Haram sevda normallesti mi?

Flört'ün Islamda haram oldugu kesin oldugunu bilinmesine ragmen milyonlar bircogu hic aklina gelmeden giriyor haram bu kadar icimize girip siradanlasmisken ve insanlari atese atarken kimsenin umrunda degil?
(Islama inanmayanlar sacma sapan yorum yapmasin lutfen)

2|0
14|6

En İyi Kız Görüşü

• Normallesti ne yazık ki.. Hatta herkesin var benim de olsun der olduk Allah affetsin

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 13

• Normallesti Allah affetsin

0|1
    0|0
  • Şahsen ben günah dediğimde arkadaşlarım bana gülüyor

0|2
    0|0
  • Oyle olmus ne yazik

0|1
    0|0
  • Ay evet ya Allah islah etsin hepimizi

0|1
    0|0
  • Maalesef 😐

0|1
    0|0
  • işin ilginci Müslümanın diyip bunu yapanlar var sonra da kendileri hrseyi yapar millete laf atarlar

0|0
    0|0
  • inananlarda bildiği halde balıklama dalıyor ona ne diyorsunuz peki?

0|0
    0|0
  • Ne kadar saçma al işte.

0|0
    0|0
    • Iste o kadar uzaklastirilmis ki insanlar Allahin kurallarina sacma diyebilecek kadar ilerliyor

• Bence sen bana laf yetiştirecegine önce bir özelden çık

• Cahile laf yetistirilmez, sadece hakikatleri söylememislerse söylüyorum diger tarafta duymadim deme luksun olmasin diye

• İnsanlar flört etmeden nasıl evlenicek? Kaldı ki bu devirde evlenen insanlar bile birbirlerinin tanımadıkları bilmedikleri yüzünü görüyor ve anlaşamayıp boşanıyor. Kimse 1500 yıl önceki kitaba göre yaşamak veya hareket etmek zorunda değil.

0|1
    0|0
    • Kuran kiyamete kadar gecerlidir ve insan iradesi ozgurdur kisitlama yoktur ister uyarsin ister uymazsin uyarsan odulu uymazsan bedelini Allahdan alirsin

• İslam'ın yapıtları çoktan çöktü.

0|1
    0|0
    • Kıyamet kopana kadar islamin kitabi kurandakiler gecerlidir.

• Çevrene bir göz atarsan ne kadar geçersiz olduğunu göreceksin.
      Ama üzülme dostum, yeni din ve inançlar yaratırsınız.

• Zina yanacaksın diyorlar tecavüze susuyorlar bele vaziyettin içine sokam

0|0
    0|0
  • Ben anlamadım. Görücü usulü mü evlenelim? Evlilik öncesi ilişkiye kızsanız neyse ama insanlar birbirlerini sevmeden bilmeden mi evlensin? Ne yapalım yani anlamadım?
    21. yydasın. Toplum belli. Yani herkes herkese kolayca ulaşıyor. Sen tanımadan emin olmadan evlenirsen yarın öbür gün birinizin gönlü birine kaydı ne olacak? Anlamıyorum siz ne öneriyorsunuz?

0|1
    0|0
    • Dostum islam gorucu usulu demiyor, islam flört de iki tarafi korumak icin uzun sureyi yasakliyor. Yaşın uygun yaşa gelince sen bir bayandan hoslandigin zaman ailen ailesiyle konusur, karsi durum olmazsa bayanla birbirnizi gorurursunuz oda hoslanirsa niyeti ciddi olarak devam edersiniz. Kafede de bulusabilirsiniz ama hemen masanizda olmasa da yakinlarda sizi goren bir aile ferdi olmasi kaidesiyle islam zaten tanismadan evlenin demiyor peygamber efendimiz kendisi yakinindaki sahabelere de git gör gozune bak öyle diyor eksik bilgin var birde bugun elini 5 saniye mumda tutamazken bu kisa dunya icin sor bakalim dedene anneannene dunya ne cabuk gecmis bu kisa dunya icin mum atesine dayanamazken cehennemi kucumseyip atlarim deme.

