Karşı cinsle tokalaşmak istemiyorum ama?

Biri geliyo çat diye elini uzatıyor mesela. Sırf rencide olmasın diye bende uzatmak zorunda kalıyorum ama birkaç kez reddeden erkek bile gördüm. Harama el uzatmak istemiyorum karşı taraf neden bu kadar düşüncesiz davranıyor Allahın ayeti benim kibar görünmemden daha önemli tabi ki. şimdi çağ dışı falan diye yorum yapacak arkadaşlar lütfen yorulmasın ben genç bir kız olarak hassas yaşayan biriyim. Geniş olmamak benim tercihim. (bu soruyu özellikle burda sormak istedim çünkü bu sitenin genişliği beni de lir te cek) :(

3|0
12|30

En İyi Erkek Görüşü

• Bir görgü kuralıdır, kadın elini uzatmadan erkek tokalaşmak için hamle yapmaz. Yaza yaza, anlata anlata geliştireceğiz toplumu

3|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ben zorunda bile kalmıyorum çok şükür. Erkekli ortamlara girmiyorum, evde de haremlik selamlık yaparız. El uzatıldığında gayet nazik bir şekilde reddedebilirsiniz, bu sizi kaba birisi yapmaz. Eğer tokalaşmak zorunda olduğunuz bir ortama giriyorsanız girmemelisiniz. İşyeri filan olabilir, nazikçe reddettiğiniz zaman uzatan kişiler bunu tekrarlamayacaklardır

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 29

• Şu anda da günaha giriyor olabilirsiniz. Bu saatte bu kadar genişin arasında olmak hoş değil :D

Geyik bir yana belirtin bunu bir şekilde insanlara, tokalaşmıyorum gibi bir kolye takın ne bileyim bir tişört giyin bunu simgeleyen.

3|2
    0|0
  • Böylesinne günahlardan sakınan bir kimsenin böyle bir sitede vakit geçirip vaktinden israf etmesi de ayrı bir tezatlık. Hayırlısı.

4|0
    0|0
    • insanların fikirlerini açıkça beyan ettiğini bir site olduğu için giriyorum

• Öldükten sonra Allah'a da açıklamasını böyle yaparsın.

• ya toplum boyle. az idare edicen. bence tokalas. ilkinde biraz cekıncelı davran. adam anlar 2. ye uzatmaz elını zaten. en ıyısı buy

1|0
    0|0
  • ben bayanlara el uzatmıyorum onlar uzatırsa ellerini sıkarım, aksi takdirde elin havada kalması hiç de hoş olmuyor

1|0
    0|0
  • Bende oyleyim. Uzatma istemiyorum ama ilk el uzatan o oluyor bende vermiyorum.
    Peygamberimiz sav hic bir eli namahreme dokunmamistir.

1|0
    0|0
  • Zaten bir kadın elini uzatmiyorsa erkeğin dangalak gibi tokalaşma için el uzatması uygun değil. Yakışık olmaz , onun bilincinde olması gerek. Bence öyle yapanlara toka yapmadığını güzelce söyle yeter

1|0
    0|0
  • O eli şehvetle tutarsan, yani sana uzanan eli erkek eli şeklinde düşünüpte sıkarsan orda sıkıntı var eyvallah, ama normal bir selamdan dini açıdan bir sakınca yoktur. Tokalaşana da genişlik denmez, fikir özgürlüğünden dolayı denirse de karşındaki kişi sana yobaz diyebilir o da özgür.

0|1
    0|0
    • böyle bir fetva mı var? Ameller niyetlere göredir ama kesin çizgiler de var ve bu onların içinde yer alıyor

• Harama bakmak nedir? Haramı görmek nedir? Arasındaki farkı anladıgını düşünüyorum. Benim az önceki şehvet ile ilgili kısımda buna benzerdi.

• Bazen bende elimi uzatmam kizlara ozellikle evli olanlara

1|0
    0|0
  • Guzel bir sey yapiyorsunn

1|0
    0|0
  • başını kapat ve dar giyinme, el uzatan sayısı azalsın.
    hem karşılık vermesende kimsenin zoruna gitmez

1|0
    0|0
  • Yorum yapmicaktim ama tokalasan bir kiz senin gozunde genis ise sende benim gibi dusunenlerin gozunden tas devrininde gerisinde ultragerizekali sinifinda akli surekli cinselli calisan. Bir erkegin her hareketi sapikca ya da cinsel bir hareket olarak yorumlayan giydigin heryerini kapttigin kiyafetin altinda yatan sapik ruhlu kadini gormezden gelen bir kadinsin...

