Sizce fatih ilçesi bağımsızlığını ne zaman ilan eder?

Yolum düştü gittim, türkçe konuşan insan yok denecek kadar az. Her yer arap esnaf ve işportacı ile dolmus. Küçük kızlar bile kara çarşaf giyiyor, herkes sakallı cübbeli etrafına tip tip bakan insanlar. Bu ilçenin Türkiye ile hiçbir alakası olmadığına kanaat getirdim. Sizce bağımsızlığını ne zaman ilan eder bu ilçe?

0|0
1|2

Kızlar Ne Diyor 1

• İzmir ilan ettiğinde

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Valla malta çarşısını bize verin şam çarşısı yapalım ismini de değiştirelim diye belediyeye dilekçe verdiler. Onun harici Fatih zaten arap dünyasının kabullendiği ismail ağa cemaatine ev sahipliği yaptığı ve aksaray laleli taraflarının buralara bağlı olması sebebiyle en fazla arap turist alan bölgedir. Geçenlerde fırça yedim ben. Bir iddia bayinden sipariş için dürümcüyü aradım suriyelilere devretmişler. Adamın biri telefonu açtı ele ette leffateen falan deyip durdu anlamadım. Türkçe bilen kimse yok mu dedim. Birine verdiler telefonu bide sahibiymiş anasını satiyim. Dedim ki bizde esnafız yalnış anlama ama telefonu Türkçe bilen birisi açsın. Mümkünse telefona dokunmasın arkadaş dedim ne o beni anlıyo ne ben onu bide ben onu anlamıyorum diye sinirleniyor herif diyorum. Ne dese beğenirsin adam kendi dilini konuşmasın mı yuh mk dedim. Ama andım var o malta çarşısı şam çarşısı olursa o belediyeye yapmıyacağım işkence kalmayacak ayaklandırma çıkarcam güzelim semtimde.

0|0
    0|0
    • Fatih de mi oturuyorsun? Allah kolaylık versin. Oraya bir etnik temizlik farz olmus. Adamlar resmen fatih ilçesinin tapusunu üzerlerine aldılar.

• Doğma büyüme fatihliyim esenlere taşındım 7 8 sene önce ama eve sadece uyumaya giderim. Valla geçenlerde ilk defa karşıda bulunan bilmem ne üniversitesine gittim. Ulan dedim ben buralara ilk defa geliyorum 27 senelik hayatımda elin suriyelisi burayı dilenmek için mesken tutmuş ya adamlar çok kültürlü ya da ben çok kültürsüzüm dedim :D Savaştan kaçarsan okey anlarım da ulan ben 27 yıllık istanbuluyum. İstanbuşlu kalbindeyim merkezindeyim, ben zar zor geçiniyorum mk bunlara yapılmış onca kamp var antepte urfa da hatay da adını unuttuğum bilmem kaç kentte daha bunlara beleş kalacak yer ve erzak veriliyor. Bunlar istanbula gelip dileniyor. Acıyıp para verirmiyim. Valla çok duygusal ve yufka yürekliyim ama saf ya da salak değilim kuruş vermem. Çoluk çocuk olursa ayrı onlar anlamaz

• Baştakiler yüzünden önümüzdeki 10 yıl içinde bazı sınırlar yeniden çizilecek, Türkiye'de arap dili hakim olacak.
    Türk birliği kurulmazsa önümüzdeki 50 yıl içinde Türk diye bir şey kalmayacak.

0|0
    0|0
Yükleniyor...