İnsanı insan yapan kalp midir, akıl mı?

Vicdan mı bizi biz yapar yoksa sadece akıl yeterli mi dersiniz...

0|0
14|12

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 13

• birinden biri yeterli olsaydı insan sadece birinin donanımına sahip yaratılır ve sadece biri üzerinden sınanırdı.

1|1
    0|0
  • ne akıl ne de kalp etek başına yeterli değilidir akılla verilen karalar kalp süzgecinden geçer kalpten verilen kararlarda akıl süzgecinden geçer o yüzden kalp ya da akıl yalnız olmaz

0|1
    0|0
  • Bence kalp❤
    Hani kuşlar hisleri ile haraket eden canlılardır mesela mantık yürüterek göç etmiyorlar tabi ki hisleri ile gidecekleri yeri biliyorlar
    Bende böyle düşünüyorum
    İnsan mantığı kadar saçma bir şey yok
    Biz insanlar aklımızı biraz kullanmasak çok iyi insanlar olabiliriz
    Bu konuda o kadar çok şey söyleyebilirim ama üşeniyorum kısaca
    Kalp yeter yahu ❤

1|1
    0|0
  • Akıl

0|1
    0|0
  • Vicdan

0|1
    0|0
  • Aslında bizi biz yapan şeyin ne olduğu tam net değil gibi bazılarına göre. Bütün bu trilyonlarca hücrelerimizin kendi iradesi olmasa da, dışarıdan gelen tüm etkilere ve maddelere göre geliştirdiği belirli tepkiler var. Belki de bu beden çevre etkileşimin sadece bir izleyicisiyiz.

0|1
    0|0
  • Kalbimiz ve duygularımız

0|1
    0|0
  • insani insan yapan duygularidir ama akilda olmazsa olmaz cunku yaraticilik olmazsa ot a baglariz :D

0|1
    0|0
  • Şüphesiz merhametidir.

0|1
    0|0
  • Vijdan. Kalp ve akıl eğer vijdan yoksa seni öyle yerlere götürür ki aklın bile alamaz.

0|1
    0|0
  • Kalp.

0|1
    0|0
  • Aslında bence ikiside yarı yarıya çünkü ikisi de birbirini tamamlıyor aklın olmazsa vicdanın nasıl olabilirki ya da vicdansız olursan aklına ne gerek var belki saçma sapan olmuş olabilir ama ben böyle düşünüyorum. ..

0|1
    0|0
  • akıl

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Akıldır.

0|1
    0|0
  • Ruhudur

0|1
    0|0
  • ruh.

0|1
    0|0
  • Kalp vucuda kan pompalamayi saglayan bir organdir. Beyin ise saglikli dusunmemizi saglayan bir organ. Insan saglikli düşünürse, neyin yapilip neyin yapilmicagini bilirse o zaman dort dortluk insan olur bunuda akil sayesinde yapar.

0|1
    0|0
  • Kalbin yaptığı tek şey kan pompalamak...
    Her şey beyinde biter...

0|1
    0|0
  • Aklı ile kalbinin muhteşem uyumudur bence.

0|1
    0|0
  • akıl şeytandada var

0|1
    0|0
  • kalp

0|1
    0|0
  • insanı insan yapan aklıdır. hayvan yapan nefsidir. üstün olmasını sağlayan ruhudur.

0|1
    0|0
  • akıl hep mantıklı davranmamızı sağlar fakat vicdan ise bize merhametli olmayı öğütler

0|1
    0|0
  • Akıl

0|1
    0|0
Yükleniyor...