Türk'ler neden arapları sevmiyorlar?

Biz türkler genel olarak sevmiyoruz arapları, dikkat ettim de. Hep "elin arabı..." diye çok duymuşsumdur. Ama neden? 😂😂😂

0|0
17|51

En İyi Erkek Görüşü

• Neden? Sevilecek neyleri varki? Huzursuzluk desen onlarda, hainlik desen onlarda, teroristlik desen yine onlarda. Yani seveceğin neleri var? Ne yazikki su ulkede sırf peygamber Arap diye Arapları Türk Milletinden daha üstün gören "ahmak oğlu ahmaklar" var. Heleki bir ahmakta yorum yazanlar arasında kendisi demişki bizzat ;

"Sırf birkaç kişiden dolayi tüm Arapların üstüne gidip hain diyen ahmaklar var" diye. Bende o ahmağa ve onun gibi düşünenlere diyorumki. Ahmaklar isyanı başlatan birkaç kişiyse nasıl olduda tüm Arap Devletleri 3-5 kişi sayesinde bağımsız oldu? Şerif Hüseyin'in oğlu Kral Abdullahin yazdığı kitap var "Biz Türklere neden ihanet ettik" diye haberiniz var mı sizin? Sırf 15.000 Türk askeri Araplar tarafından kör edilip şehit ediliyor nasıl vatan seversiniz siz. Arap özentiliginiz vatan sevginizin önüne geçmiş hainler sizi.

1|3
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Allah onlara akıllansın ve sapkınlıktan kurtulsun diye Kuran'ı Kerim'i göndermiş...
    Şimdi ki durumlarına bak akıllanmışlar mı?
    Suudi Kralı'nın halkı zorluk yaşarken yaptığı keyfe ve yanında gezdirdiği kadına bak bir de ülkelerindeki kadınların haline.
    Arapların eğlence, zevk, sefa düşkünü olup tembelliklerini sevmez Türkler ama onları da çok örnek alır :D
    Geçmişte yaşanan tramvalarda var tabi. Her ne kadar İslam! ı yavaş yavaş isteğimizle kabul etsekte cihat kavramının bize zararı hiç olmadı diyemeyiz.
    Müslüman olarak sözde kardeşiz ama en pahalı benzini bize satıyorlar neden sevelim... Cidden yobazdır ve yalancıdır geneli ben sevmiyorum ama sevenler var.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 50

• Araplar bizi sevmiyor da ondan..

Aynı zamanda Kurtuluş savaşında İngilizlerle anlaşıp Türkleri sırtından vurmuştur Araplar.

1|4
    0|0
  • Türklerin sevdiği birileri var mı?

2|1
    0|0
  • Cunku Ataturkun laik cimhuriyeti bizlerin beynini okullarda Araplar bizi arkadan vurdu diye yikadi. Oysaki sadece urdun kirali huseyinin dedeleri serif huseyin turklere ihanet etmisti. Yani sadece bir aile yoksa butun araplar degil. Hatta biz hilafeti kaldirarak bize yani halifeye bagli olan diger arap ulkelerini bir anda bassiz oksuz birakarak ingilize, fransiza ve italyanlara yem ettik.

0|2
    0|0
  • Cunki bazilari gecmisde bir kac kisi yuzden tum halka hain diyebilecek kadar ahmak... birileri dinleri veya dinsizligi yuzunde nefret edecek kadar ahmak. Bu olay genellikle son 120 yila dayanir Arap isyani ve Turkiye'ye karsi yaptiklarindan dolayi ama oyuna gelen halk anladi hatasini. Bazi araplar ise bize Hain ve dinsiz diyorlar modern dunyaya ayak uydurmaya calistigimiz icin. Cok derin bir mevzu...

0|0
    0|0
  • Cokda sevilesi bir taraflarini goremedigimiz icindir

1|0
    0|0
  • Yo taparlar bile

0|0
    0|0
  • oyle bise yok turklerin gozunu suriyelilar batirdi yoksa cogu turkolar musluman neyini sevmiyeceklerin araplarin

0|0
    0|0
  • ben turklerı bıle sevmıyorum :D yanlış anlamayın genelde ınsan sevmem dıyım bırak arabını cerkezını :D

