"Bayan" kelimesinden rahatsız oluyor musunuz?

Sözde kibar olmak için söylenen bu kelimeden rahatsız oluyor musunuz?

2|0
41|8

En İyi Kız Görüşü

• beyler bayanlar diye bir sesleniş yoksa eğer biri bana bayan bakar mısın? falan dediğinde (ki yaşadım bunu bir kaç kez hayatım boyunca) o kişinin kadınlara bakış açısını falan her şeyi çözümleyiveriyorum bir anda. ve doğru çıktığını anlıyorum da zaten. kendini bilmez hadsizin biri bir gün ben yolda kaldırımda yürürken (erkek arkadaşımla buluşacaktık ve açık bir yerimde yoktu normal giyinmiştim - kaldı ki açık giyinsem dahi buna hakkı yok) bayan ! bayan bakar mısın bi? diye böyle seslenince bende baktım heralde bir şey düşürdüm falan dedim genelde öyle olur ya. seks yapalım mı sex? dedi yabancı sandı büyük ihtimalle beni. bir hışımla kafamı çevirip hızlı hızlı yürümeye devam ettim. yani yanıltmıyorlar insanı sonunda. ama öyle çok rahatsız da olmuyorum. sadece kişiler kendilerini belli ediyorlar. sözden çok hitap önemli zaten. şiiişşşt kadın ! diyince kadın kelimesi yücelmiyor batıyor mesela. onun gibi.

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 40

Erkekler Ne Diyor 7

• kibarlikla alakasi yok seviyeyle alakasi var ne yazikki bey ve bayan denen seyi hak eden insan cok az

0|0
    0|0
  • Kadın nedir yaz gogle ve ikinci anlamına bak.. Bayan genel bir kelimedir. Kadın ise farklı anlam içerir. Kız ve kadın arasında da fark vardır kelime anlamı olarak.. Bayan kelimesine karşı feministler tarafından uydurulan bir aşağlanma zırvası durumu var.. Feministlerdeki bu eziklik duygusu psikolojik destek gerektirecek duruma gelmiş vaziyette ne yazık ki

0|0
    0|0
  • kadın kelimesini daha cok kullanıyorum... bayan kelımesınden rahatsız oldugunu hıssettım ınsanların ...

0|0
    0|0
  • biri bana derse olurum.

0|0
    0|0
  • Yoo.

0|0
    0|0
  • RahaysiZ olunacak bir sebep yok bence

0|0
    0|0
  • Hayır