Çok zeki insanlar paranın ve kariyerin bir önemi olmadığının farkında mı?

Çok zeki insanlar paranın ve kariyerin bir önemi olmadığının farkında mı?

Sabah sabah böyle bir içeriğe rastladım https://onedio.com/haber/dunyanin-yasayan-en-zeki-30-insani-709873

30 numaradaki Paul Allen'ın IQ puanı 160-170 arası ve o bir milyarder.
29 numaradaki Christopher Langan'ın IQ puanı 195-210 arası ve o bir kapıcı olmayı tercih etmiş.

Ne düşünüyorsunuz bu konuda?

• Evet
    56% (50)64% (43)59% (93)Oy Ver
  • Hayır
    44% (40)36% (24)41% (64)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
15|32

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• bu kişiden kişiye değişen bir özellik. karakter meselesi denebilir. bazı zekiler en iyisi olmak ister işinde sevdiği konularda yetenekleri vardır çünkü ve kendilerine inanırlar dünyada bir şeyler değiştirmek isterler bunlar çabalar ve bir kısmı sonunda milyarder olur bazıları da dünyanın hiçbir şey haketmediğini düşünür ve bunun için çabalamaz onlar da normal devam ederler hayatlarına

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 31

• En büyük zenginlik insanlık mertebesine erişende mevcut. Para insanları aldatıcı bir unsur. Ölümden sonra bir getirisi olmayacak. Fakirlik zenginlikte bir tercih meselesidir. İnsan dilerse riske girip çok zengin olabilir. Ya da dahada dibe batabilir. Her şey bir seçenek hayatta. İş tercihi, okul tercihi. Sadece gidilen yollar birbirinden bağımsız.

1|1
    0|0
  • Bakın anlamıyorsunuz. Hayatı bir oyun gibi düşünün şimdi ; Oyunun bir ana görevi vardır bir de yan görevleri vardır. Doğup büyüyüp çocuk yapıp ölüp ana görevi tamamlayabilirsiniz ama yan görevleri de yapmayınca bir tadı çıkmıyor ki. Dünya da kapitalist olduğu için yan görevler parayla yapılıyor e haliyle adamlar da para yapıyor, hayatlarını yaşıyor. Benim görüşüm zeki olmayan fotokopileşmiş insalar paranın ve kariyerin önemsiz olduğunu düşünüp kendilerini tembelliğe, hedefsizliğe adayıp aylak aylak yaşıyorlar. Dine girmiycem ama "Bu Dünya gelip geçici" diyenler ya ölünce başka bir yer yoksa? Napıcan o zaman? Dünya'da da "zaten öbür dünya var" diyip yaydın totoyu yattın, gitti güzelim Dünya. Olabilicek ihtimalleri de hesaba katıp ilerleyin. Ha diyelim ki öbür Dünya var. E kötü bişey yapmıyoruz ki. Çalışıp uğraşıp zengin olmanın nesi kötü? Geçen sene zenginliği hedefledim,1 senedir azimle koşuyorum hedefe. Bu süre zarfında 1 kez bile gün içinde sıkıldığımı hatırlamıyorum, hayat çok daha güzel oldu. Lütfen tembellikten çıkalım, çıkmayanları çıkaralım :D Yan görevler candır, yan görevleri yapalım :D

2|0
    0|0
    • Üstteki adamlara da gelirsek ikisi de tercih meselesi, herkesin karakteri aynı değil. Kimi yoğun, eğlenceli hayatı sever, kimi huzur ister. Kapıcı olan da huzur istemiş demek ki."Paranın ve kariyerin önemi vardır" diye bir şık koymamışsın o yüzden hiç birini seçmedim :D

• Sorun çok saçma olmuş o zaman. Resmen yanlış bir düşünceyi savunuyorum demiş oluyorsun.

• kariyer, çalışanların motivasyonunu sağlamak için kurulmuş içi boş bir balon. para da sadece güvence için. ikisinin de fazla önemi yok

1|0
    0|0
  • 90 şaınad bir dedenin söylediklerini söyleyim sana
    " delisiniz oğlum siz akşama kadar çalışıp hiç kullanmayacağınız o kadar çok şey alıyorsunuzki eşyalar size değil siz onlara köle oluyorsunuz öleceksiniz lan sonunda "

2|0
    0|0
  • Aslinda dedigin gibi önemi yok ama insanin geçmişte yaşadıkları para ve kariyeri hedef yapmasina sebep oluyor

1|0
    0|0
  • hayır bu kişilik-karakter meselesi.