0|0
    0|0
  • tr.m.wikipedia.org/wiki/Arap_Ayaklanmas%C4%B1

+ Yobazlar
    + Pisler
    + Para icin herseyi yaparlar
    + Kurolar

1|0
    0|0
  • Arapları sevmiyorum pis ve aç gözlü oldukları için en nefret ettiğim millet

1|0
    0|0
  • çünkü peygamber efendimiz s. av in şöyle bir sözü vardır ; ben arapım ama araplar benden değildir :D

yani araplar pistir kalleştir

0|1
    0|0
  • Bu soruyu burada soracağına Hz Muhammed (sav) in vefatından sonra arapların yaptıklarını inceleyebilirsin yanı google de değişik başlıklar ile araştırabilir ne kadar hain ve pis bir millet olduklarını görebilirsin; tarihin bir çok döneminde Kuran- Kerimin ayetlerinden uzak yaşamış ve İslam tarihine kan vahşet ve hainliği bulaştırmışlardır kısaca iki örnek verecem 1-Hallac-ı Mansurun , İmadeddin Nesimî bu iki Veli kulun hayatını ve nasıl idam edildiklerini araştırabilirsin ve örneği bir çoktur 2 Osmanlıya yaptıkları ihanetleri sorgulayabılırsın ( Osmanlının son dönemınde zamanın arap kralı bir Osmanlı askerinin başına 1 altın ödül koyduğu bilinir) ve yazmakla bitmeyen bir çok hainlik ve sapıklıkları mevcut... OKUYAN VE DÜŞÜNEN BİR TOPLUM İÇİN NİCE ÖRNEKLER VARDIR

0|0
    0|0
  • Irklarla işim yok insanına göre değişir genel olarak bir problem yok yani.

0|0
    0|0
  • türkler ihaneti en çok araplardan görmüştür yavuz selim süleyman fatih sultan dönemlerinde 1. dünya savaşında kurtuluş savaşında hep arkamızdan vurmuşlardır sırf türkleri müslüman yapmak için 250 bin türk öldürüp türk kızlarınıda cariye yapmışlardır neyseki cengizhan 2 milyon arap geberterek öcümüzü almıştır şimdi biz bu yobaları ülkemizde barındırıyoruz suriyeliler falan hepsini bir kampa yerleştiriceksin yaşlı ve sakatları öldürüp geri kalanını köle yapacaksın bok. ettiler güzelim ülkeyi

0|0
    0|0
  • He benim babam arap

0|0
    0|0
  • Çoğu işe yaramaz insanlar o yüzden

0|1
    0|0
  • Bazi araplar hainlik yapti diye hepsi hain oldu ya da yonetenler kotu diye hepsi kotu oldu
    Peki gecmiste bizle savasan ruslari fransizlari neden seviyolar?

0|0
    0|0
  • 1. Dunya savasi basta olmak uzere. hemen her. savasta sirtimizdan vurdular bizi. Mehmetcikleri sehit edip karninda altin aradilar. Baslarina. ne. geliyorsa. araplarin sonuna kadar hak. ediyorlar.

0|0
    0|0
  • Türkler kimseyi sevmezler, Birbirlerini de sevmezler.
    Avrupada kötü duruma düşsen, görünce başka tarafa bakar gibi yaparlar. Herkes yardımlaşır. Türk ise Türkten uzak durur.
    Başka ülkelerde Türkleri dolandıranlar hep yine Türklerdir.

1|0
    0|0
    • Her satırına katılıyorum. Gurbette yaşamış biri olaral ta yaşayıp gördüm bütün bunlari. Ayriyetten sevmedikleri gibi sevilmezler de.

• Almanyada yasiyorum esim bir türkün yaninda ise girdi 6 hafta insafsizca 14 saat calistirdi ve parasini vermedi.
      burda türkler türklere hic sahip cikmazlar destek olmazlar zor duruma düsersende seviniyorlar anlamadim gitti

• @zahide78 Bu eşinize ders olur umarım. Almanlarla çalışırsa daha iyi olabilir bence. Bizde hak hukuk sadece dilde vardir. Uygulamada pek görülmez.

• Biz hiçbir milleti sevmiyoruz ama herkesin bizi sevmesini istiyoruz.

0|0
    0|0
  • Benim çöl kaplanı fahrettin paşam... Ümmettin peygamberi Hz. Muhammet (S. a. v) in kabrini mekke medineyi saunurken şerif hüseyin denen arap iti ingiliize kendi soyundan olan bir peygamberi sattı!!! NASIL SEVELİM?

