Ataerkil toplumun zararları nelerdir?

Kadınlar için ev kadını rolü, soyadı, iş hayatında dışlanma vs. binlerce sorun sayılabilir ancak ben erkekler için de sorun yarattığını düşünüyorum.

Örneğin aile geçindirme sorumluluğu bazı geri kalmış kesimlerde sadece erkeğe yüklenir.

Siz de kadınlar veya erkekler için bir kaç örnek verebilir misiniz?

0|0
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• Erkeklere ne Zaman ve kimi sevmesi gerektiğini bile belirler

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Erkek soy başlangıcıdır ama soyadı seçme özgür olmalıdır. İnsanlık bile İbrahim peygamberden başlamış. Bunu neden inkar edeyim ki?

0|0
    0|0
    • Konu o değil. Ayrıca bilimsel geçerliliği olmayan şeyler toplum düzeninde etkili olmamalı. Erkek soy başlangıcıdır ifadesi tamamen din kökenli, bilimsellikten uzak bir ifadedir.

• Belli. 5 ayda profesör olmuşsun, genel kültür akıyor.

• Hergün 50 tane tahlil yaptırınca böyle oluyor, Allah kimseyi lösemi ile imtahan etmesin, şükür ki Abimle uyumluyuz ay sonunda ilik nakli olucam

• Ev geçindirmeyi kolay sanıyorsunuz herhalde :D

0|0
    0|0
  • Buyurgan ve sahiplenmeci bir kadın için, çaresiz ve tamamen kendi isteğine tabi bir erkek doğal bir doyum malzemesidir.

0|0
    0|0
  • Evet biz Ata Kerkil toplum istiyoruz. Atlar çok mutsuz. bir bitmediniz.

0|0
    0|0
  • Ataerkil bir ailenin kadını alçak gördüğünü sanmıyorum. Bir kadının erkeğinin soy ismini alması erkeğin ondan daha üstün olduğunu göstermez. Ayrıca nerede dışlanıyorlar? Senin çevrendeki kadınlar dışlanıyorsa bunu hepsine yükleme.

0|0
    0|0
    • Benim çevrem Türkiye ve bu ülkede kadınlar iş hayatında fışlanıyor.

• ataerkillikte biyere kadar güzel aslında, kadına değer verip, hak ve özgürlüklerde eşit olduktan sonra

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...