İnsanlar neden kendilerini "Geliştirmek" yerine, birbirlerinin "Eksikleriyle" uğraşırlar?

İnsanlar neden kendilerini "Geliştirmek" yerine , birbirlerinin "Eksikleriyle" uğraşırlar?

Halbuki insan kendini geliştirdiği sürece karşısındakinin "Eksiğini , kusurunu" görmez.

Çünkü kendini geliştirmemiş , ilerrleyememiş , kafası basmayan , boş beleş şeylerle uğraşan insanlar, diğerlerinin "Kusuru" ile dalga geçer , karşısındakinin "Eksikleri" ile kendini değerli sanar.

Halbuki ne acınası...

Hayatta tek yapabildiği şeyin "Kız/erkek" tavlamak , onun bunun dedikodusunu yapmak olan, insanlık namına birşeyi geçtim , çevresine örnek bile olamayan insanlar türedi...

Halbuki insan kendini geliştirse , medeniyeti tatsa , getirdiklerini bir anlasa , haklarını da korur , özgürlüğünü de yaşar.

Neden insanlar böyle sizce? Neden empatisiz bir toplum?

2|0
17|6

En İyi Kız Görüşü

• Kolaya kaçtıkları ve çevreye karşı ilgisiz oldukları için.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Çünkü bizim insanımız günlük hayatla okadar haşir neşir ki, durup düşünmüyor. Alıp bir kitap okuyayım demiyor. Ben bu sitede gördüm Türk geçliğinin kayıplığını. Bir derdimiz olur, hemen gider içeriz, hemen sanki bizden başka kimsenin derdi yokmuşcasına bencilliğimizi konuştururuz. 2 saat dizi izleriz, gözlerimizi ekrana dikip, ama kimse oturayımda o dizinin esinlendiği sanat eserini okuyayım demez. Çünkü biz artık herşeyi hazır tüketmeyi seviyoruz, buna alıştırıldık. En kötüsüde bunun 1-2 kişi olmayışı, bütün ülke mi böyle olur arkadaş. Geçmiş olsun.

0|0
    0|0
  • Kendimize bakmıyoruz işte :/

0|0
    0|0
  • Insanlar cok salak cunku

0|0
    0|0
  • Gerçekten buna bende çok takılıyorum toplumda çok yaygın olarak görüyoruz ve hiç hoş değil bence. Bunu yapmalarının sebebi kendi eksikliklerini kapatmak kendini olduğundan farklıymış gibi göstererek değer kazanmaya çalışmak. Başkalarının kusurlarını eleştirerek kendini tatmin etmek için yapılan şeyleri ise zavallılık olarak görüyorum

0|0
    0|0
  • eleştirmek birini yere sermek daha zevkli geliyor. bilgilendikçe susarsın kı konusmazsın

0|0
    0|0
  • Katılıyorum

0|0
    0|0
  • Aşağılık komplekse sahip insanlar napsamda kendi eksilerimi hatırlatmadan başkalarına çamur atsam diye düşünür ve bu yolu bulurlar. Başkalarının eksiklerini hatırlatıp gözlemleyerek kendi eksiklerini kapatmaya çalışırlar...

0|0
    0|0
  • bilimde öyle yanlışlama üzerine...

0|0
    0|0
  • Kendi eksiklerini saklamak için

0|0
    0|0
  • Bunun cevabını buldukları Zaman kimse kimseyle uğraşmaz açığını aramaz

0|0
    0|0
  • Kendi eksiklerini başkalarının eksiklikleriyle dalga geçerek kapatmaya çalışıyorlar bence. Birde empatiyi insan kurar hayvanlardan bunu beklemek garip olurdu.

0|0
    0|0
  • Egolari her zaman hatali oldugunu kabul ettrmez insana

0|0
    0|0
  • Acılarını tatmin etmek için öyle mutlu oluyoruz hepimiz artık ne yapalım

0|0
    0|0
  • Çünkü karsidakini elestirmek daha kolay gelir karsiyi bir adim geriye atarsa ki ileri adim atmak zor gelirken kendisi dolayısıyla bir adim onde olmus oluyo

0|0
    0|0
  • Eskiden bende öyleydim şimdi bana bir şey katmayacağını anladıktan sonra vazgeçtim.

0|0
    0|0
  • ak partinin yeni nesli

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• @ExtraSymphony dediğin şeyi sırf normal insanlara değil engelliler içinde yapıyorlar mesela bir insan engelli birini gördüğünde ya kör der ya sakat der ya da özürlü der maalesef bizim gençliğimiz böyle delikanlı sırf normal insanlara değil daha kötüsünü engelli insanlara yapıyorlar

1|0
    0|0
  • Çünkü sebep kısa ve öz hayatı boyunca bir poh olmayan insanlar var anca bir birini kıskanırlar o yaptı demek ki hile ile oldu şerefsiz derler hiç kabul etmezler ki hak etti veya daha benden demezler...

Bir insan şunu demeli allah bana bir veriyorsa ona 10 versin ben azla yetirim ama azimliyim daha iyisini de yaparım bea demeli

1|0
    0|0
    • Yok , herkes düşmüş mal mülk peşine, onu bunu kıskanır, ben çok iyi biliyorum çok iyi geliri olupta aç gözlü insanların nasıl mutsuz olduklarını kıskançlıklarından

• Kıskançlık çekemezlik ya hep :)

• Çok ama çok doğru ve güzel düşünüyorsun. Sorunun cevabına gelince sanırım kendi eksiklikleriyle uğraştıklarında sandıkları kadar iyi olmadıkları gerçeğiyle yüzleşmek zorunda kalacakları için. Ve ne yazık ki insanların büyük kısmının bu yüzleşmeye cesareti yok.

0|0
    0|0
  • Onlar işte gereksiz insanlar birbirlerine durmadan laf atarlar felen boş muhabbeti severler yani hayatı boş yaşarlar

0|0
    0|0
  • türk insanı böyle dostum avrupada böyle dalga geçme huyu yok.

0|0
    0|0
  • şeytan ve nefs ötürü

0|0
    0|0
Yükleniyor...