• ne ictin sen bu kafaya ulasmak icin hep ayran kafalari bunlar ha..!

• Salt kafede 3-5 kere konuşarak birbirimizi tanıyabileceğimize inanmıyorum. Siz inanıyor musunuz gerçekten? O devirde değiliz. Ve aksine ben uzatma taraftarıyım. Her şeyimizi bilelim de öyle evlenelim. Sürpriz olmadan. Tamam ne dediğinizi anladım, ben de aşırı şeyleri desteklemem ama bu derece baskı ile de kimse kimseyi tanıyamaz. Diyorum ya o devirde değiliz.

• Ne desen haklısın 😕😕😕

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Çok haklısın

0|1
    0|0
  • Bırakın flörtü bir tarafa... Türbanlı kızlarımız da nasılım iyi miyim güzel miyim giderim var mı diye soruyor.. normal şeyler artık bunlar.

0|1
    0|0
  • hadi len ordan o haram bu haram ne kaldi geriye? ne iciyorsunuz siz bu kafalara ul;asmak icin... sen sacma sapan yaz sonra mantikli cevap bekle yani..

0|0
    0|0
    • Gelmissin 49 una alirlar yakinda ahirete seni mantigini o zaman konusturursun sen hadi bakalim allah yardimcin olsun

• 1 gun sonrana garantin var mı? 15 yil diyorsun?

• var garantim yarin sana yine yazacagim anlayacaksin!!! anin tadini cikartiyoruz oyuzden

• İslam mı kaldı. Yıl olmuş 2016.

0|0
    0|0
  • Çünkü İslam'a göre evlilik tanışmadan yapılması gerekir demi.
    Yolo böyle baban kimle derse onunla evlen.
    Adamı seviyor musun?
    -Nerden seveceksin, daha önce görmemişsin ki.
    Adamla neden evleniyorsun o zaman?
    -Babam istiyor. Sonuçta o büyüttü beni hakkı var.
    Sen istiyor musun?
    -İsteyip istememin bir anlamı var mı ki?

Senin normal dediğin sevda bu değil mi?
    Flirt dediğin şey çiftlerin birbiriyle kız-erkek arkadaş olup, birbirlerini tanıma sürecidir. Bu süreci ortadan kaldırdığında ortaya saçma sapan bir şey çıkıyor. Benim anne babam görücü usülü ile evlenmiş ve annem babamı hiç sevmedi. Babasının hatrına dayandı onca yıl.
    Yani 18 yaşında masal okuma orada. Gerçek hayat romanlarda, ilmihal kitaplarında falan gördüğünden farklı. Bir evlilikte çiftler birbirini tanımıyorsa eğer, o evlilik dışarıdan sağlam görünebilir ama içinde çürük bir elmadan farkı yoktur. Bir gün dalından düşer gider.
    Mutlu bir gelecek varsa işin ucunda varsa ateşe atılayım. En azından sevdiğim kadından ve beni seven kadından sevdiğim çocuklarım olur.

1|1
    0|0
    • Dostum islam gorucu usulu demiyor, islam flört de iki tarafi korumak icin uzun sureyi yasakliyor. Yaşın uygun yaşa gelince sen bir bayandan hoslandigin zaman ailen ailesiyle konusur, karsi durum olmazsa bayanla birbirnizi gorurursunuz oda hoslanirsa niyeti ciddi olarak devam edersiniz. Kafede de bulusabilirsiniz ama hemen masanizda olmasa da yakinlarda sizi goren bir aile ferdi olmasi kaidesiyle islam zaten tanismadan evlenin demiyor peygamber efendimiz kendisi yakinindaki sahabelere de git gör gozune bak öyle diyor eksik bilgin var birde bugun elini 5 saniye mumda tutamazken bu kisa dunya icin sor bakalim dedene anneannene dunya ne cabuk gecmis bu kisa dunya icin mum atesine dayanamazken cehennemi kucumseyip atlarim deme.

• gorus sahibi niye sana diyeyim beinim derdim yobaz kafali ile sana destege geldim ben

• @yellowflower Hacı sakin ol :D Yanlış anladım :D

Yükleniyor...