1|1
    0|0
  • Hayır bence

1|0
    0|0
  • Zekasını neiçin kullandığına bağlı ayrıca bazı insanlar zeki olmalarına rağmen onu kullanmamakta direnirler
    öyle başarısız çok arkadaşım vardı

1|0
    0|0
  • Asıl Mesele Gerizekalıların Bizim Gibilere ''Deli'' Demeleri..

1|0
    0|0
  • Zeki bir insan olduğumu düşündüğüm için soruna ben cevap vereyım. Yaşamsal ihtiyaçlarının hepsini karşılayacak kadar nadiren de kendini şımartacak lüksler (güzel bir tatil, şık bir araç ve ortalama bahçeli bir ev) için yeterli paranın olması kafi. gerisi sana yuk olur. Ancak kariyer önemlidir çünkü senin iç dünyanın dışarı yansımasıdır. İnsan başarıya ve taktir edilmeye açtır. O yüzden kariyer için bir sınır yok sevdiğin işi yapıyorsan en tepeye kadar çıkmaya çalışmalısın.

0|0
    0|0
  • Tabii ki evet misal ben, sürünüyorum 8)

0|0
    0|0
  • Çok zeki insan bu dünyanın gelip gecici oldugunu bilir

1|0
    0|0
  • Hayatını sadece ve sadece paraya odaklayanlar acınası durumdalar gerçekten.
    (Kariyerde para amaçlıdır)

0|0
    0|0
  • Farkındalardır

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • Zeki insan zaten para kazanmasını bilir ve istesede istemesede zengin olur vesselâm

0|1
    0|0
  • evet ben arka bahcemdeki kargalarimla mutluyum para ve kariyer baskasinin olsun :D

0|0
    0|0
  • anı biriktiriyorum
    kuruş para yok

0|0
    0|0
  • O zaman ben hiçbir şey yapmayayım. Bana gelen kira paralarıyla geçineyim.
    Iq zaten yüksek

0|0
    0|0
  • Değil çünkü
    Zeka ve akil farklıdır

0|0
    0|0
  • Bence yanilgidir.

0|0
    0|0
  • Ne yani ben şimdi çok mu zekiyim 😕

0|0
    0|0
  • Her şeyin başı fikirden geçiyor

0|1
    0|0
  • Zekayı paraya çeviremiyosan bir anlamı yok

0|1
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Evet para onemsiz ama. gecindirecek kdr olmasi ytr bnaa evim. olsun icinde spor. salonu olsun baska bisi istemem

0|0
    0|0
  • para ve kariyer kişilik sahibi isen bir artıdır, değilsen zaten ne olursa olsun boş.

0|1
    0|0
  • Değil. Zeki olmanın ilk şartı paranın ve kariyerin bir önemi olmadığının farkına varamamak.

0|1
    0|0
  • Evet kötü bişey ama

0|0
    0|0
  • Değil

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 14

• Parada kariyerde önemli.
    Annen ölür, baban ölür, abin ölür, eşin ölür geriye kariyerin kalır. Bütün hayatın kariyerine göre şekillenir. Arkadaşların, eşin, dostun hepsi kariyerine göre oluşur.
    Kim demiş önemsiz diye.
    Çok zekiyimdir ve kariyer çoğu şeyden önemlidir benim için.

1|1
    0|0
  • Bahsettiğin şey IQ, yani bir örüntüyü ne kadar hızlı algılayabildiğin. Zeka sadece bununla alakalı bişey değil.

1|1
    0|0
  • Zekiysen ikisine de ihtiyacın olmaz.

1|0
    0|0
  • Bir insan çok zekiyse parayı ve kariyeri önemser
    Deli olacak ladar zekiyse kafasının dikine gider

Diye bir teori atacağım ortaya

1|0
    0|0
  • Zaten zeki insanlar paraya tapanlar değildir. Parayı tapılacak duruma getirenlerdir.

