Bir yere kendini ait hissetmek için ne yaparsın?

Çoğu insan yabancılaşma sorunu yaşar. Tam her şey yolundayken bir anda durur ve etrafına bakar, sanki ilk defa görür oraya, ilk defa görür kendisine bakan insanları, oysa onlar arkadaşlarıdır bilmem kaç yıllık. Peki bu yabancılık niye olur sizce? İnsan bir yere aitlik hissine nasıl kavuşur?

3|1
7|17

En İyi Erkek Görüşü

• Ait olma çabam yok. Herkes bir yere kadar sever seni, bir yere kadar yanındadır. O sınırı gün gelip aştığında totalde yine yalnızsındır. Depresif duygulara sürükleme boşa kendini. Hatta senin sevdiğim bir metni paylaşayım olayı daha iyi anlarsın

Hayat hiç bir zaman kolay olmayacak.
    Aptalsan eğer mutlu olursun bir resmini çekip buna gelen güzel yorumlarla.
    Bu kadar basit.

Olanı biteni sorguluyor, üzerine düşünüyor, daha iyisini arıyorsan ve mutluluğun güzel hallerini istiyorsan işin biraz zor belki hiç tadamayacaksın.

İnsanlar bu bilince ulaştığında önünde iki sokak belirir.
    İlk sokak güzel ışıklar içinde ikinci sokak ise kasvetli rus sokakları deminde.
    İlkinden gidersen yoluna kendi gerçeklerini yaşar ve etrafındakilerin seni mutsuz etmelerini engellersin.
    İkinci sokak daha erdemlidir ancak kimsenin girmesini istemem.
    Işıkları takip et.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sorunun cevabı basit, insan kendisinden öte herkese yabancıdır zaten. Vakti geldiğinde yol arkadaşları farklı yollara sapa sapa azalır, kalanlar da eskisi gibi olmaz. Yol şarkıları söylenemez, uzar da uzar yürünen mesafe. Kimi kendi yol yorgunluğun derdine düşer, kiminin daha seninle yürüyecek gücü kalmamıştır. Bu işler böyle, nereye ne kadar kalabalık yürürsen yürü yalnız kendin kalırsın. Onlar da yol da yabancılaşır.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Ovv uzun soru ama guzel soru
    Lakin ait hissetmek için bir çaba göstermez
    Aksine bu durum seninde dediğin gibi farkında olunca bulunduğu yere bakış acısıyla ait olmadığını hissetmesi söz konusu

Ve gel gelelim işin uzmanına
    İnsan dünyaya ait degildir
    Bazen farketmemiz güzeldir

1|0
    0|0
  • Önce gerçekten bu yere ait miyim onu sorgularım. Emin olursam belli ki bazı konularda bakış açım değişmiş bunu belirler düzeltirim. Belki ben zaten ait olduğum yerdeyimdir sadece gel git yaşıyorumdur. Bunun geçmesini beklerim geçince zaten taşlar yerine oturur...

1|0
    0|0
  • ben hep yabancıyım hep. tedirgin bir yere ait hissedemedim kendimi henüz

1|0
    0|0
  • Bulunduğu yeri ufacık dahi değiştirebilmişse kendinden bir şeyler katablmşse aidatlık duygusunu yaşar

1|0
    0|0
  • Kendimi bir yere ait hissetmek için ayrıca bir çaba göstermem. Bulunduğum ortamdan uzaklaşırım.

1|0
    0|0
  • Ayak uydurur

0|0
    0|0
  • Kendi evem neresiyse kendimi oraya ait hissederim. Evimin kapısından çıktığım anda nerede olduğum pek farketmez.

0|0
    0|0
  • Aitlik sahiplenerek kazanılır.

Yabancı hissediyorsan olmak istediğin yerde değilsin demektir.

1|0
    0|0
  • İşler ve ilişkiler ters gittimi hissederim gerçi dünyays da yabancı hissederim karamsarlık ve kotu gidisattan kurtulmak lazım nerde mutluysan oraya aitsin tabi bazı alıskanlıklar hariç dpgup buyıdıgın yerler be kadar kotu olsa baglarından kopamazsın

0|0
    0|0
  • ait olamıyorum

0|0
    0|0
  • Sevdiğim ve beni seven (ki yok öyleleri) olan insanların yanında ait hissederim kendimi ;)

0|0
    0|0
  • Bişeye gerek yok. O seni sahiplenebilirse konu kapanmıştır...

0|0
    0|0
  • Ortamdaki herkesi kendime borçlu hale getiririm

0|0
    0|0
  • hicbir sey.

0|0
    0|0
  • Öyle bir his yok bazı insanlar hiç bir yere ait değildir.

0|0
    0|0
  • Gittiğim çoğu yerde yabancılık hissi çeken bir insanım. Açıkçası bana ait olması için biraz zaman gerekir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Kokumu bırakırım :D Şaka bir yana kendine bir aitliği olmalı insanın öncelikle. Kendine aitliği olan bir insan kendinden bir şeyler kattığı yere de ait hissedebilir ya da aidiyet hissedebilir.

1|0
    0|0
  • İnsan bir yere aitlik hissine kavuştuğunda sıkıntı olur aslında. Bahsettiğimiz yabancılık her an taze yeni alışmaya çalışıyormuşsun gibi. Bu belki bir ödül bile olabilir kimi zaman üzsede, bilemeyiz..

1|0
    0|0
  • Kendimi bir yere ait hissetmiyorsam hissetmiyorumdur

0|0
    0|0
  • Samimiyeti hissedememiştir belkide

0|0
    0|0
  • orada doğmak büyümek ya da o insanlarla derin ve insani bağlantın olmalı.

0|0
    0|0
  • yabancılığın yıllardır gözardı ettiğin şeylerin farkına varman olabilir. bence senin için yabancılaşma değil , senin olmayan bir yerden kurtuluşun olmalı ki buna sevinmelisin :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...