0|1
    0|0
  • Abi bir türk olarak ben sunlar yüzünden sevmiyorum : Cok korkaklar, kandan mıdır nedir acayip abazalar sonuc olarak kodugum arapları

0|0
    0|0
  • Aç gözlü, para için herşeyi yapan, sözde müslüman ama kimseye yardım etmeyen pis insanlar.

0|0
    0|0
  • Toplum yaşamını benimseyememiş oldukları icin kaba saba abuk subuk hareketler felan

0|0
    0|0
  • Araplarla bir derdim yok. Insan gibi davranan kimseyle bir derdim yok

1|0
    0|0
  • Osmanlı zamanında satmışlıkları vardır tabi tüm arapları kötü görmek saçma ama bugün ki ortadoğunun hali zamanında arap dedelerin hataları

0|0
    0|0
  • Araplar bize hep ihanet ettiler osmanlıya arkadan vurdular

0|0
    0|0
  • Muslumanlar ya o yüzden

0|0
    0|0
  • Sistematik olarak ümmeti ayrışma modeli. Bize yıllarca arapları hain. Araplara ise türkler "kafirdir" diye düşman ettiler.

0|0
    0|0
  • isyan ettiler osmanlıya cok acılar yaşandı bunu ks ye deilde vikipediye soraydın keşke

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    20

Kızlar Ne Diyor 16

• parası olan kim varsa domalıyorlar da ondan gerçi hoş bizim millet de ufak ufak öyle olmaya başladı yine her türlü sapkınlık araplar da ölü sevmek olsun sevilen koyunun keçinin etini komşu köye yedirmek olsun falan ama bizim ülkede de şimdilerde kediye köpere meyil başladı hayırlısı bakalım

0|1
    0|0
  • Arap sabunu

0|0
    0|0
  • Çünkü din kardesi olduğumuz halde bize destek çıkmadılar ilber oltaylının bir sözü var "Arap ülkeleri niye müslüman sığınmacı almadı? paraca bizden mi yoksullar müslümaanlıklarımı bizden az.

0|1
    0|0
  • Arapları neden aşagıladıklarının aslı şu peygamber efendimize olan kinlerinden sebeb

1|2
    0|0
  • Cünkü araplarda kadın degersiz, alınıp satılıyor, yasal olarak kölelik var, 10 kadınla evlenmek var, insanlarda baskı var özgürlük yok, zengin olanlar özgür ama, üretme yok petrol satıp para kazanıyorlar en kötüsü dünyaya zarar veriyorlar...

Bencede sevmeyin.

0|0
    0|0
  • Türkler kendi ülkesinde yaşayan farklı ırklara bile düşmanlık ediyorken arapları sevmesini beklemen saçma olmuş

0|0
    0|0
  • Gecmisle alakali belki de. Osmanli zamaninda da araplar arasinda münakasalar olurdu. Nedeni de osmanlinin sonradan müslümsn olmasimiydi ne galiba. Ben gayet iyi araplar taniyorum. Türklerin simdiki nefreti mültecilerle ilgili.

0|0
    0|0
  • Şeriat Kanunuyla haraket eden saçı açılan kadının boynu asılan altından klozetlere s*çan görgüsüz insanları iyiki sevmiyoruz. Biraz tarih araştırırsan onlar yüzünden Türk halkı neler çekti daha iyi öğrenirsin. Bildiğim en pislik yer.

0|1
    0|0
  • Bunu buraya soracağına gidip de araştırsaydın olayı daha ince ayrıntısıyla öğrenirdin, hep hazır bilgi istiyoruz gidip de tarih oku araştır

0|0
    0|0
  • araplar kadar kötuluk pesinde kurnazlik pesinde olan bir irkmi var, asla bir arapa guvenemezsin, seni her zaman kandirmaya calisirlar

0|0
    0|0
  • Huzursuzluk çıkartıyorlar ve cahiller.

0|0
    0|0
  • Sapık ve paragoz pislikler

0|0
    0|0
  • pis kültürlerini ve pis dinlerini bize bulaştırmışlar..

1|0
    0|0
  • bizim gibi tatlı birilerini bulamayacaklaru için :) ksknyrlr

0|0
    0|0
  • Yo seviyorum

0|0
    0|0
  • sözde müslüman olduklarından, komşusu açken tok yatan bizden değildir misali ,

0|1
    0|0
Yükleniyor...