Namaz Kılıyorum, Oruç Tutuyorum Günahlardan Kaçınoyrm Ama Dine Bir Türlü Kalbim Isınmadı Nasıl Isınabilir?

Yani Dine bir türlü kanım ısınmıyor hani sevmediğin bir ders olur ama çalışmak zorundasın sınıfta kalmamak için ya benimkide o durum. Ayrıca bazı konulardada din beni soğutuyor 9. yaşına hz Aişe ile evlilik giibi, boyunlarına vurun kafa kesmeye teşvik gibi, 4 tane eş + 1 tane cariye gibi, Hz Zeyd'in karısının boşanıp Hz Muhammed ile evlenmesi ayrıyeten boşanmanın büyük günah olması gibi bu yüzden ısınamıyorm nasıl kurtulabilirm bunlardan?

1|0
5|15

En İyi Kız Görüşü

• Bence videolar izle arada benimde aklıma çok soru çok şey takılıyo sevmeye çalış seni yaratan o nasıl sen müdür olsan herkes senin emrini dinlemek zorunda işinde kalabilmek için buda öyle ama aklında eksiyi değil artıyı düşün vucudunun kusursuz yaratılmasını herkesin düşünebilmesi bir sürü çeşit hayavanın olması dünyanın çok güzel biyer olması ve müslüman olabildiğini ve şanslı oluğunu düşün bir kuranı kötüleyen bir ülkede olabilirdin bol bol dua et sevebilmeyi iste bir çok sohbete katıl bence

1|2
    0|0
    • Ne Videosu ya yobaz kaynıyor ya bide bulandırıcı asıl onlar dinden soğutuyor. Biri der 9 yaşında biriyle cinsel ilişkide hiçbir sakınca yok diğeri der ingilizce'ye napcan kabirde geçmiş mahşerde geçmez çoğu yobaz anlıyacağın halbuki peygamber efendimiz demiyor mu ilim Çin'dede olsa alın gelin diye.

• Umarım dediğin gibi olur hanımefendi. O değilde ateistlerin dedigi gibi çıkarsa ne yapcaz yok olmak felan ürkütücü.

• Ateistler mi güldürme onlara inancağını sanmıyorum

En İyi Erkek Görüşü

• Ne bu? Gâvur hüviyeti ile yazıp ağır tepki almamak için yeni metodlar mı geliştiriyorsunuz? Böyle müslüman mı olur? Neyse, senin derdin başka olsa da ben yine de cevap vereyim. Belki başka birinin işine yarar.

1. Eski Araplarda kızların yaşı, büluğ çağına girdikten itibaren hesaplanırdı. Yani bu hesaba göre Hz. Aişe 9 değil, yaklaşık 17-18 yaşlarında.

2. "Boyunlarına vurun, kafa kesmeye teşvik" nedir? Hiçbir şey anlamadım bu cümleden.

3. Allah, Kuran'da erkeklere dört eşe kadar evlebilmeleri için "izin" vermiştir, emir değil. Bu izni verdiği ayetin sonunda "Eğer bilirseniz 1 tanesi sizin için daha hayırlıdır" diyerek tek eş tavsiye edilmiştir.

4. Kölelik/cariyelik müessesesi artık olmadığı için bunu es geçiyorum.

5. Bir kadının birinden boşanıp bir başkasıyla evlenmesinde hiçbir sakınca yok. Ne dinen, ne örfen, ne ahlâkan, ne de kanunen...

6. Boşanmak büyük günah falan değildir. Net helaldir. Fakat hoş görülmeyen bir helaldir. Hristiyan katoliklerle karıştırdın herhalde...

0|2
    0|0
    • Çok boş cevaplar vermişsin ha 17 ha 9 sen 50 yaşında biriyle 17 yaşındaki kızını evlendirir misin. Onların boyunlarına vurun diye ayet var beni kurayza yahudilerden 700 erkeği boyunlarını keserek Hz. Ali ve Hz. Zubeyr öldürmüştür.

Kızlar Ne Diyor 4

• İbadetin amacını kavramalısın

0|1
    0|0
    • amaç ney cennete girip 72 huriyle birlikte olmak mı?

• 82 huri olsa keşke
      Di mi

• tabi az sonuçta ömür boyu orda kalacağız bence sınırsız huri olması lazım eskiyince yenisini alalım te Allah'ım benim demek istediğim burda en büyük günahlardn olan şeyleri oralarda rahatça yapıyoruz amaç ney o zmn

• Hepsinin cevabi var sorularla islamiyetten arastirabilirsin

0|1
    0|0
  • Kitabı oku çelişen şeylere bak var mi yok mu ona göre karar ver

0|1
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 14

• Muhtemelen itikadın bozuktur. Ehl-i sünnet itikadında olsaydın böyle olmazdı. İtikat düzgün olmasa ibadetlere sevap verilmez ve muhakkak cehenneme uğrarsın. Her şeyin başı imanımızı düzeltmektir.

Bu saydığın şeyler kalbin ısınmasına engel değil.

Peygamber efendimize kızlarını veren veya peygamber efendimizin kızlarını alanların cennette peygamber efendimizle birlikte olacağına dair müjdeler vardır. Bunun için ashab-ı kiram efendilerimiz kızlarını Peygamber efendimize vermek için can atarlardı. Ayşe validemiz, Peygamber efendimizle evlenmekten memnun, babası Hazzreti Ebubekir efendimiz memnun, Peygamber efendimiz memnun iken başkasına söz düşmez. Şu şiiri Ayşe validemiz, Peygamber efendimize hitaben yazmıştır:

Ve lev semia ehlü Mısre evsâfe haddihî,
    Lemâ bezelû fî sevmi Yûsüfe min nakdin.
    Levîmâ Zelihâ lev reeyne cebînehû,
    Le âserne bilkat’il kulûbi alel eydi.

