Kimler Osmanlı torunu?

Kıymetli Osmanlı torunları, III. Murad'ın 130 tane çocuğu olduğunu her gün farklı farklı cariyelerle birlikte olduğunu, haremden çıkmadığını biliyor muydunuz?

Bilmem ki, biliyor muydunuz?

Güncellemeler:
Tamam şeyapın siz ben çıkıyorum gelince şeyaparız

0|0
14|17

En İyi Kız Görüşü

• Bilmiyordum inş değilimdir

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Mustafa Kemalin Askerleriyiz. 😏

2|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Mustafa Kemalin Askerleriyiz biz✋

2|3
    0|0
  • Bunu senden beklemezdim oğuzhan öncelikle osmanlı tarihi muhtesem yüzyılda anlatılanlar gibi değildi her şeyden önce cariyeler ve sultanlar öyle memeleri ortada gezmezlerdi her cariye sabah ezanlıyla kalkıp dini ya da diğer derslerini alırlardı tamam osmanlı devletinde bir çok acımasızlıklar olmuş ben tamamen onlar cok yüceydi iyiydi demiyorum kardeş katli mesela buna asla katılmıyorum ancak onlar bizim atamız ona kaldıysa teoman çin prensesi için oğlu metehanı yoksaydı o zaman teomanıda atalım sonra uygurlarda çin kültürünü benimsedi onlarıra yoksa sayalım kim kalıyor geriyo elin almanı tüm dünyayafasizmni yayan hitleri bu kadar kötülemiyordur birazda sadaka taşlarından söz edin osmanlının yuhadileri bile soykırımdan kurtardığından bahsedin ne biliyim afrikaya amerikaya yardımlarından bahsedin atanız kötü olsa bile yükseltin cunku amerika ingiltere fransa öyle yapıyor bizim tarihimizden ne atatürk silinebilir ne de osmanlı devleti !!! Bizim tarihimiz bir bütündür sen soysuz olduğunu mu kabul ettirmeki stiyorsun dünyaya tarihini yok sayarak? avrupanın ve avrupa yalakası olan insalar bizansın öcünü bize osmanlıyı unutturarak ya da kötületerek almaya çalışıyor onların kuyruk acısı ona !! Ama osmanlı devleti onların afrikaya kan kusturan tarihden bin kat daha muhtesem! Daha yücedir.

0|2
    0|0
    • Sorun Osmanlının yüceliği değil. Osmanlının bir dönemi vaaaar bir dönemi vaaar. Osmanlının torunuyuz diye yırtınan dinci tayfa acaba neleri savunuyor neleri... Anlamamışsın soruyu.

• Ben o zamandan bu zamana kadar diyorum göktürklerde de mevcut uygurlarda da mevcut bu durum biz ataerkil olduğumuz için bizde soy babadan devam eder yani osmanlı devleti türk devletiydi adetleriyle gelenek ve görenekleriyle kötü yöneticileri olmuş olabilir özellikle lale devrinden sonra ülke için çalışan padişah çok çok az ayyaşıda varmıştı ama fatih sultan mehmet gibi sultan osman orhan gazi gibi padişahların varlığını yok saymakta bir türk gencine yakışmaz

• Ben ne Fatih'i ne Kanunu'yi ne de Yavuz'u yok sayacak bir insan değilim, tarihimi de oldukça biliyorum ve sahipleniyorum.
      Boşa konuşuyorum galiba...

• Ben degilim.

0|2
    0|0
  • Osmanlıyı Severim sayarım Ama ahmetten sonraki osmanlı Beni ilgilendirmiyor çünkü ondan sonrasına osmanlı değil çöküşlü demeliyiz :D , Fatih Kanuni bunlar daha fazla saygıyı hakediyor ama şu an ki Türkiyede o saygıyı gödüklerini düşünmüyorum

0|1
    0|0
  • ben atatürkün çocuğuyum !!!

1|3
    0|0
  • Turan kızıyım ben. azerbaycan türküyüm.

