Neden Orta Asyalı'dan çok Yunanlılara ve Arnavutlara benziyoruz artık?

Neden Orta Asyalı'dan çok Yunanlılara ve Arnavutlara benziyoruz artık?

0|0
1|6

En İyi Kız Görüşü

• orta asyalı derken? ben orta asyalıyım,, yunanlıların kaba sabalıkları dışında benden farkları pek yok.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Ben bu konuları yıllardır araştırıyorum...

Türkler Turanid bir tipe sahiptir; Turanid demek çok hafif çekik gözlü olmak demektir. Günümüz Orta Asya Türkleri de Mongoloid bir tipe sahiptirler. Mongoloid demek Moğolların sahip olduğu tip demektir; yani Mongoloidler tam çekik gözlülerdir. Orta Asya'daki ilk Türkler hafif çekik gözlülerdir, çünkü Turanid bir tipe sahiptiler. 1200'lü yıllardaki Moğol istilası sırasında, Orta Asya'daki Türkler Moğollarla karıştıkları için daha çok çekik gözlü hale gelmişlerdir. Anadoluya gelen Turanid tipli Türklerde, Anadolu ikliminden etkilenip, zaten çok azıcık oldukları çekik gözlülük özellüklerini kaybetmişlerdir.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 5

• Coğrafi olarak onlara daha yakın olup yüzyıllar boyu o halklarla kaynaştığımızdan olabilir mi acaba? Bana bu fikri kuşlar söyledi, aklıma yatmadı da değil şimdi.

0|1
    0|0
  • Yunanlilara ve Arnavutlara benzemiyoruz. Ayrica, Turkluk bir irk degildir ulkemizde, bizi bizi birimize baglayan ulus bilincidir. ABD de farkli degil... 1000 yildir bu topraklarda yasayan onlarca millet biribirine karismis.
    Ayrica, Selcuklu, Karamanlar, Dulakdirogullari ve bilimum Turk Devletlerini olusturan halk da Orta Asyali degildi. Bu devletleri kuran Oguz Turkleri Kafkas kokenlidir. Lehceleri de Orta Asya Turklerinden cok farklidir. Azeriler de Orta Asya Turklerine benzemiyorlar, ustelik onlar bizden cok daha az karismislar...
    Ille irk anlaminda soruyorsan bugun Anadolu'da yasayan Turklerin buyuk cogunlugu Yoruktur. Yorukler de fiziksel ve lehce olarak gagavuz Turklerine benzerler...

0|0
    0|0
  • türk milleti farklı ırkların karışımıdır.

0|1
    0|0
  • cografyadan dolayı

0|0
    0|0
    • Yunanlılar ve Romalılarla çok fazla karışmışız tarihte.

• Genetik etkileşim olabilir. Yani ninemiz ya da dedelerimiz rum, arnavut falan olabilir.

0|0
    0|0
    • Mesela benim babaannem Çerkesmiş. Anneannemin annesi de Çerkesmiş.

• Öyle tabi.

• Ona bakılırsa Rumların, Arnavutların, Çerkeslerin genlerinde de Türklük var. Hatta Ermeniler gen olarak % 40 Türk'tür zaten. Ayrıca soylarımıza Tatarlığın olduğunu da söylemişsin, Tatarlar Türk değil mi :-D Soylarımızda Tatarlıpın olması bizi daha çok Türk yapar :-D Zaten Tatarların büyük bir kısmı Tatar Türkü değil, kendilerini Tatar sanan Kıpçak Türkleri'dir.

Yükleniyor...