Anlamı:
    Mısırdakiler, onun yanaklarının güzelliğini işitmiş olsalardı, Yusuf aleyhisselamın pazarlığında hiç para vermezlerdi. Yâni, bütün mallarını, onun yanaklarını görebilmek için saklarlardı. Zelihâ’yı kötüleyen kadınlar, onun parlak alnını görselerdi, ellerinin yerine kalplerini keserlerdi (de acısını duymazlardı).

Kafa kesmek zaten ihanet durumunda, savaşta, kısas halinde uygulanmıştır. Atalarımız da yüzyıllar boyunca çok kafa kesti.

4 eş tavsiye edilen bir şey değil bir cevazdır. O da eşler arasında adaleti sağlayacağından emin olan kişiler içindir. Yapmamak daha iyidir. Cihan harbi sonrasında ülkenin erkek nüfusu büyük miktarda azalınca kadınlar çok mağdur oldular ve kendi arzularıyla birkaçı bir erkeğe zevce oldular. Benim anneannemin annesi böyle mesela. Bugün de zengin erkekler ikinci evlilik yapamadığından metres tutuyorlar. Evli erkeklere ilgi duyan kızlara bu sitede bile şahit oluyoruz.

Hazreti Zeyd'in boşadığı eşiyle Peygamber efendimizin evlenmesinde hiçbir mahzur yoktur. Boşayan da boşanan da kendi rızasıyla boşanmıştır. Efendimiz, Hazreti Zeyd'e boşamamasını tavsiye buyurmuştu.

0|1
    0|0
  • Kur an'ı pek överler ama açık şekilde köle edinmemin kurallarının anlatıldığı kısmı es geçerler. İnsanlığa hitap eden bu kitapta ki bazı ayetlerin Muhammed'in bazı küçük sorunlarını çözmeye yönelik oluşunu da yine es geçerler. Hoşgörü dinine ait olan bu kitabın %75 inin Tanrı nin felaketlerini anlattığını pek dile getirmezler.

0|1
    0|0
    • Ateist misin hacı?

• Baktım hacı vikipedi'den şimdi az çok ne oldugunu kavradımda öldükten sonra bize ne olacağı olaıynı bulamadım.

• Reenkarnasyon ve parelel evren teorilerini araştır dedim ya

• Bilinçli müslüman değilsin sıkıntı burada başlıyor. O 4 eşin bile şartlarını bilmiyorsun daha ne diyeyim.

0|1
    0|0
    • bilmedigimi nereden biliyorsun? Çok okudum ben hiçbiride tatmin edici cevaplar değil.

• Zaten şu an sözde şeriat uygulayan ülkelerin çoğu Kur'an'dan sapmış bir vaziyette. Arapları Peygamber Efendimiz bu yoldan döndürmüştü. Ancak eski hallerine geri döndüler bile.

• Bide Bu İşid sapkınları var zorla evleniyorlarla kadınlarla İslamda zorlama nerde görülmüş. Tankla adam eziyorlar adam yakıyorlar işkence ediyorlar. Geçende Hamas'a kökünüzü kazıyacağız diyor Hamas İsraile karşı savaşıyor yani resmen diyor ki biz İsrailin piyonuz siz İsraille savaşıyorsunuz o yüzden mahfedeceğiz sizi.

• inanma o zaman

0|1
    0|0
    • Sen sevmediğin bir dersten geçmessen sınıfta kalırsın diploma alamazsın sırf sevmedin diye diploma almamayı göze mi alacan biraz mantıklı cevap verin.

• Dostum sıkıntı orda işte ben saf normal bilinçsizken kalbim imanla doluydu sonra bir sürü şeyle karşılaşıp bir sürü şey okuyunca soğudum.

• inandıysan zaten inancın zayıf demektir. Demek ki o kadar imanlı değilmişsin

• her gun ALLAH diye bagir 100 kere 20dkda bir ALLLAAH diye bagir boyle basit seyler beyine yerlessecek ve seni Jihad iman Power brother yapacak

0|0
    0|0
  • Kurtulmanıza gerek yok ki, dinden çıkmak gibi bir özgürlüğünüz var. Ayrıca tespitleriniz çok güzel, keşke bunları herkes fark edebilse. Unutmayın sırf müslüman bir anne babadan olduğunuz için böyle iğrenç bir dine inanmak zorunda değilsiniz.

0|0
    0|0
  • Kardeş amacımız Rabbimizin emirlerini yerine getirip O'nun öfkesiyle karşı karşıya kalmamak. Amaç, bu dünya'ya kapılıp Allah'a isyan etmemek. Amaç, Rabbimize sevgimizi şeytan ve nefse kapılmayarak göstermek.

0|0
    0|0
  • Kardeş öyle deme o zamanlar ne yaşanmışta efendimz böyle yapmak zorunda hissetmiş kendini semerkand vakıflarına git orda güzel sohbetler oluyo hem senin sorularınıda cevaplarlar

0|0
    0|0
  • Dini yaşayanlara değil dinin emrettiklerine bakarsan daha samimi olur inancın (:

0|0
    0|0
  • Kalbini sök at

0|0
    0|0
  • islamı anlamaya çalışma. saçma bir kavram. Allaha inan yeter...

0|0
    0|0
  • kurani esas al

0|0
    0|0
  • Kendini kandırmalısın

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...