Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken, sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız kaldığımız bir dünyada yaşıyoruz? - John Lennon

En zekice yorumu kim yapacak bakalım

0|1
19|12

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Sevişme eylemi özel insanlarla olur bu yüzden de özel bir eylemdir. Özel eylemler ulu orta yapılamaz. Vahşetse çirkin bir eylemdir, özel insanlara gerek duymaz tam tersi insanın ne olduğuna bakmaz ezer geçer. Çirkin eylemler de çirkin insanlar tarafından yapıldığı üzere bunu saklama gereği duymazlar doğal olarak.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• Şiddetin bitmesi bir ütopya. İnsanlar birbirini öldürür. Hayvanlar birbirini öldürür. Evet, olmaması tercihimiz ama engellenebilecek bişey de değil. Bu yüzden bari olanlardan haberimiz olsun. Sinsice vahşet yapılmasındansa insanların haberi olsun. Tavrını ona göre koysun o vahşeti yapanlara. Seksin zaten gayet doğal ve güzel bişey olduğunu biliyoruz. bir ihtiyaç aynı zamanda. Bunu bu kadar tabulaştırmak saçma geliyo bana. Konuşulabilmeli de yapılabilmeli de. Gizli olması o olayı yüceleştirmiyo. Olay aynı olay. İnsanların görmesi, bunu daha basit yapmaz. Dikkatin dağılır maksimum, bunu istemiyosan da dağılmıcak yer tercih edersin.

0|0
    0|0
  • Her ikiside dört duvar arasında olmalıdır. Ki vahşet olmasa daha iyi ama yapacak bir şey yok insanlar yobaz.

0|0
    0|0
    • Aynen ya yol ortasında sevişmek de saçma. John Lennon sabah ereksiyonunun etkisiyle söylemiş bunu

• @ZeBrandon shsjsjshhshs gözlerim kanadı

• özür diliyor ve uzaklaşıyorum :D

• Bir kadını döversen sadece bakarlar ama yolun ortasında bir kadını öpersen ayıplarlar.
    Toplumun algısı böyle malesef :/

0|1
    0|0
  • Aslında bunu söylemedeki amacı Vahşetin derecesini gösteriyor. Daha önemli şeylerden konuşalım diyor ki kendini barışa adamış biriydi. Aynı zamanda Antikapitalist ve aykırı kişiliğiyle de sevdiğim biridir. Bu sözü anlamak için öncesine ve sonrasına da bakmak gerekir hak veriyorum :)

0|0
    0|0
  • valla hiçde gizli saklı yaşanmıyor artık devir değişmiş insanlar artık zinayı abartmış vahşet desen zaten hiç durmuyor bakalım hangisi kazanıcak :D

0|0
    0|0
  • İkiside yanlış. Ikısınıde onaylamıyorum
    vahsetle cınsellıgı nasıl aynı kefeye koyabılırsıınız
    bence buda bır algı olusturma
    Savasmayın sevişin hesabi
    Hersey yerıne göre
    Insanlarda ar haya kalmadı herseyı cınsellıge baglamak ta neyın cabası
    Suna hak verırdım Sevgımızı Insanlara gosteremememız Bundan utanc duymamız utanmamız sıkılmamız toplum baskısı Cunku bu vahsetlerın cogu sevgısızlıkten toplum baskısından canileşmekten doguyor sevısememekten değil.

0|0
    0|0
  • Ha ulu orta, ha ücra bir yerde gizlice..
    Vahşet dediğin şey hiçbir şekilde sergilenmemeli.

"Sevişmek için saklanmak" diyorsun, bu saklanmak değil aslında, en özel anı "umumi" bir ortamda yaşamak bana göre saçmalık. Oldukça kıymetli bir zaman parçasını, kıymetten düşürmek bu bence.

0|0
    0|0
  • Evi olmayan insanlar için geçerli bir şey ajsjsjsj

0|0
    0|0
  • normal birseymis gibi göstermek bunu sacmaligin daniskasi

0|0
    0|0
  • Vermiyorum abi yeterince vahşet var zaten bide cinsellik ulu orta yaşanırsa hayvandan ne farkımız kalır?

0|0
    0|0
  • Ulu orta sevişenleri de anlayabilmiş değilim zaten 😀

0|0
    0|0
  • İkiside iğrenç

0|0
    0|0
  • İkiside ulu orta sergilenmesin

0|0
    0|0
  • o vahşeti yapanlar ortalıkta sevişse de kimse çıt çıkarmaz

0|0
    0|0
  • Aynen

0|0
    0|0
  • Sevişmek için gizlenmek sorun değil vahşeti ulu orta değilde gizlice yaşamak sıkıntı lennon

0|0
    0|0
  • 4 kadınla, çocukla evlenirler, canlı bomba olurlar sorun yok. Sokakta sevgilisiyle el ele tutuşan birini görünce ahlaksız derler. Neden mi? Çünkü bir kagida imza atmadılar. Evlenirlerse sorun olmaz çünkü.

0|0
    0|0
  • Aslında ikisi de aynı yola çıkıyor bence. Vahşet; gizli de yapılıyor insanların gözüne sokarak da. Ötekini de ulu orta yapan namussuzlar ayrıca gizli de yapıyor. Durum aynı yanii.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• mutluluğumuzu kıskanmasınlar diye.
    not: kimse aaa güzel vahşet dur bende öleyim demez ama aaa ne güzel sevişiyolar dur iki elliyim der

2|0
    0|0
  • Vahşeti herkes istediği zaman uygulayabiliyor. Bir çocuk bile yeri geldiğinde sineklere işkence yapabiliyor. Ama herkes sevişemiyor. Sevişemeyenler de sevişenleri ayıplıyor. Bu kadar basit bence.

0|0
    0|0
  • Biri bir ülkenin, insanlarının geleceğini, tüm yaşamını belirleyebilir veya hayatlarını bitirebilir. Bi' nevi ölüm-kalım meselesi. Diğeri ise zevk amaçlı yapılan bir eylem. Bence John saçma bir kıyaslama yapmış.

1|0
    0|0
  • Ahir zamanda insanlar, merkepler gibi sokak ortasında zina edecek. ve bu zina edenlere bari şu duvarın arkasında yapın diyebilen ahirzaman ümmetim hz ömer ahlakında bir kişidir.
    (Ben bu durumu yaşadım , defalarca niyetlenmeme rağmen günaha giriyorsunuz diyemedim😕)

0|1
    0|0
  • Sevişmek kısmını biraz abartmış ama öpüşmek bile ayıplanır özellikle bu toplumda. Ama kalkıp iki tokat at kimse araya girmez, sonra öpmeye kalk "şşşt ayıp oluyor birader aile var" lafları duyarsın.

1|0
    0|0
  • En zekice yorumu kim yapacak bilmiyorum ama senin son cümlen zekiceydi...
    John Lennon Amerikali İngiliz falan her halde... onlar niye sevişmek için gizleniyor ki? Bildiğime göre serbestler...

0|0
    0|0
  • İşte burada edep dediğimiz olay giriyor araya. Vahşet ile edep arasında dağlar olduğunu var ve ikisi aynı statüde yer alamaz. Kıyaslanamaz bile. Bu yüzden başlı başına koca bir yanlış bu.

0|0
    0|0
  • Adam hakli dagilin

0|0
    0|0
  • hayır vermiyorum
    mağdur edebiyatı yapıyorlar ama yolu bulsalar sokakta götürecekler

0|0
    0|0
  • John Lennon diyorsa doğru.

0|0
    0|0