Beyler, evlendiğiniz zaman eve gelseniz ve eşiniz akşam yemeği yapmamış olsa tepkiniz ne olurdu? Bayanlar peki siz?

Merak ediyorum, acaba tepkileriniz nasıl olurdu? Bir de bayanlar, diyelim yemeği yapmadınız, eşiniz size çok kızdı sinirlendi, ne yaparsınız? :D Alttan mı alırsınız yoksa siz de sinirlenir misiniz?

Mesela kendimden örnek vereyim: benim babam bugün eve geldi akşam, annem yemek yapmamıştı. Annem çalışıyor babamla birlikte, ki daha çok da çalıştığı söylenebilir babamdan. Epey yorgundu, babama "dünkü pilavı ısıt ye." dedi. Babam da epey afra tafra yaptı, söylendi homurdandı. Dedesi zamanında, yani muhtemelen ta 1930'lu zamanlarda bir karı almış, böyle söylüyor aynen, o karı yani kadın ise akşam yemeğini yapmış, herkesin tabağına yemekleri koymuş ve sonra gitmiş, giderken de "yediğinizi yiyin yemediğinizi tereğe (herhalde masa filan demek) koyun." demiş. Sonra güya babamın dedesi, buna çok sinirlenmiş ve ertesi gün o kadını aldığı köye geri götürmüş. Bir daha da yüzüne bakmamış. Tabi o zamanlarda kadınların halini bilirsiniz, akşam yemeğinde mum gibi duruyorlarmış belli ki, kocasına yemek bittiğinde tabağını doldurmak için.

İşte babam da söylene söylene pilavı ısıttı, ama mesela ben olsam böyle yapmazdım. Peynir ekmek yerdim sonuçta bir gün de ne olacak yani :) Varsa soğan, meyve, sebze de yanında olurdu ekstradan. Olmadı kendim yemek yaparım amaaan :D

0|0
0|6

En İyi Erkek Görüşü

• Ne olucak sorun etmem hep kendim yapıyorum şu an

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 5

• Çoğunlukla zıt fikirleri taşıyoruz sizinle.
    Öncelikle annenizin tavrı ne olursa olsun fevri; "tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır" boşa söylenmiş bir laf değil, anneniz durumu uygun bir dille aktarsa sorun olmazdı eminim ki babanız da belki daha anlayışlı olurdu. Herneyse; dedenizin eşi yediğinizi yiyince kalanı; raflara (terek) yani bugünün mutfak dolabıyla aynı işlevi gören katlı rafları, yerleştirin demiş. O zamanlara da saygım var benim; tamamını onaylamasam da yapılanların durum bu.

Ben olsam kızmazdım; birlikte birşeyler hazırlamayı teklif ederdim. Hayat kesinlikle müşterektir; ev iş görevlerinin aslen kime ait olduğu belli olsa da ;)

0|0
    0|0
  • Ben söylenmem ama şununsöylerim hafi gel birlikte yemek yapalım derim şartlar eşit olur ikimizinde gönlü olur :)

0|1
    0|0
  • ev hanimisa yapmali hergun oda calisiyosa arada bir oldugu surece sikinti olmaz

0|0
    0|0
  • Ama erkek beklentiye girer karim bana yemek yapsa da sole yesem der yani

0|0
    0|0
  • Beraber hazirlayalim derdim genç isek yaşlanınca o anki psikolojiye bağlı 😀

0|0
    0|0
Yükleniyor...