0|0
    0|0
    • öyle değil işte. Tokalaşan geniştir demiyorum ki ben daha geniş biri olabilirdim ama tokalaşma konusunda bile (ki günümüzde ne kadar basit bişey) hassas davranıyorum diyorum. Ayrıca açık biriyim kıyafetime kadar nasıl gelebildin

• Senin düşüncene ve fikirlerine saygı duyarım lakin senin açından bu kadar geniş olduğunu düşündüğün bir sitede ne işin var?

0|0
    0|0
  • Siz iyice sapıtmışsınız bu siteyede üye olmayın erkekler falan var haramdır :D

0|0
    0|0
  • çok gördüm elini uzatmayan senin gibilerini ve sitede kimse seni zorla tutmuyor eminim ki burada bir ton günaha giriyorsundur

0|0
    0|0
  • Tokalasma

0|0
    0|0
  • Tokalaşmada bende sıkıntı yaşıyorum. El mi uzatsam uzatmasam mı tereddüte çok düşüyorum.

0|0
    0|0
  • Nezaket gereğidir. Kaba olmaya gerek yook.

0|0
    0|0
  • 4 xperi kaç günde olduğunu merak ettim.

0|0
    0|0
  • ozaman senin bu sitede ne işin var çakma müslüm.

0|0
    0|0
  • sende elini uzatma zaman...

0|0
    0|0
  • eline yumruk atıyorum ben kızların evlenmeden dokunmam asla ;)

0|0
    0|0
  • niye cinsellikten yazıyosun hatun :D

0|0
    0|0
  • madem günah o zaman burada olman da kat kat günah ne işin var burda

0|0
    0|0
  • hamile kalabilirsin dikkat et

0|0
    0|0
  • hayırlısı

0|0
    0|0
  • O zaman bu siteye girme?

0|0
    0|0
  • Aslında bayan taraf selam vermedikçe bende selam vermem. doğru olan bu bence.

0|0
    0|0
  • altından olunca tabi kızda hakli

0|0
    0|0
  • elini kocana sakla :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Tokalasacagin bir ortam olursa o kisiden geri dur biraz. Ellerin kapalı olsun, bağlı gibi.

1|0
    0|0
  • Ilk once bayan elini uzatir bu da bir nezaket kuralidir

1|0
    0|0
  • sitenin genişliğinden bu denli rahatsızsan gidebilirsin tatlım. zira size göre bu site zina kaynağı.

0|0
    0|0
  • arkadaşım bu kadar rahatsız oluyorsan bu küçücük olaydan bile bu siteye girme, bu sitede neler neler var bunları da okumaman lazım
    ayrıca din bugüne göre yorumlanmalıdır benim fikrime göre kimse el sıkıştın diye sana kötü gözle bakmaz nezakettir yahu

0|0
    0|0
  • Yahu n olcak

0|0
    0|0
  • Sitenin genişliğinde rahatsızsan gidebilirsin

0|0
    0|0
  • Ay allah başka dert vermesin 😛

0|0
    0|0
  • bu kadar abartılmaması gerektiğini düşünüyorum. sonuçta kötü bir düşünceyle tokalaşmıyorsun... nezaketen yapıyorsun... bence el uzatılınca tokalaşmamak çok büyük kabalık olur

0|0
    0|0
    • Dini açıdan sıkıntılı bir durum işte

• Bu sitenin bu kadar geniş olması seni rahatsız ediyorsa neden hala bu sitedesin acaba?
    Genişliğinden mi faydalanıyorsun 😀

1|0
    0|0
    • hayır senin o çok kıymetli fikrini almaya çalışıyorum mesela. Ama ciddiye alıp cevap vermezsiniz tabi anca bel altı vurun

• Haklisin canim gecende bizim bir ablamiz el ele tokalasti adam ile hamile kaldi tehlikeli tabi. :) Allahim ne gunlere kaldik harama el uzatamk nedir Allah askina.

1|0
    0|0
  • Elini vermek genişlik mi oluyor yani? 😄

0|0
    0|0
    • onu kastetmedim tokalaşmak günlük hayatta basit birşey ben tokalaşmada bile hassasım anlamında dedim

Yükleniyor...