Nasıl başbakan olunur?

Arkadaşlar ciddi soruyorum bu meclise girme işleri falan zor mu? Birde bu işi yapmak için siyaset okumak mı gerekiyor mesela siyaset bilgisi almak için siyaset kitaplarıyla başlanabilir mi? Bilgisi olanlar yazabilir mi başbakan olmak çok istiyorum ülkeyi yönetmek normal hayatımda da hem yönetici vasıfınındaydım ama yinede bazen ümitsizliğe düşüyorum yapamam diye lütfen dalga geçmeden cevap verin ayrıca kadından böyle şeyler de olmaz demeyin unutmayın ki şu an bu ülkenin başındakilerde erkek ama onca şehit ölüyor bomba patlıyor ön yargılı olmadan cevap verin

0|0
2|21

En İyi Erkek Görüşü

• İlk olarak partide ayak işlerinde başlarsın her türlü pislik işleri yaptırırlar getirir götür afiş dağıtma falan seni kullanılırlar iki üç sene sürekli sonrasında onların farkına varılırsan yalakalıklarından dolayı seni partiye üyeler arasına alırlar belediye de başkanlık üyeliği yaparsın oradan yürürsün sonrasında

0|0
    0|0
    • Ayak işlerinden başlayıp başbakanlığa ha :)
      Çok film izlemişsiniz biraz dünyaya dönün

• @Goygou başbakanlığa çıkar demedim ki bir yerlere öyle geliniyor 30-40 yıl sonra belki olur :D :D bakınız tayyip erdoğan nereden nereye

En İyi Kız Görüşü

• bu işler öyle kolay değil taglım doğuştan siyaset içinde olman lazım siyasi tanıdıklar lazım gezmek çalışmak zaman emek harcamak kazım çok para lazımmm lazımda lazım anlıyacagın...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Mevki hedeflemiyceksin amacın yonetim olabilir, yonetimin amacıda faydadır topluma cikar sunmalısın bunu azar azar elinden geldigince kucuk caplı seylerle baslayabilirsin. Bunu hedeflersen o vasıf gercekten varsa insanlar seni istedigin yere koyabilirler.

0|0
    0|0
    • Bende öyle düşünüyorum ama yönetime giremeden bunlar ne kadar mümkün olacak ki

• Oyle çat diye yonetime giremiyosun iyi bir okul mezunu olsan mesela mesleginde gelismis memleketinde tenınmış biri. sonrası gelir zaten. Kendi ilin ilcen bunlardan baslamak cok mantıklı.

• hmm

• Bir partinin tabanından başla o işe. Tanıdığın ve paran olacak.

1|0
    0|0
  • Turkiye de siyasette yükselmek için 1 Ağzın iyi laf yapacak. Rahatca yalan söyleyip dürüst olmayacaksin 2 Cok paran olacak.

0|0
    0|0
  • Hiç yargılamayın hanım ablayı, şu an ki siyasilerden (muhalefet, iktidar) daha iyi şeyler yapabileceğine ben inanıyorum.

0|0
    0|0
  • meclisteki tipleri, olayları gördükten sonra hala daha bu soruyu sorabiliyo musun. bu gerrizekalıların girebildiği bir ortama girmek ne kadar zor olabilir ki?

0|0
    0|0
  • 1982 anayasasına göre başbakanın milletvekili olma zorunluluğu vardır. ama yükseköğrenime gerek yok, cumhurbaşkanlığı için yükseköğretim şartı var. Milletvekili olma şartları da 1-) T. C vatandaşı olmak 2) en az ilkokul mezunu olmak 3)25 yaşını doldurmuş olmak 4) kamu hizmetlerinden yasaklı olmamak 5) ağır hapis cezasından hüküm giymemiş olmak 6) yüz kızartıcı suçlardan hüküm giymemiş olmak (bu işin teori tarafı)

0|0
    0|0
  • sen basbakan felan olmazsin bosa heveslenme. Basbakanlar senin gibi internete girip nasil basabakan olunuyor diiye soran cahillerden secilmiyor.

0|0
    0|0
  • ah canım gel gel otur bir soluklan

0|0
    0|0
  • Akpartiden başka bir yere girme kemalden bahçeliden sıra gelmez kanka shjshsjs ayrıca benden de iyi başbakan olurdu shsjhs

0|0
    0|0
  • Ilkokul mezunu
    25 yas ustu
    Akil sagligin yerinde olcak
    Taksirli suclar haric 1 yildan fazla hukum giymemis olmak

Aha sana sartlari gerisi yagcilik para insan duygularini somurme ve dayilarina kalmis

0|0
    0|0
  • Bir kaç ay sonra başbakanlık diye bir kurum kalmayacak. O yüzden hayalini kurma.

0|0
    0|0
  • Hahaha başbakanlık kalmayacak ki sistem değişecek. Sen başka iş düşün :)

0|0
    0|0
  • 1 paran olacak 2 çevren

0|0
    0|0
  • Şu yazdıklarınla o potansiyele sahip olmadığın anlaşılıyor

0|0
    0|0
  • ilk önce akp gençlik kollarına katıl bu ülkede akp 20-30 sene daha devam edicek böyle giderse :)

0|0
    0|0
  • ben seni başbakan yaparım gel :D

0|0
    0|0
  • Parti tabanından başlamalısın fakat siyasi bilimleri okumana gerek yok ;)

0|0
    0|0
  • Muhtarlıkla başla :) seçilebilirsen

0|0
    0|0
  • Yalaka ol yeter

0|0
    0|0
  • İnsanların başına bak olursun.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• 22 dönemde yanlış hatırlamıyorsam 21 22 ilkokul mezunu milletvekili vardı. Sen vekil ol gerisi kolay.4 yıllık siyasi bilimler okuyup atanamayan o kadar çok arkadaşım var ki. Bu iş parti ile alakalı devlet yolu ile değil.

0|0
    0|0
Yükleniyor...