Mültecilere bakış açısı?

Bazı insanların humanist yorumları sadece tiksindiriyor. Suriyeli şöyle suriyeli böyle cıvıttınız artık suriyelileri melek gibi gostermekten vazgecin cadir kentleri begenmez camide dilenir cocugu yolda kadınlara sarkintilik yapar laf atar erkekleri savaştan kacip Turkiye de sefa surer kadınları erkekleri bastan cikarmaya calisir. Bizzat tanidigim birinin anlattigi olay antepli bir aile cocuklari var mutlular suriyeli bir kadin ve cocugu var aciyip yardim etmek istiyolar eve aliyorlar diger gunlerde kadın sabah kalkiyor adam yok cikiyor odadan adami suriyeli kadinla yakaliyor. Siz istediginiz kadar acıyın hic biri umrumda degil saddamdan kacip ulkemize siginanlar bugun nasil ozerkci ise bu multecilerde gelecegin ozerkcileri. Aylar once kendimde bir suriyeli tarafindan tacize ugramistim polise esgal vermistim yakalandi ama iceri girmedigine eminim. Çocuklara bakip agliyorsunuz aciyosunuz ama yoldan gecen ulkenizin roman cocuguna goz devirmeyi ıy demeyi de biliyorsunuz. Ne zaman bosnaya dogu turkistana pakistana burmaya agladin? Sadece acizlik ! Aciyacaksan suriyede kalip vatanini birakmayan eziyet cekene aci Turkiyede olupta sefa surene degil ! Bu benim gorusum saygi duyup duymamak sizin gorusunuz.

1|3
1|12

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 11

• Ben Kilis'te yaşıyorum bilirsiniz şu anda gökten bombalar yağmakta ama haberlerde bile pek gösterilmemekte.90000 nüfusa sahibiz lakin Suriye'den gelen mülteci veya sığınmacı sayısı ki bu kayıtlı olan 150000 nüfus. Bombalar düşmeye başlayınca ilk kaçan onlar oldu tabi bu bekleniyordu kendi vatanını bırakıp kaçan neden burası için mücadele etsin. Farklı kişilikleri var. Kimisi çok iyi kimisi çok kötü. Bu sanırım yaşadıkları çevre ile Türkiye'nin farklı yaşam koşullarından olsa gerek stres onlara göre değil. Bir işte fazla kalmıyorlar veya nezaket içeren davranışları pek yok. Ama bu hepsinin kötü olduğu anlamına gelmiyor elbetteki iyi kişilerin yanında kötülerde mutlaka olacaktır.

1|0
    0|0
    • Son cumlene kadar yazdigin her seye katiliyorum. Allah yardimciniz olsun insallah isid belasindan kurtulunur

• Bizler din kardeşlerimize her zaman acırız ve koruruz hatta mazlum bir dinsiz bile bizim için korunması gereken biridir lakin bunu suistimal edenlere karşıda sessiz kalmamalıyız.

• Din kardesim bana hain olmadigi surece kardesim yoksa isterse peygamber evladi olsun umrumda olmaz. Gorusun icin tesekkurler iyi aksamlar

• haklısın. olayın dıger boyutu da var. neticede bu insanlar savastan kacan korkak insanlar. beleşçiler. bedava saglık hizmeti alıyorlar. ben ise gss primi ödüyorum. ben 1. sınıf vatandassam o 2. olmalı. süreklü gündemdeler. kobanide olay oluyor askeri yaralamıslardı. heryere yayılmıslar. arapca tabelalar var. yasadıgım muhıtte sefil sefil kaldırımlarda dolasan insan gormek istemiyorum. ya da metroda arapca kendı aralarında konusanlar. haberlerde sürekli bu haberleri görmekte istemiyorum. egede suriyeli botu yakalanmıs. sahil güvenlık kurtarmıs vs. ıyıde kardesım kacan kacsın. o bot su yakmıyor. ben o botun yakıtının mülteciler için harcanmasınıda tasvip etmiyorum. hükümetin enerjisini alan anlasmalar avrupa ile. bunlarla ugrasacagına ben nasıl olurda suyu 1 kurus ucuza verırım vatandasıma ya da emeklı maasını 1 tl arttırırım demelıler

1|0
    0|0
  • ben ankarada mamakta bir berbere gittim berber suriyeli yani adam almış yanına. adamın yüzüne karşı şunu söyledim
    "Önünde dalgan var diye erkek sanma kendini. biz yaklaşık 100 sene önce bu topraklarda kadınlarımızla savaştık. siz kalktınız Türkiyeye kaçtınız. Onu da geçtim bizi 100 sene önce sattınız şimdi gelip topraklarımıza geldiniz. bana erkeklikten bahsetme. Hadi tarih bilgin yok diyelim. Türkmen kadınlarını da mı görmüyorsunuz dedim. Siz müdafaa etmek istediniz de biz mi silah vermedik" dedim. Tıraş bile olmadan kalktım.