0|1
    0|0
  • Mustafa Kemal Atatürk

0|2
    0|0
  • Osmanlı torunuyuz 😌

0|2
    0|0
  • Osmanlı dönemini sevmem bundan dolayı da araştırdığım pek söylenemez.
    Onu bunu bilmem ben Mustafa Kemal Atatürk ün askeriyim🇹🇷

0|0
    0|0
  • Umarım değilimdir 😁

0|2
    0|0
  • 3. murat hakkinda ben de iyi seyler duymadim ama hem genelleme yapilmamali hem de bunun kaniti? Medya ne zaman iyi birseyi dogru gosterdiki tarih bize ne kadar dogru anlatiliyor. hepimiz osmanlı torunlarıyız tabiki de Atatürkü konusmak istemiyorum iyi insanlarin arkasindan da konusulur iyiler ne zaman kazandi ki yine de ne osmali ne ataturk umrumda Hz. Muhammedin yolundan gittikten sonra soyun da bir onemi yok benim icin yahudi de ayni kürtte ayni Türk de ayni

0|1
    0|0
  • Bunu bilmiyordum vay bee, ben sultanların yerinde olsam çok kıskanırdım cariye olayı falan Padişah sadece benim olsun benimle olsun isterdim :) Bu yüzden en iyisi padişahın kızı olmak bence :D

0|0
    0|0
  • ıyy biri osmanlı mı dedi? halkını fazla bilmiyorum ama sevmem osmanlıyı. ''türkler''inde sanki osmanlının devamıymış gibi osmanlıyı bu kadar korumaları ve sevmeleri bana saçma geliyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Biz haremi egitim yuvasi zannediyorduk oysaki gerci egitim yuvalarinda neler dondugunu goruyoruz en yakin ensar. http://i.hizliresim.com/g8dXY2.jpg

1|3
    0|0
  • Hayır bilmiyordum.

0|1
    0|0
  • Osmanlı Torunuyuz :)

0|3
    0|0
  • Sedat pekerin yeğeni muhabbeti gibi bu da
    Sorsan turkiyenin yarisindan çoğu osmanlı torunu.

0|2
    0|0
  • III. Murad'ın 46 çocuğu var diye biliyorum ben. Evet 46 olması lazım 130 değil.

0|1
    0|0
    • Her kaynak 100'den fazla gösteriyor ama 46 olması çok bir şeyi değiştirmez sanki.

• Kitapta 46 yazıyordu, sadece kız çocukları 25 idi. Evet pek bir şeyi değiştirmez ama arada 2,5 kat var neredeyse :)

• ''Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.''

Atatürk'ün bu sözünü, Atatürk'ün çocuğuyum ben Osmanlı değil diyen embesiller için belirtseydin keşke.

• Anlamadigim sey su: Halifeligi ne icin aldilar madem aldiniz bu yaptiklariniz ne? Harem olayi bildigin geysalik.

0|1
    0|0
  • Devlet esaslı değil ırk olarak düşünürüm MÖ 6000 yılından beri geldiği pek çok kaynak ile ortaya çıkarılmış Türk Irkından geliyorum , tarihte pek çok irili ufaklı devlet kurulmuş Osmanlı da bunlardan birisi.

0|1
    0|0
  • Ada'm iyi çalışmış 😂

0|1
    0|0
  • Tabiki Osmanlı Torunuyum.

0|1
    0|0
  • Kaynak ver efendi kaynak? Size bunları kim öğretiyor? Doğru olsa bile bize ne? Size ne? Adam dünyanın cihan devletiyyesinin hükümdarı. Ataları dünyayı inletip diz çöktürmüş, at sırtında dünyayı dize getirmiş olan bir aileyi yargılamak 20 yaşındaki bir talebeye mi düştü efendi? Sen burada vakit öldürürken o adamlar senin yaşında dünyayı yönetiyordu. Benim dedem Osmanlı seferberlik ordusunda Kafkas cephesinde 2 kardeşi ile beraber donarak şehid oldu. Evet ben Osmanlıyım. Zoruna giden varsa gitsin bu ülkeden.

0|0
    0|0
    • Dünyayı haremden mi yönetiyordu sence?
      Osmanlı III. Murad'tan mı ibaret sanıyorsun?
      Osmanlı'yı çöküşe götüren sebeplerden bahsediyorum ben burada.
      Algılamadığınız şeye atarlı atarlı yorum yapıp duruyorsunuz önce bir sorgulayın neyi savunuyorsunuz.

• Ben İslam'ı savunurum. Karşında liseli talebe yok atar yapsın. Bu ülke ne çektiyse sen ve senin gibi ecnebi hayranlarından çekti. Velhasıl kelam konuyu saptırmadan devam edeyim. sana kaynak ver demiştim. Kaynağın nerede? Yoksa sağda solda duydun da mı burada Tarih öğretmenliği taslıyorsun? Ya da kendini bilmez akademisyenlerden mi duydun bunu? Nerede eğitim alıyorsun? Size bunları öğreten akademisyenler elbette sorgulanacaktır bir gün. Üniversitelerde, liselerde bile hain dolmuş belli ki. Adamlar madem haremden çıkmıyordu 3 kıtaya nasıl hükmetti, nasıl fethettiler o kadar toprağı? 3. murad han dediğin adam bir kere fası fethetmiştir. oturduğu yerden yapmadı ya?

