Fiziksel olarak değişmek için çabalamalı mıyım? acill?

Yakında 20 yaşına giricem ve normalde bu yaştan sonra değişmem pek mümkün değil. Ancak bazı durumlar var.
Benim bileklerim çok ince, bir çocuğunki bile daha kalındır. Doktorlar hep -normal halin bu, yapacak bir şey yok- dediler. Ancak en son gittiğim doktor süt-yoğurt gibi ürünleri düzenli olarak tüketirsem, güneş ışığından faydalanırsam azda olsa bir değişimin olabileceğini söyledi.
Boyum kısa ve zayıfım. Yaşıtlarımdan hep daha küçük oldum. Bir kaç yıl önce bir doktor muayene ettikten sonra çok şaşırdı. Çünkü gelişim aşamasında yani büyürken belli aralıklarda bazı durumlar gerçekleşir ve bunlar standart sayılır. En fazla 2-3 yıl erken veya geç olurmuş. Ancak benim vücut gelişimin yaşımın 4-5 yıl gerisinden geliyormuş. Olması gereken bu değil ve nadiren olurmuş.
Bu tarz durumlar var ve -kesin büyürüm-diye bir şey yok ancak halen vücut gelişimim devam ediyor olabilir. Bu olasılık diğer insanlara göre bende daha fazla.
Spora gidemem şu an ama evde yapabileceğim pek çok egzersiz var, yediklerime çok daha dikkat edebilirim. Son kez deniyim belki değişirim diyorum ama deneyipte hiç bir sonuç alamazsam diyede korkuyorum. Bu sebeple hem mutsuzum hemde deneyemiyorum. Bana bir fikir verin.

Güncellemeler:
yeni cevaplar alırsam iyi olacak ama bu önemli !!!
güncellll

0|0

Erkekler Ne Diyor 2

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...