0|0
  • bosver saglık olsun

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 3

• İstanbul cok pahalı, kariyerin baslarında oyle oluyor ama sonra maas artar

0|0
    0|0
    • kiralar artıyor ama maaşlar aynı

• Haha;D zaradan cikmiyorlar :D

0|0
    0|0
    • aynen kanka, param yok diyorlar ama zarada yeni sezon her seyi alıyorlar

• Part timeda calis

• zaten full time calısıyorum

• o bankacılar beni de mahvetti o kartlarla