0|0
    0|0
  • Ben paraya önem veririm

0|0
    0|0
  • Zeki olduğumun bir kanıtı daha :P

0|0
    0|0
  • bana göre de hiç bir önemi yok. insan sevdiği şeyleri yapmadıktan sonra kariyer yapmış olmak için yapmak çok da anlamlı değil gibi

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Ben farkındayım da zekadan mı bilemem çoğunluğa göre aptalız çünkü 😄

0|0
    0|0
  • Farkındayım

0|0
    0|0
  • diyorum oğlum size para o kadar önemli değil diye

0|0
    0|0
  • Burda olay kedinin uzanamadigi ciğere mundar demesi mevzusu DEĞİL.. adamlar parayi pulu buldukları halde bunların mutlu etmediğini sadece araç oldugunu. . bir amaç olmadığını öğrenmiş insanlardır..

0|0
    0|0
  • Para onemlidir, niye oyle diyorsun? Degil diyen bence yanlis ya da samimiyetsizdir. Zengin avcisi veya acgoz degilim, neden onemli biliyor musun?
    Hasta olurdum, babam calismazdi paramiz sigortamiz yoktu, cocuktum, ser sefil, ilac alacak doktora gidecek bile dolmus parasi bile yoktu. Yalvar yakar mecburen akrabalardan birine soylediler, ikna ettik ama yol boyu etmedikleri lafi birakmadilar.
    Yok bu su yakiyo de mi? yok nasil karsilayacaksiniz? Annemin arabadan indigini beni de kucagina alip kaldirim kenarinda sessizce agladigimizi unutamam... Sansliysak merhametli bir doktor veya orada karsilastigimiz bir hasta yakini durumu fark edip yardim ederdi. O gece de oyle oldu iste, ciktik dikari, ayyy yalvarip agladiniz de mi ben asla yapamazdim nasil bu kadar gurursuzlasabildiniz, ben asla yapamazdim laf etti bir suru halbuki kisi kendi fark edip bize yardim etmisti.
    Kucicuktum babam hic calismazdi komsudan isterdik yiyecek, kac kez istedik, sokak ortasinda soyleyip rezil ederlerdi.

Sorabilir moyim? Ddunyada parasi olmadigi icin tedavisini olamayip olen, sirf parasizlik yuzunden, sirf 3-4bin liralik yuzunden yataga baglanan kac insan var bopiliyor musun? Bazen yardim etmek isteyen cikar, eder ama bikip ortasinda birakir sapibo kalorsin bir anda sagligin hayatin mahvolur yine yataklara dusersin. Maddi zenginligin onemsiz oldughnu dusunenler neyin kafasini yasiyor? Cocugu dogarken beyihasarli dogunca her trlu tedaviyi yaptirip onu iyi eden de var, yaptorabilecekken yaptiramadigi icin cocugh yataktan kalkamayan da var. Sagligi iyi olabilecekken parasi yok diye olamayan, iyilesebilecekken para yok diye olen kac insan var? Zenginler burnundaki kemeri aldikrirken yanmis yuzle, estetikle duzelebilecekken yasayan kacinsan var? Krem bile alamadigi icin cilt hastaliklarininne hale getirdigi insanlar, acliktan muhtac olan insanlar, rahat yasayan birileri varken berbat yerlerde geceler geciren, fareli derme catma evlerde yasayan insanlar ve en acisi ne biliyor musun su ki:

1|0
    0|0
    • İnsanlar parayi sirf maddi bir sey saniyorlae.
      Uzaktaki bir yakininin yanina gidip ona sarildiginda, paranin nasil manevi bir seye donustghnu gorursun.
      Hasta bir insani tedavi ettirdiginde, parayi basip en pahali tedaviyi yaptirip iyi oldugunda, nefes aldiginda, ac bir cocugy doyurdugynda, guzel bir cocuga guzel bir oyuncak alip sevincini izlediginde gorursun nasil manevi oluyormus, para sirf maddi bir sey degildir.
      Tamam parayla da iyilesemeyenler var, bir yerde Allah in takdiri ama parasizlik yuzunden olen de yataklara dusen de kor olan da yuruyemeyen de cok.,,

• @Volkix tesekkur ederim. Rtenin akrabasiysan tecavuz bile edersin istedigine kardesim, kimse de ceza falan veremez. Cem garipogluna icerde zarar verilmesin diye generallerin declet adamlarinin falan yattigi bloga koydular ln, tecavuze ugramasin diye kogus arkadasi bile escinseldi, zarar gelmesin diye nasil korudular, suphiye oyle mi yaptilar?

• Nasıl her kelimesinden haklılık akıyor. Para önemsiz diyenler hala Dünya'nın ne olduğunun farkına varamamış olanlar. Herkese senin beyninden versek türkiye acayip yükselirdi.

Yükleniyor...