• Ben elhamdülillah müslümanım ama sen İslam'ı savunuyorsun madem hangi dini kitapta hangi ayette zina uygun görülmüştür de bunu bana. Kaynak göstermeme gerek yok, gerek yerli gerek yabancı kaynakların hepsi aynı şeyi söylüyor, eğer biliyorsan II. Selim de cariyenin peşinden koşarken düşüp ölmüştü. Herhangi bir ecnebi hayranlığım da yok. Sen şuanda neyi savunduğunu bile bilmiyorsun. 3 kıtaya sahip olan III. Murad değildi, II. Selim'den sonra Osmanlı duraklama devrine giriyor ve Fas'ı da fethederken Osmanlı güçlerinin başında Hasan Paşa vardı III. Murad değil. Haklısın oturmuyordu, büyük ihtimalle haremde cariyelerle birlikte yatıyordu o sıralarda.

• Orjinal Osmanlı torunları ABD'de, İngiltere'de yaşıyor. Buradakiler kendini osmanlı torunu sanan sarayın sömürdüğü halkın torunlar.

0|0
    0|0
  • Adam isterse 500 tane çocuk yapsın seni niye geriyoki. adamda güç varmış iktaidar varmış bakabiliyormuşki yapmış. Sİzin o Atatürk dedğiniz adamın neden hiç çocugu yok? neden boşanmış git biraz da onları araştır sen

0|2
    0|0
    • Yalnız anlamadığın şey şu, adam haremden çıkmamış sabah akşam cariyelerle birlikte olmuş. Sözde dinci osmanlı torunları acaba buna bir şey demiyor mu?

Atatürk nereden çıktı şimdi, neyin savunması bu

• Dedemin torunuyum :D

1|0
    0|0
  • İçinde bulunduğu halk için uğraşan çabalayan kişi ki Osmanlının torunlarıyız diyenlere ne osmanlı böyleydi ne de torunuyuz diye atfettiğiniz kişiler asıl dedeniz.

0|0
    0|0
  • Kaynak? Biliyorsun tarih hakkında ortaya bir şey atacağın zaman kaynağını da yanında bulundurmak zorundasın :)

0|0
    0|0
    • Sana en az 10 yabancı veya yerli kaynak sunabilirim
      ama sorunun cevabı bu değil
      ve sen kaynak sunmama değecek bir insan mısın
      bilmiyorum, zamanım kıymetli

• Daha kaynak sunmayı bilmiyorsun bu bir. Sen burada zamanını boşa harcayan bir insansın bu iki. ''Sen kaynak sunmama değecek bir insan mısın'' diyorsun. Senin gözünde o insan olamam evet. Çünkü ben senin yetiştiğin bir ahlaki zihniyete bağlı değilim. Bu arada ben Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesindeyim. Bir ara uğra misafirim ol burada Tarih hakkında derin derin yazılı kaynaklar mevcut. 1. elden kaynaklarımızda mevcut. Türk tarih kurumuna da uğrarız. Derin derin derdimize çare buluruz :)

• Ben kimliğimin getirisi olarak araştırma yapıyorum, sadece boş zamanlarımda. Mühendislik derslerine kafa yorduğum yetiyor. :/
      Eğer o kadar bilgin varsa veya araştırma imkanın varsa bana herhangi bir şekilde kanıt sunabilirsin. Fark ettiysen soru başlığında da detayda da ayrı sorular mevcut. Dersin ki yanlış biliyorsun bak bunlar kaynaklar, III. Murad böyle böyle bir adamdı işte bende o zaman eyvallah yanlış biliyormuşum bilgilendirdiğin için teşekkür ederim. Egomun esiri değilim ki yanlışlarımın düzeltilmesine karşı çıkayım...
      Eee, var mı bir fikrin, ve bu düşünceni destekleyebilecek kapasitede kanıtın?

-- Aynı zamanda Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesinde olman seni gözümde bilgili birisi yapmaz, eminim çok boş insanlarda vardır o fakültede...

• aslını inkar eden bizden değildir hadisi şerif.

0|2
    0|0
Yükleniyor...