Sizi tanımadığınız yaşlı bir adama yer vermeye iten şey nedir?

Sizi tanımadığınız yaşlı bir adama yer vermeye iten şey nedir ?

• Ahlaki değerler
    58% (98)62% (40)59% (138)Oy Ver
  • Toplum baskısı
    14% (24)14% (9)14% (33)Oy Ver
  • Acıma duygusu
    28% (46)24% (16)27% (62)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
35|21

En İyi Kız Görüşü

• "Benim babam/annem/dedem da olabilirdi" diye dusununce aninda kalkiyorum.

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Yaşlandığımda aynı saygıyı görebilmek adına, yaşlılara saygı duyuyorum. Hurmet ediyorum. Karma ya inanırım iyilik yaparsan dönüp dolaşır seni bulur. Ama hinlik fena lık yaparsan döner dolaşır sende patlar. Saygı görmek için saygı göstermek lazım. Onlar biz gençler kadar kuvvetli ve dinç olamıyorlar malesef.

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 34

• C yi seçtim. Biride benim babama / anneme ayakları titrediğinde yer verir diye umut ettiğim için kalkar yerimi başkasına veririm.

0|2
    0|0
  • Saygısız değilim.

0|1
    0|0
  • acıma duygusu

0|1
    0|0
  • Kimse kimseye acıyamaz. Ben şahsen ahlaki değerlerden ötürü ve onun o a ihtiyacı olduğunu bildiğim için yer veririm.

0|1
    0|0
  • Yer vermiyorum genelde böyle aşırı yaşlı olup tutunamıcak kadar değilse.

0|1
    0|0
  • Valla mecburen yerveriyorum, üzerime dogru geliyorlar

0|1
    0|0
  • A dedim

0|1
    0|0
  • Ahlaki degerlee ve acima duygusu...

0|0
    0|0
  • istenmediği sürece kılımı kıpırdatmam. yer vermemin sebebi de toplum baskısı evet

0|1
    0|0
  • Ahlaki değerler ve acıma duygusu

0|1
    0|0
  • Ahlaki degerler

0|1
    0|0
  • ya yaşlı adam nasıl ayakta dursun? üzülüp veriyorum. ahlakla ya da toplumla alakası yok. sırf toplum onu yapmamı istiyor diye bişey yapmam. kendi kafama göre karar veririm

0|1
    0|0
    • Bireysel olman güzel, sen birey olduğunun farkındasın tebrikler :D kadının teki çok yaşlı değil, bana bir kez kalk biz senden büyüğüz biz oturalım dedi, kaklmamıştım, ben zaten kalkım yer verecektim ama kadının o tavrı ve çirkef davranması tartışması beni vazgeçirdi. Kalkmadım , kendi kendine söylendi durdu, para veriyoruz filan fişman diye, dedim bende aynı parayı verdim bir fark yok ortada

• gerçekten bir fikrim yok :D

• Merhamet ve empati. Sonuçta benimde bir annem babam var.

0|1
    0|0
  • saygı..

0|0
    0|0
  • Vicdan meselesi. Ayakta gördüğümde içim rahat etmiyor, yaşlılık kolay bir şey değil sonuçta biraz da empati ile yer vermek istiyorum :)

0|1
    0|0
  • Ayakta dururken ne kadar yorulduklarını zorlandıklarını düşününce kalbim acır ondan içim rahat etmez

0|1
    0|0
  • Adam yasli ayakta durmaya takati yok icim rahat etmiyo. Erkeklerde bize yer verse biraz bazeb veriyolar gercide 😂