1|0
    0|0
  • anlattığın olaydan daha vahimleri yaşanıyor. ben bizzat urfa-antepte yaşıyorum. görüyor ve duyuyoruz bir çok şeyi. suriyelilerin en namusluları savaşarak öldüler veya hala orada yaşıyorlar. kaçanların zenginleri. avrupa ve türkiyenin iyi yerlerinde sefalarını sürüyorlar. suriyenin en aşağılık asaletsiz kısmı ise burada fuhu hırsızlık , dilencilik gibi bir sürü pis iş yapıp toplumu raydan çıkarıyorlar. ama yinede içlerinde bir çok mazlum var. bunuda unutmamak gerekir. bir çocuk kimin çocuğu olursa olsun. mazlumdur.
    düşünüyorum. bugün tr de savaş olmadığı halde amerika deseki türkiyeden isteyen gelip buraya bedelsiz yerleşebilir. milyonlarca T. C vatandaşı amerikaya akın edecektir. bizim suriyelilerden çektiğimizi. amerikalalarda bizden çekeceklerdir. burada tek suçlu hükümettir. bu çok geniş bir şekilde bir çok yönden eleştirilecek bir konu. genel olarak haklısın ama kimseyi suçlayamassın. asıl suçlu bugün bu ülkenin yarısı tarafından yarı ilahlaştırılmış ve dokunulmaz durumda.
    fakat sanada bir eleştirim var. bu suriye olayıyla saddamdan kaçıp gelen kürtleri benzetmen hiç olmamış. saddamdan kaçıp gelen kaç kişi burada kaldı? bunlar suriyeliler gibi tr nin metropollerini bile istila mı ettiler? fuhuş sektörüne mi girdiler? dilencilik mi yapıyorlar? kadınları milletin kocasını baştan mı çıkarıyor? ve bugüne kadar kaç tanesiyle karşılaştın? bu sorulara dürüstçe cevap vermeni istiyorum.

0|0
    0|0
    • Amerikaya akın mı olur? 😊 anadolu insani hic bir zaman memleketini birakmadi he ama asimile olmus batici Turkler akin eder evet savastan kacip Turkiyede keyfine bakan herkesi suclarim ve suclamaya devam edicem her seyin sorumlusunun cb oldugu zaten ortada umarim tahti basina yikilir. Evet anadoluda var olan krtlerin cogu bugun ulkucu olanlar digerleri saddamdan kacip gelen 20 cocuk yapip Turkiyede ureyen biji bijiciler ve ben onlari suriyeliler ile bahsettigin konularda degil ozerklik anlaminda bir tuttum bunu anlamamissin.

• anadolu insanı hiç bir zaman memleketini bırakmadı diyorsun. bence böyle konular konuşacaksan tartışacaksan. sallayarak değil. biraz araştırarak konuşmalısın. yoksa gülünç konuma düşünüyorsun. bugün almanyada kaç milyon türk var? avrupanın diğer ülkerinde ne kadar göçmen türk var? zamanında almanyaya gitmek isteyipte gidemeyen kaç kişi var araştırsana. ayrıca türkler zaten göçmen bir millettir. nereden geldiler? orta asyadan . bugün başka yerede gidebilirler. zaten anadoluda bir sürü göçmen var. arnavut bulgar , gürcü vs vs. ama Kürtler en az 5 bin yıldır yani türklerden en az 4 bin sene evelden burada yaşıyorlar. ve tarihte en çok savaş yaşanmış topraklarda mezapotamyada yaşıyorlar. ve hiç bir yere gittikleri yok. saddamdan kaçan bir avuç insanda gelip senin sırtına binmemiş. sınırın ardındaki akrabalarının yanına gelmiştir. kobanidede gördük kürtler kaçmadı savaştılar ve kazandılar. suriyelilere gelirsek çocuklarla kadınların savaşmasını bekleyemessin.

• yeni turkiyeye yeni tad

1|0
    0|0
  • Zoruna giden o ya insanın benim ecdadım bu vatan için ölüyor, elin arabi sefasını sürüyor
    İdeoloji devrimi gerekli bu ülkeye

1|0
    0|0
  • türkiyedeki suriyeliler bildiğimiz pkk yandaşçıları gibidir ilk günden beri sevmedim şimdide sevmiyorum defolup gitsinler

1|0
    0|0
  • Valla ben onları bedava işçi olarak görüyorum. Ülkedeki tüm amelelik işlerini karın tokluğuna sırtlamış insanciklar

1|0
    0|0
  • Kendi ülkesini satıp kaçan kişilerin Türkiye'ye bir hayrı dokunacağını düşünmüyorum aksine zararı olacağını düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • her suriyeli aynı degildir herkesi aynı kefene koyamazsın sen türbanlıyım diye geciniyon gecen kürtler hakkında kötü yazılar yazdın şimdi ise suriyelere sataşıyosun kimse 4-4 lük degildir herkesin hatası var bizim türk miletide 4-4 lük degil o yuzden kişisel eleştiriler yap.

0|1
    0|0
    • Iki halkta umrumda degil evet

• haini katletme taraftasındasında cogul konusmıcan gecen kürtlere sataştın her kürt pkklı degıl sımdı surıyelere her surıyelıde hain degil türklerde bile hainler var türk pkklılar var o zaman kalkım türkleride kötülesene kötülemezsin demi işine gelmez o zaman cogul konuşmican

• Kotulemedigimi nerden biliyosun? Benim gozumde hainin a sı be si yok arkadasim asimile olmus hain bir Turktende nefret ediyorum sen merak etme dedigim gibi dusuncelerimi bilmiyosun bu yuzden yanlis yorumluyosun

• Vatanını terk edip kaçana iyi gözle bakmam..

Muhtaç bir insanada zülm edemem.

Allah yardımcıları olsun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Girdiği iş yerini soyan birini biliyorum bende. ZAman zaman sana katılıyorum . Ama insani duygularım görünce değişiyor.. bilemedim 😐

1|0
    0|0
Yükleniyor...