Beyler, evlendiğiniz zaman eve gelseniz ve eşiniz akşam yemeği yapmamış olsa tepkiniz ne olurdu? Bayanlar peki siz?

Merak ediyorum, acaba tepkileriniz nasıl olurdu? Bir de bayanlar, diyelim yemeği yapmadınız, eşiniz size çok kızdı sinirlendi, ne yaparsınız? :D Alttan mı alırsınız yoksa siz de sinirlenir misiniz?

Mesela kendimden örnek vereyim: benim babam bugün eve geldi akşam, annem yemek yapmamıştı. Annem çalışıyor babamla birlikte, ki daha çok da çalıştığı söylenebilir babamdan. Epey yorgundu, babama "dünkü pilavı ısıt ye." dedi. Babam da epey afra tafra yaptı, söylendi homurdandı. Dedesi zamanında, yani muhtemelen ta 1930'lu zamanlarda bir karı almış, böyle söylüyor aynen, o karı yani kadın ise akşam yemeğini yapmış, herkesin tabağına yemekleri koymuş ve sonra gitmiş, giderken de "yediğinizi yiyin yemediğinizi tereğe (herhalde masa filan demek) koyun." demiş. Sonra güya babamın dedesi, buna çok sinirlenmiş ve ertesi gün o kadını aldığı köye geri götürmüş. Bir daha da yüzüne bakmamış. Tabi o zamanlarda kadınların halini bilirsiniz, akşam yemeğinde mum gibi duruyorlarmış belli ki, kocasına yemek bittiğinde tabağını doldurmak için.

İşte babam da söylene söylene pilavı ısıttı, ama mesela ben olsam böyle yapmazdım. Peynir ekmek yerdim sonuçta bir gün de ne olacak yani :) Varsa soğan, meyve, sebze de yanında olurdu ekstradan. Olmadı kendim yemek yaparım amaaan :D


0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 5

Yükleniyor...