Orta Asya'dan geldiysek neden çekik gözlü değiliz onlar gibi?

Acaba Anadalu'da Yunanlı, Ermeni ve Romalılarla mı karıştık? Bu yüzden mi çekik gözlülüğümüz kayboldu?

0|0
3|12

En İyi Erkek Görüşü

• kendi sorunu kendin cevapladin

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• meleziz cunku ulkemızde bır suru gocmen var doğulu var yanı saf turk kanından gelmıyoruz kı

0|0
    0|0
    • bence birçoğumuzun genetiği büyük oranda yunanlı ve romalı gibi

Erkekler Ne Diyor 11

• ilk zamanlar muhtemelen öyleymişzdir ya da iklim koşulları o zaman farklıdır. vede kaç yy oldu burdayız öyle olsakta geçmiştir buraya adaptosyon olmuşuzdur

0|0
    0|0
    • bir romalılarla, yunanlılarla falan karışmışızdır bayağı bir. o nedenle çekiklik kaybolmuştur bence.

• bence boş şeyler ama saygım sonsuz bunlarında bilinmesi gerek muhakkak bilim ilim için :D

• aynen. katılıyorum.

• Etmenizi lazi Çerkesi kürdu Arabi fars i yunanlısi daha bilmediğim 10 larca ırk yaşıyordu burada hiç biri çekik gözlü değildi doğal olarak zaman içinde aynı coğrafya da yaşadıkları için etkileşim oldu kiz alıp vermeler aile bağları falan derken çekik gözlü geni baskın gen iken cekinik gen konumuna düştü

0|0
    0|0
  • Ben çekiğim :D

0|0
    0|0
  • ilk rusyaya uğramışız

0|1
    0|0
  • Benim gördüğüm çoğu kişi çekik gözlü ama asyadaki kardeşlerimiz kadar değiliz bende de çekiklik var annem kuman türkü babam çepni türkü. Zamanla bazı değişebiliyor tabi...

0|0
    0|0
    • Başka ırklarla bayağı bir karıştığımız için böyle olduğunu düşünüyorum.

• olabilir belki de benim ailemde de vardır fakat dedeme sorduğumda bizim soyumuzun bozulmadığını söylemişti, yedi ceddimiz çepni türkü yani :D

• Türk'ler orta Asya'dan öoğrafi göç yaptı niye onlar gibi olalım ki?

0|0
    0|0
  • Geleli çok oldu kanka asimile olduk

0|0
    0|0
  • Ne idüğü belirsiz bişeysiniz ama şu bir gerçek dağdan gelip bağdakini kovmuşsunuz

1|0
    0|0
    • Sen Türk değil misin?

• öyle bir şey demeyeceğim ama neden bir ülkenin vatandaşı olmayı reddediyorsun onu anlayamadım.

• Lanetli çünkü. bir hiç uğruna 100 yıldır canlar gidiyor ve bu giden canlar toplumun en alt seviyesindeki kişilerden oluşuyor. işin trajikomik kısmı ise "vatan sağolsun" oy verdikleri kişilerin çocukları atm önünde askerlik yapıyor. Geçen seçimde sözde asgari ücret zammı yapıldı. Yapılan maaş zammının 10 katı vatandaştan geri alındı bile. Çalıyor diyorum çalsın çaldığı kadarda yapıyor diyorlar. Yapması gereken şeyleri bir lütufmuş gibi halka sunmasıda cabası. Mecliste terörist istemiyoruz diye yırtınanlara bakıyorum teröristle aynı masaya oturmuş kişilere oy veriyorlar. bir vakıfta olay oldu anında yayın yasağı getirildi. Ondan önce Cansel diye kız intihar etmişti onu milletin gözüne sokmak için yapmadıları şey kalmadı hele ozgecan olayı Şu an bile hala propagandası devam ediyor. Bu ülkenin neresinden tutayım ben sen söyle.

• Çepnilerde var çekiklik hala

0|0
    0|0
  • çpğrafyanın etkısı

0|0
    0|0
    • bence başka ırklarla karıştığımız için çekik gözlülüğümüz kaybolmuş. bence birçoğumuzun genetiği büyük oranda yunanlı ve romalılarla benzer.

• evet coğrafyanın etılerınden bırıde budur eğer orta asyada kalsaydık halen çekık gözlü olacaktık geçen yıl yunanıstana gıttım ve kendımı yabancı bır ulkede gıbı hıç hıssetmedım hepsı benım ınsanım gıbıydı

• Kırmasınız çünkü.

0|0
    0|0
    • Senin soyun yok çekememezliğin bu kadarı :D Odamda kürt var bugün medim diyor yarın farsım diyor ondan sonraki gün ermenide olabiliriz diyor ama bence ortak noktanız öşek :D

Kızlar Ne Diyor 2

• Bende biraz var çok değil ama seviyorum böyle iyi 😊

0|0
    0|0
  • beni görünce hepinizin gözü gönlü açılmış ondan

0|0
    0|0
Yükleniyor...