0|1
    0|0
    • Erkek niye sana yer versin eksiğin ne

• Taktın facebook a 😄

• @Cansel65 Bir gün otobüste dikkat et, facebookta gezegen ya da müzik birçok genç kalkıp da yaşlı birine yer vermiyor aksine kafasını camdan yana çevirip görmemeye çalışıyor. Çok fazla takip ettim neslimizi de ordan biliyorum :D Ben bir kaç yıl önce bir video izledim teknojinin bizi ne kadar insan olmaktan çıkarttığını gördüm, ne kadar birbirimizden gereksiz sebeplerle kaçtığımızı gördüm. O zamandan beridir, sosyal medyaya ve dışarıda kulaklık takıp "ben sizi takmıyorum" nidası atanları pek sevmiyorum. Yorumların hepsini okudum ve bir çoğu ki ankette şu an o şekilde, çoğunluk ahlaki değer seçeneğini seçmiş, diğer seçenekleri seçenllere sor en az yarısı ahlaki değerlerin değiştiğini kabul eder. İşte bu durum karışık :D

• İlerde bende yaslanicam diyorum

0|1
    0|0
  • vicdan tabiki de

0|1
    0|0
  • Empati...

0|1
    0|0
  • Empati kuruyorum, ailemden ileride kendimden yola çıkarak anında yer veriyorum

0|1
    0|0
  • Ahlak saygi.

0|0
    0|0
  • ahlaki değer

0|0
    0|0
  • Dini emirler

0|0
    0|0
  • Acımak

0|0
    0|0
  • vicdan hacı vicdan

0|0
    0|0
  • Toplum baskısı

0|0
    0|0
  • İşime geliyo bazen

0|0
    0|0
  • Saygı. Ve bugün yer vermezsem ileride bana yer vermezler diye ddüşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Ahlaki değer

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    4

Erkekler Ne Diyor 20

• Yaşlanınca insanların kemikleri zayıflıyor, ayakta durmak onların ağrı çekmesine yol açabilir. İnsan olan yer verir zaten.

Bunu bir takım sebeplere bağlamaya gerek yok.

0|2
    0|0
  • Yorgun isem işten dönüyorsam ayakta duracak halim yoksa vermiyorum... He yok normal yorgun degil isem yer veririm C sikki :)

0|1
    0|0
  • Merhamet..

Sahip olmayan bilmez..

Çünkü birgün bizde yaşlanıcaz..

#Vesselam

0|1
    0|0
  • Şıklardan hiçbiri aklımın ucundan geçmiyor bunu yaparken.

Ben yaşlılara yer veririm, çünkü yaşına hürmetim ve saygım var. Bayanlara yer veririm çünkü erkekler gibi güçlü yapıya sahip değillerdir ve de özel durumları olabilir. Hastalara ve de hamilelere özellikle yer verir; verilmesi için de elimden geleni yaparım, en azından bunu hakediyorlar.

0|0
    0|0
  • acıma duygusudur, vermeyelim de adam ayakta ölsün mü ya.

ayrıca sizi yaşlı bir adama vermeye iten şey diye okudum soruyu :D

0|1
    0|0
  • Cok kucuk bir empati yeterlidir vermek icin, onuda gectim iyilik yapmak guzel birsey.
    Allah rizasi icin bisey yapmak guzel sey.
    Insanlar mutlulugu cok uzaklarda bosuna ariyorlar, bir kisiye iyilik yapinca mutlu olan ben degilimdir heralde.

0|0
    0|0
  • ilerde bende yaşlancam ayakta zar zor duruyorlar acıyıp veriyorum ama 40 inda 50 sinde teyzeler yer istiyorsa onları bir gün fena azarlıcam ama büyüğüm diye yapmıyorum

0|1
    0|0
  • Mantığım

0|0
    0|0
  • bana saçma geliyor yer vermek

0|0
    0|0
  • Saygı

0|1
    0|0
  • Eskiden verirdim, simdi cıks içimden gelmiyor.

0|0
    0|0
  • uyuyo nu8marası yapoarım bazen bazende yaslıdır yorulmustur dıye verırım yol uzunsa

0|0
    0|0
  • Kim olduğunun bir önemi yok. Eğer ayakta duramıyorsa yerimi veririm.

0|0
    0|0
  • Ahlaki degerler geregi yer veririmm

0|0
    0|0
  • Empati, bende birgün yaslanacagim dusuncesi

0|1
    0|0
  • vicdan

0|0
    0|0
  • Toplum baskısı